Bočna freza

vasovac

Član
Učlanjen(a)
25 Jan 2011
Poruka
2.521
I ja mislim da su freze usporene u odnosu na kardan

ZICAPROM

Član
Učlanjen(a)
21 Jul 2011
Poruka
1.176
Verovatno ste u pravu, ja sam u momentu stvorio sliku moje IMT-ove zadnje freze 1.6m zahvata, koja je jako spora u odnosu na pipalice sa kojima radim, a na kojoj piše 540 obrtaja, ali to naravno znači da je treba pogoniti izlaznom brzinom kardana 540, ne 720 ili 1000, i zato sam i napisao da je sporo. Izvinjavam se na ishitrenom i neproverenom komentaru.

Bokce84

Član
Učlanjen(a)
8 Dec 2012
Poruka
72
На редуктору фрезе отишли конусно тањирасти,да ли неко зна да ли има негде да се направе или купе?

ZICAPROM

Član
Učlanjen(a)
21 Jul 2011
Poruka
1.176
I meni takođe na Rinieriju. Pokušao sam par puta da ih poručim kod neke firme koja ih uvozi i zastupa kod nas, ali nikako da to rešimo, evo prođe cela zima, a nisam naišao na neku radnju od poverenja.

carlos

Član
Učlanjen(a)
9 Dec 2015
Poruka
132
Zna li neko da li Zootehna iz Prokuplja još uvek proizvodi freze pipalice i da li neko od forumaša poseduje njihovu frezu ?

mikser

Član
Učlanjen(a)
16 Nov 2012
Poruka
899
Tankosic čačak pravi razne zupcanike,tanjiraste itd.
Freze su usporene tj. motike npr. na italijanskoj 1:2.5.

YT1RDI

Član
Učlanjen(a)
6 Maj 2011
Poruka
1.475
Има ли ко искуства са ФАП бочном, фиксном фрезом 1,6 или 1,8 на 539?

ZICAPROM

Član
Učlanjen(a)
21 Jul 2011
Poruka
1.176
Ima li neko iskustva sa ovom frezom, treba mi za 1,2ha šljive, i još novih 3ha sledeće jeseni? Bio sam u agrouniverzalu oni mi nudili kalderoni ili kako se već piše, cena ~6000€.
http://poljoprivrednemasine.com/poljoprivredne-masine/traktorske-freze/vocarska-freza-pipalica-carrera/
Koja je razlika između ove i te kalderoni?
Ova freza sa linka je Grčka freza, a inače skoro skroz prekopirana Deljaninova. Za površinu od 1.2 hektara je dobra, radila bi ona i do 5 hektara bez problema, a za veće zasade su italijanske.

cika_laza

Član
Učlanjen(a)
19 Jun 2015
Poruka
1.607
A kakva je freza u radu? Cuo sam da ima dosta sitnica koje se kvare. Uglavnom nista veliko,ali nerviraju coveka.

Vrh