Bočna freza

Evo slika moje freze sa malim zakasnjenjem
dsc00922a.jpg

klip
dsc00923z.jpg

mesto na traktoru gde se kaci klip
dsc00924z.jpg


a evo i Tanjirace
dsc00930e.jpg

dsc00929ex.jpg

dsc00927us.jpg

zagrce sa reckastim tanjirima samo vozis pored stabla 2 brzohodnom sa imt 539, a odgrce sa ovim ravnim na slikama 1 brzohodnom!
bice i slika u radu!!!
 
Eto... :D ovakve polovne se mogu već naći za 1500e, naravno zavisi od proizvođača, ali ovo je tako praktično... spas!
 
Jos samo da mi neko objasni ovo oko nagrtanja i odgrtanja voca/potreba za tim/ i sve ce mi biti jasno :bravo: :bravo: :bravo:
koliko sam do sada ustanovio jedina prednost tanjirace u odnosu na frezu je brzina prohoda i to je cak velika razlika koja je ljudima koji imaju dosta hektara naravno bitna jer @becarina u visnji od 40ha ima da osedi dok je izfrezira :haha:
@milijas ova tanjiraca ti je kupovna nje pravljena kao freza zar ne?
 
@kicca: Nesviđa mi se tanjirača jer nekada u vlažnim godinama na težim tlima zna loše odraditi posao, pogotovo u višnji. Kad ovo kažem mislim na uvjetima koji vladaju u mom vaćnjaku. No nezamjenjiva je u unošenju stjanjaka-đubreta, jel.
 
@bane30
Ti verovatno prodajes ovako nesto :haha: Polagac djubriva /dobra kopija koja ga spusta na-40cm/se u Srbiji pravi za oko 500€ tako da mu ta funkcija nije neophodna.
E sad nesto sto Italijanski vocar prodaje za 500-800€ ti bi rado platio 3000€ :sta: :sta: :sta:
 
Ma jok bre, ne prodajem ali koliko sam video na smimku je bocna freza sa prikljuccima i to nova a ako ima za 500-800 daj odma da kupim!
 
ovde se nerazumemo ja imam problem sto mi je browser Opera koja snimke na ovom sajtu redovno preskoci t.j. ne vidi ali cena od 1500€ se definitivno odnosila na unutarrednu tanjiracu sa pipalicom koja je polovna i vidi se gore na slikama u Italiji se takva polovna krece koliko sam rekao a kod nas kad se donese 1500 koliko znam tamo se koristi uglavnom za vinograde/bar je tako ovde u Austriji/i jedino sto je dobro je napisao sam vec to je brzina prohoda sto je izuzetno bitno velikim vocarima i mogucnost zagrtanja sto kod voca svrhe nema jedino u vinogradu a i tu je diskutabilno.
Freza tipa kalderoni i omassi je po meni mnogo bolja ali u krajnjem slucaju to sa cime cete da resite travu izmedju stabala presudno ne utice na kvalitet i kolicinu plodova :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ma ok je nisam ja neki ekspert u ovj prici uopste ali sam shvatio da se radi o novoj masini. Inace u srbiji spominju za bocnu frezu nekih 6000 evra pa ko velim nije ovo skupo al ne zameri ako sam se malo nalupao...
 
Tu smo da pricamo i ponesto novo naucimo svi :ppozdrav:
Mada bi @fakir sve ovo trebalo da zna obzirom da mu je celo selo jedan veliki vocnjak ::namigivanje::
 
http://www.gramip.hr/at30.html
Ljudi šta mislite o ovoj frezi?
Meni je neophodna i kod ratarstva i za povrće a dobro bi došla i na voćnjaku,jes da ne uradi u redu ali je višenamenska.
Gledao sam je juče na sajmu oko 1850 eura od 2 metra, izgleda dosta masivno i jako .Za razliku od IMT-ovih mnogo jače i kvalitetnije a skuplje za nekih 15%.
Loša stvar je što nema povraćaja ove godine od min.polj.
 
