Becki plavi kunic

stevan83

Član
Učlanjen(a)
17 Okt 2011
Poruka
81
Ja imam bečku plavu kupio sam u Somboru od čoveka koji ih drži...
Mogu reći da sam jako zadovoljan

sulc

Član
Učlanjen(a)
7 Maj 2011
Poruka
171
Znate li odgajivaca ove rase ? ja bi kupio al nigde nemogu da nadem unapred vam hvala

mirooo

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2013
Poruka
53
Hvala CRNI TEKIR što si napravio temu o ovakvim ljepotanima usudio bih se reć meni najljepših kunića iako imam 4 mješanca(između orijaša i njem.šarca),2 kalifornijska i 2 panonska kunića al uskoro ću nabavit i ove ljepotane...

- - - - - - - - - -

STEVAN83 S čimen si konkretno zadovoljan što se tiče ove vrste??

crni tekir

Član
Učlanjen(a)
12 Jan 2011
Poruka
2.163
Nema na cemu kolega.I ja bih voleo nesto vise da saznam o njima a nije iskljuceno da u skorije vreme potrazim negde jedan par. Deluju mi figurativno kao novozelandski,mozda za nijansu krupniji.:ppozdrav:

mirooo

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2013
Poruka
53
I ja ih mislin uzet za koji mjesec izgledaju mi i po izgledu i po veličini jako dobriii...

Pera NS 91

Član
Učlanjen(a)
27 Feb 2012
Poruka
797
Evo na predlog kolege "miroo" da otvorimo temu o ovim lepotanima
E pa bas lepo sto ste otvorili ovu temu za prelepe kunice:bravo:po meni su takodje jedna od najlepsih kunica na nasim prostorima...i naravno me zanima malo vise o njma,prvenstveno kakve su zenke majke,koliko ima u proseku u leglu,kada im je najbolje meso ali i krzno za upotrebu...itd pa iskusnije molim da nam pomognu malo oko toga hvala unapred i jos jednom:ppozdrav:

stevan83

Član
Učlanjen(a)
17 Okt 2011
Poruka
81
Hvala CRNI TEKIR što si napravio temu o ovakvim ljepotanima usudio bih se reć meni najljepših kunića iako imam 4 mješanca(između orijaša i njem.šarca),2 kalifornijska i 2 panonska kunića al uskoro ću nabavit i ove ljepotane...

- - - - - - - - - -

STEVAN83 S čimen si konkretno zadovoljan što se tiče ove vrste??
Pre svega što je jako kvalitetna zecica, jako dobro odgaja mlada....
Bas su krupni zecici....
Ova moja bas i ne dozvoljava da se pipaju zecici u kotilici...
Bar je tako kod mene....

stevan83

Član
Učlanjen(a)
17 Okt 2011
Poruka
81
Iskreno da ti kažem mešam.... bila je uparena sa novozelanskim, crvenim i belim, ovnolikim.
Sve je lepo odgajila, nema šta....
Što se tiče količine mesa, najbolje se pokazala sa ovnolikima... tj. zecici su bili puni mesa

Poslednja izmena od urednika:

peto1

Moderator
Učlanjen(a)
19 Jul 2009
Poruka
6.627
Prvo napises poruku i onda:

Odes u naprednu kada napises poruku i tu imas opciju ubaci sliku.

mikash

Član
Učlanjen(a)
14 Jun 2013
Poruka
76
Svi kunici su lepi ali becki plavi je po meni ubeljivo najlepsi voleo bi da neko ko ih ima postavi jos neku sliku i da nam kaze njegova iskustva sa tim kunicima.

PetarMakce

Član
Učlanjen(a)
26 Mar 2013
Poruka
34
Imam ja jednu zenku beckog plavog,i nesto njenog podmlatka,nisma borjao ili ima za sada 3 legla :osmeh: Prvo 9 drugo 3 i trece 15 mladih od kojih sam joj ostavio 10...?Na zalost nemam muzijaka za n ju,pa je parim mesancem orijasa i panonskog belog,deca cu im vrh,a sto je najbolje,svi povuku boju na nju,ali 50% njih ima beo stomak,a ostali su prave Beclije :DD

crni tekir

Član
Učlanjen(a)
12 Jan 2011
Poruka
2.163
Tesko da ih ima cistokrvnih kod nas..... Ja s' vremena na vreme preletim na net-u po oglasima ali beckih plavih i novozelandskih crvenih nikada nema u ponudi. Takodje mi nije poznato da postoji neka odgajivacnica koja se bavi intenzivnim uzgojem neke od ovih rasa. Megi je cini mi se gostujuci u jednoj emisiji na TV pominjao da ima i becke plave kunice.Ustvari skoro sam 100% siguran da ih je prezentovao u toj emisiji,pa mozda njega kontaktirati....

Vrh