Bolesti i lečenje krava

U pitanju je melez crvenog holstajna i simentalca. Stavio sam bas sliku u temi o prinovama pre neki dan. Shvacena situacija ozbiljno jos jutros u 6, nego volim tako da pisem smajlije. Pozvao sam sad veterinara, pa cemo da vidimo. Hvala puno svima.:ppozdrav:
 
Dobro si uradio samo sto je veterinar nece zaliti ketalom ili glicerinom a ti je obavezno zalij jel sa tim ces duplo brze oporaviti kravu
 
Ma da po onom sto si nam rekao krava je vesela i ponasa se normalno osim sto nece smjesu da jede.a krave sa upalom pluca i temperaturom se ne ponasaju tako

- - - - - - - - - -

Petre jesu ti dostupne keto kartice? Ako znas nekog ko ima secer oni ih koriste pa uzmi da budes siguran
 
Bio veterinar, siguran je da je upala pluca, kaze levo plucno krilo jako zvizdi. Smeje mi se kada sam mu pomenuo ketozu. Dao joj antibiotike.
Da li je uzimao uzorak mokraće-ako nije ne bi trebao da se smeje.Krava sa upalom pluća baš nije tako vesela i bila bi joj njuška suva.Ili tvoj veterinar misli da ketoza i upala pluća ne idu zajedno.Krave su u prve 2 nedelje posle teljenja najosetljivije posle toga nema problema.
 
To je dobra temperatura.A kolika je bila kada je utvrdio da ima upalu pluća.
Govorim ti iz sopstvenog iskustva.Razboleo sam se i zaboravim da im kažem da kupe BUM koji e odlična preventiva za ketozu.Pa 3 dana jede normalno pa 2 mrljavi i tako jedno 3 puta.Sad je dobro a otelila oko 20 decembra
 
Krava lepo jede(preziva), ima temperaturu malo preko 39, i pocela je da kaslje. Mislim da je pogodio dijagnozu ovaj moj.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Nemojte da budem pogresno shvacen. Vi ste sto se mene tice jedina opcija za konsultaciju oko stoke, mnogo stranica sam procitao i video da ovde tako dobrih stocara(i dobrih ljudi) ima, da nemam potrebu da se konsultujem ni sa kim iz okoline. :ppozdrav:
To ,,pogodio'' je znacilo: postavio dijagnozu posle pregleda. Ustalom, da sam ja primetio(kao sto veterinar jeste)da su njoj udisaji isprekidani i da sam mogao da cujem da joj pluca skripe, i vi sigurno ne biste rekli: ,,100% ketoza.''
 
Malo si nas zbunio simptomima i rekao si da ima dovoljno od teljenja ( e sad koliko je to ).Najvažnije je da će krava biti dobro i neka mi uvek grešimo na dobrobit krave.:ppozdrav:
 
Otelila se pre tri nedelje. Simptomi su bili ti koje sam rekao, tek danas je pocela da kaslje. Juce nije imala ni temperaturu, i sam sam bio zbunjen.
Tako je. :)

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Jedna krava mi se u poslednje vrijeme pocela toliko cesat da na par mjesta prokrvari.Mazo je ektanonom al nije pomoglo i sinoc veterinar dolazio i dao joj 2 inekcije i rekao da mlijeko nije za upotrebu 25 dana.Nisam bio kuci pa neznam tacno sta joj je dao.
 
Nazad
Vrh