Balirka

Dobre su obe ploce, nema riseva ni nista.
Menjao im mesta opet isto.Igle stelovao u 1mm da budu iste obe , posle visecasovnog isprobavanja ,stelovanja itd. pukao uzeo brusilicu i ubradio malo petljac (zaoblio ivice na prstu od petljaca i malo oborio vrh) sad dosta lakse spada spaga ne kako bih ja zeleo i kako treba al bolje u svakom slucaju.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
IMG_20200518_122716.jpg

IMG_20200518_122548.jpg

IMG_20200518_122538.jpg
Ama 293,jedna strana nije vezala pa sam išao da im namestim...
 
Pre neki dan balirao sa drugarom , on sa ap730.
Ljudi moji koja je to zver od prese, preko 1000 bala/h i to lagano.
Znam koja mi je sledeca presa

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja sam jednom brojao na tada novoj jd 359 čini mi se, tri udarca i na četvrtom ispada bala, i tako dange dange, leti ko luda po njivi...
 
da nije brojač pokvaren,to je svaki 3,6 sec bala
Nije druze pokvaren ,Brojac i kad je pokvaren moze samo manje brojati vise ne moze. To je jezivo za gledati.
Imam nekad utisak izbaci balu jos nije pala na zamlju druga vec izasla.
I za 3 sec izbacuje balu.Iz 3 udarca je napravi.
Usta su joj ogromna i velike zalogaje moze da pravi

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Да ли може помоћ око штеловања Велгер 41 пресе.... немам искуства са пресама, скоро сам узео, па сад сређујем... то јест покушавам да је пустим у рад....

Eво како изгледа везач, питање је како подесити ова два шрафа са опругама, претпостављам да они држе канап у конусу и да ли је
ово како изгледа на слици превише стегнуто? Дакле да ли смеју да остају патрљци канапа у конусу као на слици код мене као што је?

Иначе, ја сам пробавао на празно, извадим канап и закренем звезду и углавном је механизам одрађивао (кардан ради), добијао сам чвор...

Такође ова друга два шрафа горе (што имају контра матицу) у линији како они утичу на ове патрљке, то јест стезање канапа? Како њих да подешавам....
IMG-20200521-153019.jpg


Леви крај док нисам мало стегао тај шраф са опругом није хтео да веже, кад сам га стезао за по четвртину круга почео је да везује... сад стално везује

Десни крај, такође зна да не веже, ево како изгледају зуби на диску, поједени су, да ли је то критично? или мора да се мења? На левом диску су зуби добро, нису ништа поједени...

IMG-20200521-183900.jpg


Следћа слика такође на десној страни....

IMG-20200521-183917.jpg


Такође питање, колико тешко ручно канап сме да има отпор када се скида са петљача, код мене је то прилично тешко спадало... Да ли је то нормално?

захваљујем на помоћи...
 
Nego ja imam gluplji problem.

Stavio nove petljace i nove drzace kanapa.

Kad odradi vezanje i treba da skine sa petljaca spagu kad je druga bala gura ,jedna spaga spada lako, druga katastrofa, maltene na ivici pucanja bude.

Popusten petljac dzabe i dalje drzi ne normalno.

Oblecem vec pola dana oko nje nmg ukapirati u cemu je fora.Sve identicno na obe strane.

Znaci na praznoj presi rukom kad okrecem ista ta glupost.Jedna spada normalno druga katastrofa.
To mi se desavalo i sa starim, ali kontao sam da je istrosen sto je i bio,sad stavih novi ma isti djavo.
Gledam sve okolo merim sve isto kao na ispravnoj strani.

Исто ово и код мене, гледао сам неке снимке на нету, не изгледа ми да треба нека сила велика за ово? Мислим да је у питању велика затегнутост петље кад се окрене петљач и да зато тешко спада.... мада мој има и рисеве од рђе, али мислим да није то толико да тако утиче на тешко спадање канапа... Кад сам пробао са масом канап је пуцао јер не може да спадне...
 
Ovi zubi su mnogo pojedeni,menjaj to pod hitno i ove male promeni jer ako ti preskoči napraviće skupu igranku
 
Da i tu ima velikog zazora između diska i malog zupčanika, vidi se koliko plitko hvata po tim pojedenim zubima odnosno slabo je uzubljen i da se verovatno neki od ta dva mala zupčanika teško okreće čim je toliko pojeo zube na disku
 
Saraf sa oprugom dotegnes da opruga bude duzine 5 cm ,gornji saraf sa kontra maticom otpustis pa ga lagano rukom zavrces ,kad osetis da dodiruje plocu onda tri ipo kruga kljucem dotegnes i kontriras sa maticu do ploce . To ces morati ponekad u sezoni da ocistis zbog nakupljene prasine kanapa na petljacu .Ako je disk pojeden onda se telo vezaca sa te strane do diska malo obrusi a sa druge strane malo pikuje dovari gusanom elektrodom ,ali pre proveri re razmak izmedju konusnik zupcanika i diska tako sto skines taj zatezac kanapa i drmas vezac i petljac levo desno ,ako nema puno lufta sklopi i vozi
 
Nazad
Vrh