Bolesti i lečenje krava

Kod nas se to bilo pojavilo kod jedne crne,i to u mnogo vecem broju,ali samo ispod vrata tako da je verovatno pokupila neke gljivive sa jasala,mazali smo flogocidom i proslo je.
 
Hvala momci, slao sam slike svom veterinaru, i on kaze da su papilomi u pitanju.
Evo nasao sam sliku jednog ekstremnog slucaja:
Papilomatoza-goveda.png
 
Al sam napravio pocetnicku gresku ni sam sebi ne verujem...ostalo mi nesto bala od ove 6te kosnje i ja dva dana davao samo to,kao da potrosim jer trebace mi prikolica,a bale teske pa mi se nije pretovaralo...i naravno jedna krava dobije po njonji,udarilo joj u noge od tih nekih toksina...minazelom bi trebalo da za dan dva resim to,i bice ok,al bespotrebno sam napravio njesra..
 
Ljudi krava mi jede zemlju pomesanu sa zgorelom stajnjakom? Sta joj fali od vitamina?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
ne lizu. U stali je sve normalno ali cim se puste napolje mazu se blatom oko njuske i ociju i jedu blato...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Malo pre sam dobio informaciju, sve veće štale u selu pokosio je virusni proliv koji je najverovatnije nošen vetrom, iz štale u štalu, mi smo na udaru sledeći, biće ovo dinamičnih par dana... Jel imate neka iskustva sem aktivnog uglja i čajeva?! To korektno radi posao, provereno...
 
Ми смо се пре две године против пролива борили на старински начин и изборили смо се користећи биљку која се кува и на влашком зове бћље

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
то не знам. покојна баба ме је научила али није ни знала српски назив. покушаћу да нађем слику по нету...

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Stavolj je divlje zelje koristi se i u narodnoj kuhinji,a raste kao korov na livadama i pored puteva,caj smo koristili ja obicno telicima protiv proliva.
 
Nazad
Vrh