Beli luk

Čime prskaš u ovom periodu?
 
Nikad nisam video neku razliku sa tim secernim vodicama kao prihrana preko lista, prska sa svim i svacim i ostavljao kontrolu i nikad nisam video razlike u glavicama.....
Generalno ja sam izbacio sve te sto imaju velike reklame na bilbordima pored puta. Prva prihrana ide EPIN druga Cirkon. Epin mu pomaze u ovim stresnim situacijama i prelazima iz hladnog u toplo. Kasnije izbacim njih i ubacim jednu prihranu borom i jednu kalijumom. U sustini epin i cirkon pospesuju rast zelene mase da bi bilo sto vise fotosinteze ali i to ne vredi mnogo ako nije baceno dovoljno djubriva u jesen pa velika lisna masa i nema sta da pretvara u hranu za biljku. Sto se tice herbicida mi ih izbacujemo skroz iz upotrebe i samo ide kopanje i spartanje. Dug vremenski period luk pati a to posle ni jedna prihrana ne moze da povrati plus i taj korov se hranio djubrivom koje smo u jesen bacili. Ima dosta proizvodjaca bacaju minimalno djubriva, pa stomp ima propusta i ne pocisti korov koji treba, pa se i korov hrani. Onda ide hemija koja ga uspori dosta pa mozda i ne ubije korov i onda ocekujemo od prihrane preko lista da sve to ispegla.. e pa nece da moze.. Necu ni ja da kazem da sam u pravu ali tako radimo.. ove godine izvucen stajnjak i zaorano 450kg po 1KJ MAP-a ice sad prihrana sa kanom od 50kg po 1kj i kasnije u maju jos jedna sa 100kg kana po 1kj. plus intezivno zalivanje.
 
Generalno ja sam izbacio sve te sto imaju velike reklame na bilbordima pored puta. Prva prihrana ide EPIN druga Cirkon. Epin mu pomaze u ovim stresnim situacijama i prelazima iz hladnog u toplo. Kasnije izbacim njih i ubacim jednu prihranu borom i jednu kalijumom. U sustini epin i cirkon pospesuju rast zelene mase da bi bilo sto vise fotosinteze ali i to ne vredi mnogo ako nije baceno dovoljno djubriva u jesen pa velika lisna masa i nema sta da pretvara u hranu za biljku. Sto se tice herbicida mi ih izbacujemo skroz iz upotrebe i samo ide kopanje i spartanje. Dug vremenski period luk pati a to posle ni jedna prihrana ne moze da povrati plus i taj korov se hranio djubrivom koje smo u jesen bacili. Ima dosta proizvodjaca bacaju minimalno djubriva, pa stomp ima propusta i ne pocisti korov koji treba, pa se i korov hrani. Onda ide hemija koja ga uspori dosta pa mozda i ne ubije korov i onda ocekujemo od prihrane preko lista da sve to ispegla.. e pa nece da moze.. Necu ni ja da kazem da sam u pravu ali tako radimo.. ove godine izvucen stajnjak i zaorano 450kg po 1KJ MAP-a ice sad prihrana sa kanom od 50kg po 1kj i kasnije u maju jos jedna sa 100kg kana po 1kj. plus intezivno zalivanje.
Ja mu bacim preko leta oko 3 vagona stajnjaka kravljeg po lancu, pre setve luka. Pa onda pred samu setvu mu bacim 6-12-24 +sumpor oko 250 kg po lancu, i ide u februaru 100 amosulfana i opet 100 kg u maru amosulfana. I bez prihrane preko lista i bude odlican luk....
 
pexkap
Dobra ti ta tehnologija proizvodje,jel to svake godine radis tako ili si slucajno probao pa uspelo?!
Mozes mi reci gde ti je parcela s tim odlicnim lukom da pogledam malo?:geek:Mozda cu uzeti za seme jedno tonu -dve,pa da ispratim tu tehnologiju proizvodnje!!:rolleyes:
 
pexkap
Dobra ti ta tehnologija proizvodje,jel to svake godine radis tako ili si slucajno probao pa uspelo?!
Mozes mi reci gde ti je parcela s tim odlicnim lukom da pogledam malo?:geek:Mozda cu uzeti za seme jedno tonu -dve,pa da ispratim tu tehnologiju proizvodnje!!:rolleyes:
Rade rodjaci u drugo selo pa ispadne dobar luk pa reko ajd i ja da probam, kad ono isplati se 😉 vazi dodji na pice kad god hoces pa cemo se dogovoriti😁
 
Može jedno pitanje, danas mi jedan zaštitar kaze polovinom aprila kad ospartam da poprskam Aqva stomp i miran sam. Prskao sam Aqvu posle sejanja ali mi nije jasno kako sad, jel to moze ili me zeza?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
zokilion
koliki je tvoj luk,mislim koliko listova ima!? cudi me da zastitar tako nesto predlozi,mozda ali u nekoj split kombinaciji,dva ili tri puta u razmaku od 7 dana, najbolje resenje je to sto ti rekao bokibole
 
Pa jesenji, i meni je to čudno bilo. Nema trave, nego kaze poprskas i miran si.
d5f9110a24918c103c175a42894add70.jpg


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Na ovom forumu u ovoj temi ja ne znam da je neko pisao da je u izniklom luku prskao,a procitao sam temu beli luk bar 3 puta celu od pocetka pa do poslednjeg posta,ali opet ne tvrdim da nije pisano vec unatag se cita pa se proviri mozda je neko i radio tako a i pisao o tome!
evo i mog luka slika je od 10 .03 2021
 
Današnje stanje...oprskao sam sa ridomilom,signumom i tonusom...
c1f9a6ad191084f42c772e488b39950a.jpg
bb780e19e71aacc1a6ca7b9928a845ef.jpg


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Ja sam bacio djubar i onda sa tim grabuljama, zicama kako se vec zove masina. Ne cepa luk, ne cupa ga samo ako je neki nizi njega malo zatrpa ali nista strasno. Sad jos samo kisa da padne.
014478ed78b980a20d88565e729cd768.jpg
afed5a66d27ad49131adf4a77c090ab0.jpg


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Prihrana je u redu sto si uradio ali ako nisi imao sitne trave,nisi bas morao da isamaras luk s tim grabuljama ili s tom masinom kako li se vec zove!
Video sam kako to radi,ima smisla raditi samo dok je luk manji i ako ima sitne trave da je krenula da raste u ovom periodu ako si uradio da bi pomesao djubrivo sa zemljom mislim da si pogresio bolje da si prihranio dan pred najavljenu kisu.
 
Nazad
Vrh