Behaton u dvoristu za i protiv

Ajde ti meni ja.jaro kazi koju dozu totala koristis i koliko decenija on ostaje u zemljistu na kom proizvodis hranu koju tvoje ili tudje dete jede ?
 
Kako oprati stari pocrneli beton? Aparat za pranje ostavlja blede linije ako se previše približi, a ako je dalje onda slabo pere...

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Прашак за веш и рибаћа четка. Жуљање до бесвести. Или ако је баш квалитетан бетон може и кухињска со али она може на оштети површински слој. На крају масна сода ако има негде у селу да се купи.
 
За то треба турбо килер и професионаона машина за рибање. Овим кућним варијантама не може скроз да очисти бетон.
 
Imam neki mali aparat, 120 bari, rotodizna mu nije ispravna.
Dobro pere kad se približi, ali je to onda jako mala širina, zato pitam koja hemija bi mogla pomoći.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ako ti roto dizna bije u jednu tacku skini sam vrh puske,iscupaj diznu i njeno leziste na tom vrhu samo malo obradi burgijom 10kom ili 12 kom.bukvalno samo da napravis konus i pocece ponovo da se okrece.
 
Da,to je jako mali pritisak,a rotodizna je maltene za takve stvari stvorena,samo bar jedno 170-180bari radnog pritiska da imas,ne treba ti nikakva hemija.
 
За ове кућне варијанте не знам, али на послу користимо хемију за воду на једној машини, другачије неће дуго да ради. Дизна ако почне спорије да се окреће или блокира мора да се растави и хемијом опере.
 
Imam jednu stazu od betona i jednu od behatona, desetak kvadrata ukupno.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ja sam to uredno rješavao iz par prolaza običnim peračem (čini mi se 130 bar) i turbo diznom. Koristio sam i neki Karcher deterdžent za beton, ali nisam primijetio neki ekstra efekat.

Prvi put se vidjela značajna razlika, ali ostaju fleke od lišajeva koje nisu spadale. Poslije par prolaza (ne isti dan, već kad stignem) dovelo se u neko pristojno stanje.
Ono, skida i njih kad se približi mlaz, ali mi se nije dalo ići tačku po tačku.
 
Mozda glupo ali da probas domaci sapun u toploj vodi da razmutis, prospes i istrljas onim plasticnim cetkama za metlanje ili mozda kalijumov sapun
 
Imam jednu stazu od betona i jednu od behatona, desetak kvadrata ukupno.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
Ne isplati se hemija.

Uzmeš bilo koji tečni deterdžent za veš,nakvasi dobro beton,prospeš tečni deterdžent uzmeš četku za ribanje i odereš se od ribanja :D ako imaš jake fleke onda dodaš običan prašak za veš da bi imao i malo abraznivnog desjtva dok trljaš.Što više trljaš to je čistije,posle samo ispereš pod pritiskom.To ti je najjeftiniji način.
 
Ima li kakvih iskustava ili mišljenja o prirodnoj, granitnoj, starinskoj kocki koja se nekada koristila za puteve i ulice? Znam da se dosta koristi po D, A, CH a i drugim zemljama za trotare, trgove i druge javne površine ...
 
Nazad
Vrh