Bočna freza

I ja mislim da su freze usporene u odnosu na kardan
 
Verovatno ste u pravu, ja sam u momentu stvorio sliku moje IMT-ove zadnje freze 1.6m zahvata, koja je jako spora u odnosu na pipalice sa kojima radim, a na kojoj piše 540 obrtaja, ali to naravno znači da je treba pogoniti izlaznom brzinom kardana 540, ne 720 ili 1000, i zato sam i napisao da je sporo. Izvinjavam se na ishitrenom i neproverenom komentaru.
 
На редуктору фрезе отишли конусно тањирасти,да ли неко зна да ли има негде да се направе или купе?
 
I meni takođe na Rinieriju. Pokušao sam par puta da ih poručim kod neke firme koja ih uvozi i zastupa kod nas, ali nikako da to rešimo, evo prođe cela zima, a nisam naišao na neku radnju od poverenja.
 
Zna li neko da li Zootehna iz Prokuplja još uvek proizvodi freze pipalice i da li neko od forumaša poseduje njihovu frezu ?
 
Tankosic čačak pravi razne zupcanike,tanjiraste itd.
Freze su usporene tj. motike npr. na italijanskoj 1:2.5.
 
Има ли ко искуства са ФАП бочном, фиксном фрезом 1,6 или 1,8 на 539?
 
Ima li neko iskustva sa ovom frezom, treba mi za 1,2ha šljive, i još novih 3ha sledeće jeseni? Bio sam u agrouniverzalu oni mi nudili kalderoni ili kako se već piše, cena ~6000€.
http://poljoprivrednemasine.com/pol...torske-freze/vocarska-freza-pipalica-carrera/
Koja je razlika između ove i te kalderoni?

Ova freza sa linka je Grčka freza, a inače skoro skroz prekopirana Deljaninova. Za površinu od 1.2 hektara je dobra, radila bi ona i do 5 hektara bez problema, a za veće zasade su italijanske.
 
A kakva je freza u radu? Cuo sam da ima dosta sitnica koje se kvare. Uglavnom nista veliko,ali nerviraju coveka.
 
Mojih ruku delo, danas zavrseno i isprobano. Jes' da nije pipalica ali radi pos'o zadovoljavajuce... :ppozdrav:

UAoZe.jpg


UA8Kt.jpg



Ima i zastitni lim preko moticica samo nisam stavio...
 
Nazad
Vrh