Beli luk

Je li četvororedna tako da do točka traktora ostane 125+125mm ili petoredna tako da traktor čepa krajnje redove??
KolikiTI JE TRAG TRAKTORA?
 
Poslednja izmena:
Razmak točkova traktora je 100cm pa planiram 4 reda na 25 cm tako da između krajnjih redova i točka bude po 12,5 cm.
 
Niko ništa ne piše. Spremate li se za setvu ili ste se razočarali i odustali?
Pošto ste prodali ili još niste?
Šta očekujete ?
Ja sam prodao po dobroj ceni zahvaljujući rodbinskoj vezi (sreći) ali sam imao vrlo malo prvoklasnog. Trećinu nisam ni izvadio.
I pored dobre cene katastrofa.
 
Niko ništa ne piše. Spremate li se za setvu ili ste se razočarali i odustali?
Pošto ste prodali ili još niste?
Šta očekujete ?
Ja sam prodao po dobroj ceni zahvaljujući rodbinskoj vezi (sreći) ali sam imao vrlo malo prvoklasnog. Trećinu nisam ni izvadio.
I pored dobre cene katastrofa.
Što si trećinu ostavio ako si mogao da dobiješ lepu cenu?
 
Skuplja mi je bila nadnica od luka.Jako se teško vadio i bio je rascvetao, Ni ta lepa cena nije mogla da pokrije troškove.
 
Evo da se javim i da postavim koju sliku..
Belim lukom se bavim dve godine sad ulazim u trecu, moja iskustva su ok, ima nas u porodici dosta da mozemo da odradimo povrsinu od 0,5kj bez vecih problema tako da sad planiram da posejem 1kj i to ce biti podeljeno u dve kucne baste zato sto imam mogucnost zalivanja. Prosle godine sam imao propusta sa hemijom ali ove godine cu se truditi da do toga ne dodje. Ko nema radne snage ni mogucnosti da okopa ili osparta luk u pravo vreme i oslobodi ga od trave onda mora sa hemijom da deluje na vreme. Sto se tice moje prodajne cene ona je bila oko 200din/kg u nekom proseku bilo je kad je bila i 250 a bilo je i po 150, mada ta cena od 150 je bila 10 dana posle vadjenja luka dok je jos bio polu zelen i pun vode. Sve u svemu, teska godina za beli luk, dosta bolesti, pa onda grad i na kraju susni period pred vadjenje sto je dosta otezelo posao. Od masina rekao bih da imam svu opremu, imam frezu fap180, imam sejalicu i podrivac. Verovatno cu jedan deo i posaditi rucno zbog veceg prinosa i bolje formiranih glavica.

 
Gde je kupljena sejalica i pošto.
Koliki je razmak redova ?
Jel stvarno velika razlika između ručne i mašinske sadnje (mislim u nicanju i prinosu, krupnoći).
Jel luk u gepeku mašinski sađen ?
 
Sejalicu sam kupio od prijatelja posto je on prestao da se bavi belim lukom pa i cena nije bas realna ali ima na netu 600-700e polovne.
30% je razlika kad se sadi rucno ili masinski bar se tako prica.. Ja sam jos u probama sta i kako, po pravilu se sade samo spoljasni cenovi i najbolje glavice se koriste za seme, ljudi nemaju vremena da sad odvajaju cenove pa da biraju glavice ali po nekom pravilu bi tako trebalo da se rad,i a i cena igra ulogu sto je dobro gleda se odma da bude prodato a ono losije sto niko nece to ostaje za seme..

Da, 27cm je razmak izmedju redova i da to je luk rod 2019, sadjen tom masinom
Mnogo energije luk gubi dok se "okrene" kako treba da bi nikao i samim ti vrat luka u prolece bude kriv pa ga prepodavci nece kupovati u maju kad se prodaje ne vezice
 
Poslednja izmena:
Milelale,nemam broj al cu nabaviti.Probacu odgovoriti na tvoje pitanje od pre nekoliko postova.Uglavnom su ljudi razocarani i umorni,cena luka skoro pa ista vec unazad nekoliko godina,nedostatak radne snage,i ono malo sto ima traze 250-300 din za sat vremena.Znam tu u selu 4-5 proizvodjaca koji uopste nece saditi luk,a dosad su radili 2-2.5 jutra,situacija je jako losa,i ne samo kod belog luka.Ja licno smanjujem na svega jedno jutro,dosta je bilo,predprosle godine sam imao 3 jutra,toliko o tome.Probacu negde iskopati slike.
 
ako je vec rec o sejalicama, ja sam gledao neki valjak na KP, hteo sam ovih dana da ga kupim pravi rupe na razma 12cm i 30cm izmedju redova, sad gledam, prodat... ja baksuz. sto se tice povrsine to povecavam skoro na duplo, jedini novitet je sto cu probati sa traktorskom frezom pripremiti zemlju umesto sa 509 i poprskacu ga sa stompom posle sadnje.
 
Ipak nije valjak prodat pa sa ga kupio. Evo o čemu je reč. Redovi su na 30cm rupe na 12
3714336cc3a415582cbbf9b28b26e719.jpg
90264d870d35dc3ad18881e1f1cebe73.jpg


Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 7 eszközömről
 
Nazad
Vrh