Belarus 892 ili 820

Otišla juče lamela:zli: celiih 600 sati rada ima.
Bila ti jako podignuta papuca kvacila fabricki,i meni bi se to desilo da nije sad covek koji mi radio nije primetio,pa otpustio,uz obrazlozenje sredice lamelu za par stotina sati,a ovi iz agropanonke promenuli ulje i filtere i aj zdravo ko da im interes da sto pre nesto crkne.
 
Uzeo sam mtz 892 pre dve nedelje 2010god 1500radnih casova..e sada pokultiviro sam 80jutara 10kmh....nije potrosio kap ulja ostalo mi 10jutara aj reko da probam u drugoj brzoj 13kmh....potrosio mi ulja znaci sada ima na meracu do pola....nisam jos dosipo dali je normalno da trosi ulje kada ima veliko opterecenje???setvospremac 3.30m dva rotora..

Ja sam spremao 952 rm sa 3.6m 950kg je tezak spremac nije potrosio ni trunku ulja,a ima 3700rc,isto sam ga kupio tu skoro.
10173648_250902085094992_3373274024668102691_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Pročitao sam temu ali nisam našao konkretno razliku u potrošnji goriva između 820 i 892 pa i 952 sa istim agregatima...naj više me zanima oranje sa zahvatom 3*35?U suštini kakav je potrošač 892?
 
1025 trosi najmanje od 820 i 892,najlakse mu je tegliti iste prikljucke..skuplji je za odrzavanje,delovi su skuplji..meni se ne svidja u transportu al tu je i stvar navike..meni vise lezi klasican 9 brzina menjac,mada u tanjiranju i oranju recimo nisam primetio da je suvise bolji od 892,cak sta vise imam utisak da su isti..mozda gresim..e sad moj ti je savet ako hoces da kupis malo jaci od 820 ti gledaj i jedan i drugi pa na koji naletis da je bolji i povoljniji ti taj uzmi..ima ljudi koji su dizali obrtaje na 892 pa dobiju tih 105 ks..pitaj becarinu pustu kakva su iskustva
 
Nedobija se 105ks samo dizanjem obrtaja,skida se PVP i nosi kod bosiste stim sto majstor nece bas na 105ks da je uradi vec kaze oko 100ks,sto je po meni super kombinacija,892 sa 100-tinak konja dodje dobra kombinacija
 
Nedobija se 105ks samo dizanjem obrtaja,skida se PVP i nosi kod bosiste stim sto majstor nece bas na 105ks da je uradi vec kaze oko 100ks,sto je po meni super kombinacija,892 sa 100-tinak konja dodje dobra kombinacija

Samo onda lamela...kao i 1021-dobar traktor,ali cim ga malo opteretis+ako nisi brz na kvacilu-malo,malo pa na pola...
 
Nedobija se 105ks samo dizanjem obrtaja,skida se PVP i nosi kod bosiste stim sto majstor nece bas na 105ks da je uradi vec kaze oko 100ks,sto je po meni super kombinacija,892 sa 100-tinak konja dodje dobra kombinacija

Pa i nisam napisao da dizes obrtaje sam,mislio sam kod bosiste,idu valjda i druge dizne..

- - - - - - - - - -

Nemam neki plan da menjam u stvari uvek čovek o tome razmišlja ali me ovo interesuje jer su identični traktori tj isti samo je motor na 892 jači...

Menjac je malo drugaciji na 892 nego na 820,na 820 zec je direktan a na 892 kornjača,zato je 892 poprilici brzi..mislim da je najbrzi od svih mtz-a..
 
A koja je razlika u menjacima kod 820 i 892 ? Koliko brzina direktnih sto brzih i sporih ima 892 i kako kod njega idu redukovane zec kornjaca?
 
A koja je razlika u menjacima kod 820 i 892 ? Koliko brzina direktnih sto brzih i sporih ima 892 i kako kod njega idu redukovane zec kornjaca?

Brzine su na istom mestu,stim sto na 892 je zec ptema volanu a na 820 prema sedistu,..
Gume su iste na 892,820el,i na 1025..mislim na grbavi most..sa ravnim mostom isto nose iste gumepa je 892 opet najbrzi..
Trebala bi radilica da bude sa tegovima da bi 892 imao motor kao i 105ica ali evo kod mene 820 sljaka vec 9 godina kako je kod mene bez problema sa radilicom bez tegova..kad smo lane radili motor ustanovili smo da je to ustvari bio 552..kupio sam ga od preprodavca tako da ne znam istorijat traktora,znam da nosi 757,spremac 3.7,tanjiracu 28 vucnu i dve zmajevke kao i svaki drugi 820..ja sam bio rad da menjami radilicu kad smo ga vec otvarali al ke majstor ubedio da ostavim ovako..ima nekih 600 sati od remonta,i dalje sljaka..e sad da li bi tako bilo i na 892 sa dignutim obrtajima ne znam,jel to je ipak turbo motor,drugaciji obrtni moment..itd..
 
1025 trosi najmanje od 820 i 892,najlakse mu je tegliti iste prikljucke..skuplji je za odrzavanje,delovi su skuplji..meni se ne svidja u transportu al tu je i stvar navike..meni vise lezi klasican 9 brzina menjac,mada u tanjiranju i oranju recimo nisam primetio da je suvise bolji od 892,cak sta vise imam utisak da su isti..mozda gresim..e sad moj ti je savet ako hoces da kupis malo jaci od 820 ti gledaj i jedan i drugi pa na koji naletis da je bolji i povoljniji ti taj uzmi..ima ljudi koji su dizali obrtaje na 892 pa dobiju tih 105 ks..pitaj becarinu pustu kakva su iskustva

Naš nije "podizan" na 100-105 ks već je standardnih 90 ks. MTZ-892 je po meni puno bolji izbor od 820. Jači, elastičniji, žilaviji, tiši i nešto štedljiviji motornego na 820. Tih 10 ks razlike na papiru nije puno, al se u praksi osjeti. Naš se naradio fajn i dan danas radi (ne tolko ko prije, al okrene 300-ak rh/god.). Jesenas sam sa njim orao sa Kverneland okretačem 3x12"-16" naštimanim na 12" bez problema. Vučena tanjurača 36 diskova (Rumunjka) ide bez brige, a znam neke koji rade i sa Kupom 32 samo tako. Ranije je radio i sa RD 3m sasvim fino. U transportu je tata-mata samo što mu trap mora bit fajn utegnit bez luftova i ruka mirna ko perce. :) I jasno, lijevi žmigavac treba bit ispravan zbog čestih obilaženja drugih traktora koji smetaju na cesti. :haha: Na ne sinhronizirani mjenjač se treba naviknit i onda se šalta gore dolje bez i jednog krrr, samo treba imat malo volje za skužit ga.
 
Mene majstor stalno ubeđuje da moj 82.1 preradimo na turbo. Navodno je turbo blok pa može. Nije spominjao da treba radilicu menjati, a što se tiče tegova na radlici zar nemaju te tegove radilice na 82, 820, koliko sam se ja ranije interesovao samo na 552 nema tih tegova? Ili su različiti tegovi na radilicama 820 i 892? Kaže da ću smanjiti potrošnju, da ću moći da koristim trobrazdni plug u svim uslovima i sl. Pomenuti posao ne bi trebao da košta više od 1500e. Ako dođe do toga da treba raditi motor prihvatiću da ugradim turbo.
 
Nazad
Vrh