Berba kupina 2011. i da li ce je upste biti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tomice koja to hladnjaca ili otkupno mesto placa 45din kad je svud 40din
 
Osecina i Krupanj, Cacanka 30 a torn fri 45.... Najjeftinije u Srbiji... Meni od sutra krecu vece kolicine pa cu da vozim u Macvu...
 
Ma sta se bre menja kad je cena 40din , ja sam prebacio pola branja tako da i bude 50 i 60din do kraja to je nista. Cena treba da bude od pocetka branja a ne na kraju branja kao sto rade ovi lopovi. Mozete videti moje starije postove u kojima sam rekao moje prognoze i one su se ostvarile i tako ce biti i narednih godina. Hladnjace su dobile potpunu moc da nas ucenjuju kako hoce a mi moramo da predajemo jer je takva roba da nemamo druge mogucnosti. I tako oni ce da voze dzipove od 50000evra a mi fergusone iz 78godine i to je to, sve dok se ne digne neka buna ili nesto slicno,a po mom misljenu to nece brzo da se desi.
 
Moram ovde da napišem svoje iskustvo ( mada se verovatno ne odnosi na članove foruma )
Među proizvođačima u istočnoj srbiji vlada tolika "zatucanost" da im je jedino bitno DA KOMŠIJA DOBIJE MANJE!!!!
 
Poslednja izmena:
kod nas u Krupnju danas 30 din cacanka. Ovaj otkupljivac mi prodaje pricu da je to ok cena za nju... malo je falilo da rade gajbice o glavu....:osmeh:
 
Danas kad sam predavao kupinu,momku koji otkupljuje je javljeno da danas kupinu uzima samo od ljudi koji redovno njima donose,jer su na nekim otkupnim mestima stali sa otkupom,a na neki ako je to moguce cenu spustili na 15 dinara.Danas su dok sam ja bio svima platili 45,ali sta ce biti od sutra videcemo...
 
Pančevo danas spustilo cenu sa 50 na 15 a ustvari nisu ni uzimali. Kod drugih 40 i 45 din.
 
Mogao bi ovaj danasnji pohod malinara prema Beogradu da svrati do Panceva da ih priupita za tih 15 dinara . Dabogda im se hladnjace istopile.
 
juce i prekjuce sam uspeo da oberem nekako 40 ari i predao 1900 kg po 46 u ribarima. kada odbijem troskove beraca i prevoza ostalo mi cisto 60 000 sto i nije toliko lose kako je stanje uopste u celoj privredi i drustvu. polako ali sigurno sve dublje tonemo. samo da mi je arilje blizee upalio bih moj motokultivator i krenuo sa njima jer drugacije se sa lopovima ne moze.. cena je trebala da ide '' kao'' gore, ali od toga nema nista. samo da ostane na ovom nivou pa i da ostanem na pozitivnoj nuli
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh