Bočna freza

Imam jabuku na M9,teren je sklon zablaćivanju pa planiram da ga zatravnim kad pada kiša 5 dana ne ulazimo u atar,tako da tarup(malčer) svakako dolazi u obzir.
Freza će svakako imati posla i mimo voćnjaka,samo me brine snaga traktora.
 
Uzmi tu od 1,8 m i mislim da neces imati problema ipak je to 65 ks .Ako i bude podignes malo frezu i neides duboko 20 cm nego 10 cm .
Ali ako ces da zatravis ,onda ti treba samo medjuredna . A pominjao si da bi frezu koristio i za ratarske kulture koje ?
 
Prvenstveno mi treba za pšenicu posle suncokreta ne dublje od 8-10cm ,uglavnom to radim sa tanjiračaom ali bude godina kada se zemlja ne mrvi lepo pa ostane dosta zrna napolju.
Međuredna će sačekati još koju godinu da malo proširim zasade ,mislim da nije rentabilno da je kupim za 2 jutra voćnjaka.
 
Moj komsija je kupio 3.9 m frezu sa malim lopaticama pre 15 godina mislim da je to radila neka drzavna firma iz Prijepolja .Probao je na psenici jednom i kaze nikada vise . Freza ostavlja vazdusastu zemlju tako da psenica nema zasta da se uhvati ,tako da mu je prijem bio veoma slab . I nikada je vise nije koristio .
 
3,9m :sta: koliki traktor treba da bude za tako nesto komsija ima od 2,5m i zetor tako da sa njom radi pripremu za psenicu i mogu reci da je super zadovoljan jedino oni koji su pokusavali da je pozajme i rade rakovicom kazu da je muka za nju ta 1,8 ce fino raditi sigurno i to je dobra investicija
 
kicca je napisao(la):
3,9m :sta: koliki traktor treba da bude za tako nesto komsija ima od 2,5m i zetor tako da sa njom radi pripremu za psenicu i mogu reci da je super zadovoljan jedino oni koji su pokusavali da je pozajme i rade rakovicom kazu da je muka za nju ta 1,8 ce fino raditi sigurno i to je dobra investicija

3.9 m frezu je nosio sa rusom 82 konja . Male su to lopatice na toj frezi tako da jer mogao da radi sa njom .
 
Ako su male lopatice o.k. ova sto sam video otprilike 20ak tako da malo zapne traktor ali kada se uradi sto kazu kao basta :ppozdrav:
 
Vrijeme je za bacanje vjestaka i frezanje.Ja sam jedan vocnjak vec sredio,na redu je drugi
2v357xv.jpg
 
Dobro jutro dobri ljudi.

Da li neko ima kakvu informaciju ili ocenu za bočno pomičnu frezu italijanske firme Rinieri.
Video sam na njihovom sajtu da imaju i drljače i mulčere i da se dobro kotiraju u Evropi.
Treba mi povratna informacija iz Srbije

Pozdrav
 
pozdrav kolege,imat cu ja u drogom mjesecu sljedece godine strojeva za prodat,freze od 1m,malcere isto,atomizera,svakakvih strojeva za međurednu obradu....ako ce kome trebat sta neka se javi
 
Kod kolege Harry-a narucena bocna freza.
trebala bi bit gotova do kraja mjeseca.
jer tad treba da starta sa radom u vocnjacima.
 
Gradacac je napisao(la):
Harry,
Hajde javi se i reci raji koliko dodje ovo cudo od tehnike?
I postavi slike od ovih kad budes meni zavrsio nek ljudi vide o cemu se radi..
1200 KM kosta freza radnog zahvata 70 cm.
Bit ce slikice ubrzo ::namigivanje::
 
Odg: Bočna freza

harry je napisao(la):
Gradacac je napisao(la):
Harry,
Hajde javi se i reci raji koliko dodje ovo cudo od tehnike?
I postavi slike od ovih kad budes meni zavrsio nek ljudi vide o cemu se radi..
1200 KM kosta freza radnog zahvata 70 cm.
Bit ce slikice ubrzo ::namigivanje::

za te pare sam video kod leskovca kod prodavca polj. masina . mala privreda. (mozda moze malo jevtinije) ja sam nesto slicno platio 250 eura.
danas sam nasao na oglasima nesto slicno. zanimljivo je kako je izvedeno pomeranje freze u red i iz reda samo neznam koliko je brzo to jest koliko brzo mozes da radis a da vazdusni cilindar izbaci da zaobidjes stablo vocke. inace neki tvrde da je ovo bolji sistem od maticica..


http://www.halooglasi.com/poljoprivreda/masine-i-oprema/ponuda.aspx#{%22__s%22%3A%22%2FwEXAQUJUmV6dWx0YXRpAv%2F%2F%2F%2F8Pmns89cimHXDTwb6rdavnkRnq72s%3D%22}

nije reklama mozda nekom zatreba slicno nesto u svakom slucaju nije lose zamisljeno obicno je sa hidralikom a ovo na vazduh mozda neko ima nekog iskustva pa nek napise
 
Da li neko zna koji je broj obrtaja kod mulcera, u radu.
Post je spojen: [time]1299438366[/time]
_________________________________________________
Zaboravih, ja sam pravio ovaj kopacic od ladinog kardana, strasno neprakticna stvar,batali ti ruke ako cova ne vozi tacno po sredini reda ili na mozes da ga izvuces iz reda ili ne ude u red kad je malo tvrde nemoze samo cese koristio sam ga dve sezone riknuo lezaj na diferencijalu i sad je u koprivama , ja imam prijepoljsku bocnu frezu od 1.8m koja moze da obreduje samo medured moticice su postavljene spiralno tako da ga manji traktori lako nose,(533,539,u-445....)Moze da obraduje zemlju do 20cm na rastresitim- lakim zemljama
 
Nazad
Vrh