Bazeni za dvorište

Dule ako se nesnadjem za kamen negde blize ,cucemo se,.Nego savet za vas nove sa bazenima uvece kad se zavrsi kupanje i voda se stalozi samo ubacis bastensko crevo na dno i povuces kao iz bureta sto se vadi vino i pustis da curi negde napolje da bi pokupilo trunje i ostalo (na svaki drugi treci dan).jel nemoze pumpa bas sve da procisti,
 
Dusko, eto dobrih saveta za odrzavanje vode. I ja sam se u pocetku mucio sa "originalnim" sredstvima. Nemoj uopste da bacas pare na to, nisu jeftina a uopste ne rade posao. Tabletu hlora stvarno nemoj baciti na dno jer i meni je ostetila bazen, nista strasno ali su pobelele one plave kockice. Ja koristim samo Galisept koji kupujem u lekarskoj apoteci i nikad se u bazenu ne klize a voda je stalno kristalno cista.:ppozdrav:
 
Napunjen bazen posle skoro 29 sati punjenja. Sto se tice dimenzija bazena nije bas kako oni to kazu. Ja sam mislio da je dubina vode 122 cm ali to je od dna do kraja okvira bazena. moze se napuniti maksimala do 115 cm i onda pocinje prelivanje kroz iseke. Ja sam napunio do 110 m i kada udje nas dvoje taman ce to biti knap kada se jos malo i zatalasa. Sirina bazena odgovara merama koje su napisali.
 
Danas na kratko otvoren bazen u mome dvoristu, ali na zalost bice sada zatvoren zbog vremenskih prilika par dana.:osmeh::ppozdrav:

 
Dule, sad ti ostaje da ubaciš i dušek u bazen pa kad se umoriš da "mašeš ručicama" lepo legneš na dušek i sunčaš se....::suncanje::
Imaš i "šarene" ladovine......milina :ppozdrav:
 
Galisept za bazene je jako tesko naci u prodaji ali postoji zamena "Pan Dez" i prodaje se u prodavnicama "Savacoop" kilsko pakopvanje po 1.240,0 din
 
Poslednja izmena:
BOKIBOLE je postavio ovu temu da se lepo posavetujemo i konsultujemo u vezi predstojecih zega tj kako se rashladiti u sopstvenome dvoristu. Kako vidim neki su ovu temu okrenuli i na zezanje i sprdnju (pa i ja) a to nece tako moci. Ovo napisano se ne odnosi na postove KAMENI i Kosjerac, nego na prebacene postove.
Sto se tice bazena svako to prilagodjava slobodnom prostoru u dvoristu i finansijskim mogucnostima pa tako i ja. Voleo bih ja da imam veliko dvoriste i "pristojne" prihode pa da mogu da uradim pravi zidani bazen ali sta je tu je. Kupio sam "intex" kineski montazni bazen i meni je dobar.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Šteta je kvariti dobru vodu sa hemijom.... ja koristim tu vodu za zalivanje pa dopunjavam iz bunara, taman se i zagreje kako treba što odgovara biljkama. Da se ne bi zabarila prebrzo može da se ubaci nekoliko veza nekih herbi lavanda, ruzmarin, matičnjak....
 
Koliko sam ja video umesto hlora se ponegde preporuči neko sredstvo sa aktivnim kiseonikom. Mada u praksi slabo vidim da ljudi sa tim imaju iskustva.
 
Da ovi su u svakom slučaju najbolje rešenje bar što se tiče kvaliteta vode. Međutim ovde pišemo o bazenima koji trebaju da posluže da se osvežimo, a nemamo dosta vremena da odemo do bazena ili negde na reku.

Ima i tu opcija da se to dovede u red, solarni paneli za zagrevanje vode, a verovatno ima i nekih ekoloških sistema za filtriranje vode. Pre su bili popularni manji bazeni za decu dubine 20 - 25cm, koji su se lako punili i praznili. Ovi dublji sa više vode su popularni nekih desetak godina unazad, pa se sve više informacija i opreme može naći za njih.
 
Jedna s panonskog mora.
20150702134254.jpg
 
Duško kakva je voda u bazenu pose 20 dana, da li je hemija koju koristis uspesno odradjuje posao, da li za odrzavanje koristis gore pomenuto sredstvo?

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Voda je ista kao i prvi dan (ali toplija):osmeh: kada smo nasuli bazen vodom. Koristim "Pan-Dez", "hlorne tablete" i "Alga-stop". Pan dez i hlorne tablete imaju istu osnovu. Ako je vezano sa "bornom kiselinom" onda je "trihlorizocianurna kiselina" osnova, a ako je vezano sa "natrijumom" onda je "dihlorizocianurat". Osnova je ista samo sada ne mogu da se setim koje je "hlorne tablete" a koje "pan dez". Alga stop dodajem samo da bih ipak potrosio kupljenu litru. Kazu ljudi da je to suvisno ako se koristi neki od ova dva preparata na bazi hlora. Vic je u startu staviti tacnu udarnu dozu (pise u uputstvu) i kasnije samo dodavati za odrzavanje, normalno je da se bazen redovno cisti...kako povrsinski tako i dno bazena. Nadam se da ce clan "frenky" postaviti sliku usisivaca za bazen sto je sam napravio. Ja sam dno usisavao po savetu da slaufom usisam dno po principu kao kada se vadi vino iz vinskoga bureta.:osmeh:

Da se razumemo....i ja sam samo pocetnik u ovome i ucim od drugih.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko da je pravio filter da postavi sliku? Jer ove fabričke bestway bazene što imaju su jako loše, brzo se filter zaprlja a nov je oo 500 din (momentalno ga ni nema), ja sam nešto mislio da metnem u bazen potapajuću pumpu i da napravim neki filter od plastične flaše u koju bi stavio vatelin,
 
Nazad
Vrh