Ovo je Talianu smrt za mog ferdžu 539 a i nema potrebe za voće jer, zamisli prođeš sa ovim i padne kiša kao što je slučaj ovih dana a vreme je da prskaš... pa znaš kad ćeš da izađeš iz voća. Kultivator i kada je sušno prođeš setvospremačem i doviđenja... Naravno za red prskanje hemijom i/ili obrada, ja sam pre za bočnu tanjiraču. http://www.spedo.eu/pagine/vigneto.php
 
Kod nas covek dovozi sredjuje i prodaje tanjirace i freze Calderoni, Ommas,Spedo, tecnoagri ali ispod 2500evra neverujem da ima.
Tanjiraca je po meni idealna stvar ali nemoze se bez bocne freze, ona usitni zemlju i lakse radi tanjiraca. Ja sam prosle godine mlade zasade frezirao 3 puta i to 2 sporohodnom to ubija u pojam, ove godine jedno freziranje i posle tanjiracom zagrnuo 2 brzohodnom za 20 dana odgrtanje.
i jos da kazem Ommas frezu imt 539 u transportu bez tegova nemoze da nosi ima preko 600kg.
i sa tanjiracom zabacuje zanji kraj u ledini i gde nije dugo radjeno, ipak su to masine za vocarske traktore od 70konja i 4x4.
 
Miloševac kod Smedereva, lik ima svašta. Spedo bočne tanjirače su 2000e. Malko mnogo al vredi...
 
talianu je napisao(la):
http://www.gramip.hr/at30.html
Ljudi šta mislite o ovoj frezi?
Meni je neophodna i kod ratarstva i za povrće a dobro bi došla i na voćnjaku,jes da ne uradi u redu ali je višenamenska.
Gledao sam je juče na sajmu oko 1850 eura od 2 metra, izgleda dosta masivno i jako .Za razliku od IMT-ovih mnogo jače i kvalitetnije a skuplje za nekih 15%.
Loša stvar je što nema povraćaja ove godine od min.polj.

Ukoliko se odlucis za ovu frezu dobro obrati paznju koje je debljine konstrukcija ,mislim na ovu plocu od 2 metra sa otprilike 40 cm ( gornja velika ) . Ja sam se zaj... pa pre dve godine kupio IMt sampioni su tu plocu napravili od dva lima od po 3 mm i zavarili po negde na nekih 30 cm ( ocigledno nisu imali plocu od 6 mm ili 8 mm da bude kruta ) raspala se kao igracka .
 
Sale :D. Hvala na savetu,gledao sam i imt-ove nisu ni blizu po konstrukciji.
Kod mene u selu nema ni jedna (bar ja mislim da nema) ljudi me razuveravaju kažu da će traktor (rakovica-65) da crkne odmah.Istina je da je teška zemlja za obradu al nije stena!
Sa kojim si traktorom radio?
 
@ talianu

Sa mtz 82 . Inace on je strvina i ne oseca ovu frezu od 1.9 m . Jedino sto sam ja sa tom frazom uradio dosta ,mozda joj je to radni vek ali ne bi trebalo . Moj vocnjak je od 8ha i bar jedno 5-6 puta sam ga presao sa frezom . Ali nema te masine da bolje uradi od freze ,po meni . Vukao sam spartac,setospremac i freza je zakon . Jeste spora ali uradi posao .
Ali od sledece godine moram tarup da uzmem . Mozda to nije lose i za tebe da ne kupujes dve masine kao ja .
 
Ma ja imam 2 jutra voćnjaka ali bi ga koristio i za ratarstvo .Samo se plašim da rajko nije preslab za nju!
Sale što misliš da je tarup bolji?
 
@ talijanu

Pitanje je koje voce imas ? Ja imam lesku koja ima plitak a sirok koren i po prici iskusnih u 4 godini postoji mogucnost da izfreziram korenje vocke .A tarup ima veliku prednost sto posle kise mozes bukvalno sutra da udjes u njivu i prskas,orezujes itd. Dok kod mene ,treba 10 dana lepog vremena da se prosusi da mozu da udjem u voce . Ja imam jedno prskanje u januaru , sa frezom to je ravno nemoguce . A posto su jos mlad vocnjak ja oprskam u martu .
Tarup sabija i cekicima usitni travu i orezane grane ,tako da ne moras da iznosis iz vocnjaka .
 
Nazad
Vrh