Bočna freza

Da li je neko skoro kupovao ove pneumatske pipalice ? Imam jednog prijatelja koji mi preporučuje svog prijatelja koji ih ručno pravi.Dosta solidno izgledaju i rad u voćnjaku ne izgleda loše.Napravio je 10-ak komada, ima poručenih još 5-6.Neke mane tih pneumatskih u odnosu na hidraulične ?
Imas u Goloboku jednog coveka, radi ih odlicno i nisu previse skupe.
 
Da li neko poznaje ili je sarađivao sa (čovek je iz Prokuplja, kao i firma "MS elektonik") Sašom Miljkovićem...prave freze, tarupe i bušače...Ako ima nekog ovde iz Prokuplja, sigurno ih zna...evo i video klipa (dobro, nije baš bio potreban onakav tekst, ali mašina je bitna i njen rad)...
 
Časti me pićem i zaobidji u što širem luku ovu frezu. Izuzetno neozbiljno i nekvalitetno. Imao sam intervcencije na toj frezi i popravke razne. Ovako izgleda reduktor recimo otvoren ko sardina a zavaren amaterski kao kad ga deca na oto sastavljala pa zvonilo za kraj
09a9dc1accc93180983110361d2102b6.jpg


Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk
 
Pešut, pre svega hvala na odgovoru...On reče da mu je već zauzeta proizvodnja nardnih mesec dana i da se čeka bukvalno red...Da ima čak izvoz i u Makedoniju, da ima dve godine garanciju na klipove, reduktor...(naravno uslov je kardan sa lamelom).Ok., nsam ni ja veverica, ali verujem i tebi i ovoj tvojoj priči...zanima me da li ga lično poznaješ, pošto Prokuplje nije veliko, a tamo kod vas je čitava vojska ljudi koja ih pravi i uvozi polovne freze iz Italije...Dakle, poznaješ lično njega i njegove freze ?
 
Ma uvek ima ljudi koji se zeznu tako i padnu na lepe reči.
Kao prvo izuzetno neodgovoran po pitanju roka isporuke. Laže maže odlaže i uglavnom kasni po 5-6 meseci od onog što ti kaže tako da ispadne da čekaš i preko godinu dana iako traži deo para odmah. Trnavac može da potvrdi ovo i on je kupio i ko zna koliko puta je zvao i išo kod njega. On još nije imao kvarova jer nije ni radio puno sa njom nešto malo.
Od te garancije se oprosti ako si daleko pa znaš kad će stići on do tebe kad već ima toliku gužvu. Proći će te volja za freziranjem a i vreme
Reduktor si video kako izgleda.
Već dva puta na istoj frezi kida one makaze jednostavno isčupa klinove. Razlog čovek je stavio kineske obične kuglične ležajeve a trebao je konusne jer oni trpe bočno opterećenje. Ove kuglične zdrobi i počupa sve
Ona elekronika na razvodniku je upitna. Često se desi da prezubi pa ili neće da skupi ili neće da izbaci frezu. Kad je skupi nema graničnik pa kardan udari u onaj klizač
Oni mikroprekidači su svi već zamenjeni. Koordinatni prekidač takodje.
Ulje je od prvog dana curkalo i vlažilo to nije rešio. Kada je prvi put isčupo kajlu u reduktoru trebalo mu je mesec dana da dodje da reši to a feza je na 20 km od njega. Više se nije ni pojavio kad su ga zvali za taj razvodnik i mikroprekidače.
Posle sam ja preuzeo održavanje i pre isteka garancije.
Možda je on u medjuvremenu nešto od ovoga i popravio u izradi ne mogu da kažem sada ali za dve godine realno bilo je dosta kvarova a još prvi par matičica nije pojela na pola su.
Onaj reduktor pola ga je držala šljaka. Smešno

Jedina dobra stvar je što freza dok radi stvarno dobro frezira. Tu nemam zamerke isitni i zemlju i travu odlično
Ali problem ješto je ponekad jedva doneseš kući iz dva dela


Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk
 
Au, šta napisa, čoveče...debelo se razmišljam kako dalje...imaš li ti neki predlog...finansije su tu...oko 1300-1400 ?
 
Ja bih to napravio isključivo u svojoj režiji. Nije nikakva svemirska tehnika.
Dobra freza od zapadnih većih motokultivatora je 300-400€, sve ostalo je čista bravarija i jednostavna automatika.
Uradiš to i znaš na čemu si, a pogotovu ako je rok tako dug, verovatno ćeš sa svim eksperimentalnim fazama biti brži od tog stručnjaka..
Kod mene stoji oko 130cm, švajcarskih motičica u realnom kvalitetu, mogu ti to poslati a ti dalje se igraj..
Marko Šumadinac je pravio u svojoj režiji odlične freze..
 
Stvarno ne znam šta bih ti preporučio ali znam da ovo ne bih. Sinoć sam bio pored te freze mogao sam sve ostale kvarove da ti slikam i da dokumentujem da sam ranije video poruku jer naravno čeka me da je varim pred jesenje freziranje.
Sa deljaninovim frezama nisam imao susreta tako da ne znam ništa o njima vidim samo da lepo izgledaju i da se hvale da je kopija neke italijanske.
Onaj semaljević što pravi to je isto malo jača bravarska radionica ništa posebno.
Kada se sve sabere i oduzme možda je opet bolje neka remontovana polovna talijanka
 
Ma gledao sam i njih...slična priča...sve zafarbano, a za njih je to generalno remontovano, pa zato i tražim nešto koliko-toliko pouzdano . Ovaj mi preko telefona delovao ozbiljno, kad, eto...Ne znam...gledaću još malo...
 
Zima ide. Razmisli o koleginom predlogu. Ja mislim da može da se napravi pristojna mašina ako si malo vešt sa bravarijom i ako imaš bar neke osnovne mašine.

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk
 
Kolege moze jedan savet?
Umorio sam se od trazenja radnika za zanosenje freze i popravki...gledam na netu ima da se nadju polovne calderoni freze za 2500 e...stare 15-20godina...
Kakve su te masine?
Jel se isplati kupiti?
 
Tanjirača je izmislila frezu,mnogo brze radi,ne nabija zemlju kao freza ne smeta joj grana ako je ostala posle rezidbe.....
 
Jeste, ali ko hoce samo da otalja posao. Ko hoce domacinski taj frezira.
 
Vasovac, mozda si u pravu, ja imam samo frezu...
I? Jel moze misljenje kakve su calderoni freze stare 15-20 godina? Jel se isplati kupovati?
 
Nazad
Vrh