Belgijski orijas

peto1

Moderator
Učlanjen(a)
19 Jul 2009
Poruka
6.624
Lokacija
NS Novi Sad
Posto se pojavljuje i belgijski orijas u temi svstara otvaram ovu temu da se o njima ovde pise, i diskutuje.
 
Svaka čast na temi, kod nas u Bosni su Orijaši najviše zastupljeni, a i ja sam relativno početnik u uzgoju Orijaša pa me interesuju iskustva ostalih koji su uzgajali i koji i dalje uzgajaju tu rasu...
 
Ako imate i neku muzicku zelju da vam ispunim pisite u svastari. Ne treba da se zahvaljujete danas sam bas dobre volje.
 
Ja imam te belgijske orijase i upravo sam jucer zaklao 9 komada starih tocno 5 meseci i svaki oko 1.7 kg ,inace ih prodajem 6 eura po kili,kako se krecu cene kod vas ? steta da nismo blize pa da se menjamo sa kunicima,dobro bi mi doso koji novi muzjak zbog srodstva a i zeleo bi nabavit te panonske ,cujem da su najbolji za meso ?
 
Ja sam slucajno ukrizao belgijskog orijasa i novozelandsku bijelu zecicu. Ona je tada okotila 5 mladih svi mužijaci. Ja sam ih zaklao saa 3 mjeseca i svaki je imao po 1,6 kg mrtve vage, tako da ti preporucujem takvo krizanje ako vec preferiras meso. Ja kunice samo drzim iz hobija zato sto to volim, ne planiram imati nikakvu zaradu a mislim da su B. Orijasi zato idealni. A odakle se ti ako nije problem?
 
Ja sam iz hrv(istra) . Ja ih drzim iskljucivo za sebe al i prodam par komada cisto da otplatim hranu.
 
I ja takodje mlade stavim na prodajni portal pa ako sta prodam, prodao i jesam, ono sto ostane othranim i zakoljem. I ja takodje ponekad prodam meso, a cijenim ga 10 konvertibilnih maraka, to je priblizno oko 6 eura kao i ti.
 
@ nightwish
Mislim da je premalo za 5 mjeseci da imaju samo 1,7 kg to znac da su imali oko 3,5 kg zive vage a i manje . moraju mnogo bolje da napreduju da imaju sa 5 mjeseci najmanje 4.5 kg
2q8x7o4.jpg

pogledaj tablicu prirasta pa ce ti biti jasno .
 
Upravu si Bobane i ja mislim da je to premalo za pet mjeseci, ja imam dvije zecice 5 mjeseci i vec imaju preko pet kg, ali eto ja sam svoje klao sa 3 mjeseca i imali su ured ko tvoji, 1,6 kg,
 
I mogu li te pitati iz koje knjige si ovo uslikao?


Stavi u profil lokaciju.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovo je iz neke skriptice zdao je nolit iz beograda , moja poljoprivredna apoteka . i ovo su eke normalne tabele da se ne napucava granulama , na zitarice i sijeno se postize ova kilaza ako su kunici u rasi naravno, cak i ide preko , a za orijase sa 3 mjesece licno smatram da je prerano , trebaju se najmanje do 5 ostaviti pa u lonac. a sa 5 mjeseci znam da im zadnja noga bude ko 600 do 700 g i to je po meni to . ponekad ih drzim i par dana duzeod 5 mjeseci u zavisnosti kako napreduju .
 
Naravno da je bolje da se kolju sa vise mjeseci, jer kako se vidi, iz ove statistike prirast im ne opada toliko poslije tri mjeseca kao kod ostalih vrsta. Međutim kad imas vise legala i kad ti pojedose brdo hrane, a nece niko da kupi(nema musterija), ekenomski je veoma povoljno da odu u lonac sa tri mjeseca!
 
Uzo sam danas dva belgijska orijasa musko i zensko od jednog coveka u indjiji i moram reci da taj covek ima najvece orijase sto sam video, nisam sliko ali sutra cu staviti slike od ovih mojih .Ako budu upola ko njegovi bice dobro.
 
Nazad
Vrh