Belarus 892 ili 820

Mislim da 892 ima 18 brzina a 952 sigurno znam ima 14,a traktori su potpuno isti sem menjaca ,952 ima sinhro malo je jednostavniji za ubacivanje,a 892 ima vise brzina sto mu je u nekim slucajevima prednost,sta znam imam 952 odradjuje korektno teske operacije sa trobrazdom u ritu i vucnom tanjiracom 28 mislim da je razlika samo neznatna.Aj da dodam i ovo 952 ima snizavajuci reduktor a 892 ima povisavajuci ,sto bi u prevodu znacilo da kad mi zafali snage naprimer u oranju samo drmnes reduktor u on pojaca snagu u toj brzini za oko 30posto,a kod 892 moras u manju brzinu ,e to su neke stne cake.
 
Poslednja izmena:
Nema nikakve razlike sem menjaca. 892 je prednost sto je brzi za transport. Ima vise brzina pa je lakse naci adekvatnu spram uslova i prikljucka, mada i sa 14 brzina nije frka. Sve ovo je super u poredjenju sa IMT koji ima 6 brzina od kojih za oranje 3.spora ili 1. brza. Kod svakog rusa imas bar 4-5 brzina za oranje sto je i vise nego dovoljno. Moj glas ide za 892 zbog transportne brzine, ali samo zbog toga.
 
dscn1852.jpg
dscn1851.jpg
Razlika je samo u menjacu, ostalo je sve isto.
 
Imam u planu da uzmem 892 e sada...imam plug 757 imt 2 brazde dali manje trosi po jutru ako bih vuko brze 2 brazde ili 3 brazde sporije???
 
vise bi trosio sa 2 brazde jel ti je ucinak manji nego sa 3.on ima 90ks i ides sa zahvatom 3x35=105 sa dve imas 2x35=70
 
Ko je spretan na leniji, tom traktor moze da trosi relativno isto i sa 2 i sa 3 brazde. Ja sam to sam sebi vise puta dokazao, doduse sa traktorima koji nemaju veze sa Belorusijom ali to je to.
 
Uzeo sam mtz 892 pre dve nedelje 2010god 1500radnih casova..e sada pokultiviro sam 80jutara 10kmh....nije potrosio kap ulja ostalo mi 10jutara aj reko da probam u drugoj brzoj 13kmh....potrosio mi ulja znaci sada ima na meracu do pola....nisam jos dosipo dali je normalno da trosi ulje kada ima veliko opterecenje???setvospremac 3.30m dva rotora..
 
Mislim da je normalno. Meni 558 u oranju troskari ulje kad su teski uslovi, a ne trosi nista kad baca vestak, vozika prikolice i slicno.
 
Uzeo sam mtz 892 pre dve nedelje 2010god 1500radnih casova..e sada pokultiviro sam 80jutara 10kmh....nije potrosio kap ulja ostalo mi 10jutara aj reko da probam u drugoj brzoj 13kmh....potrosio mi ulja znaci sada ima na meracu do pola....nisam jos dosipo dali je normalno da trosi ulje kada ima veliko opterecenje???setvospremac 3.30m dva rotora..
Sta se opterecujes....teraj samo ........sipaj .....
 
vladow taj traktor ima okrenute radne satove 100% u Torku svi koji imaju 3.6 setvospremač nisu imali tih problema ja imam najstariji 892 u selu nemam tih problema o kojima ti pričaš!!!
 
Nije posto mi je bivsi vlasnik dalji rod...i radi 40KJ....traktor iz sela znam sta i kada i kako je radio kod bivseg vlasnika....
 
Nisam primetio ništa ranije, spremao sam parcel od 3 kj sa teškom drljačom I osetio samo da smrdi lamella I ide sve sporije ,podigao mašinu I pravac kući mogao samo u prve dve najsporije I to jedva.Nema garancije.
 
I da dodam jos nesto kada prebacim reduktor na kornjacu pisti nesto u menjacu.....u svim brzinama na vecem gasu....
 
Nazad
Vrh