Balirka

Daner, na ovoj vanjskoj ploči od klipa označi 5-6 mm veću rupu od ove što ti je elipsasta. Izbuši je, i imaš pristup ovoj rupi koju moraš popraviti.
 
Ostrugao platne na dimenziju osovinice, stavio sa spoljnih strana, ubacio osovinicu, stegao malo i kuckao cekicem da uteram gde treba,pikovao platne pa cu sutra ubaciti u tunel da vidim situaciju, mada mislim da je to ok.Ako legne na sine kako treba izvadim i zavarim.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
izgledalo ovako

e96608549b8cdd39e5056aa60c5572c6.jpg


Sad izgleda o ako

 
Poslednja izmena:
Zna li ko ima li se gde kupiti ovakva viljuska kardana?
Ima mi lufta tu pa bih i osovinu i viljusku novu da uzmem
b00264b71e8ce1897fd63fdf3c91aa53.jpg
61baa85eac03a9e937f92c492917fb46.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja sam vario viljušku , od dve pravio jednu, zato što nigde nisam mogao da naađem sitni nut a otkinuo krst, osovinu i uvo.
 
Ne znam u Indjiji da l nemaju ovi sto rade kardane.
I u Vajskoj kod onih Lukinih garagana ima brdo kardancina..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ma Dar ne ide na balirku(da ne kazem tursko smece), pogotovo ne na pogon vila, da pukne ta viljuska kardana pa da mi nazad napravi stete 500e jer sam se grbavio za 20-30e gore dole.
Imao sam ga 2 god na pogonu prese.Razlokali se nutevi pa mi po*ebalo i na presi i na traktoru nuteve.A o luftu na teleskopu ne pricati.



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ma Dar ne ide na balirku(da ne kazem tursko smece), pogotovo ne na pogon vila, da pukne ta viljuska kardana pa da mi nazad napravi stete 500e jer sam se grbavio za 20-30e gore dole.
Imao sam ga 2 god na pogonu prese.Razlokali se nutevi pa mi po*ebalo i na presi i na traktoru nuteve.A o luftu na teleskopu ne pricati.



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Evo ovde valjda imaju taj sa nutovima
 
Pa ne nadjem li zglavnu viljusku naravno da cu uzeti pa i walterscheid.Na bitnom mestu se nalazi, nema stednje.
5x Skuplje izadje ono iza sto ce se skomsati ako se budem tu grbavio.

Gledao sam pre neki dan drugarevu 730 i zapalo mi za oko kako vise otvara usta od moje kad vile unose masu.Pa sam sad i na mojoj pomerio fazu bas da probam.
Nisam puno, za jedn nut, ali sad su usta 3-4cm otvorenija nego sto su bila
Onda se otvori domaćinski i kupi Walterscheid.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Zana li ko kakvog majstoraza welger? Drigaru na ap 63 vezači rade neprekidno

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Lako resivo, popustite nosac sto drzi zvezdu sto odredjuje duzinu bale , na sasiji ima slic, (2 srafa jedan gore i jedan sa strane) popustite te srafove i gurnite za jedno 1cm prema zadnjem delu prese pa probajte.Ako i dalje gurnite jos.

Ne dohvaca poluga na automatu okidacki mehanizam i zato stalno veze jer nema sta da je zaustavi.



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema na cemu

Nego ja imam gluplji problem.

Stavio nove petljace i nove drzace kanapa.

Kad odradi vezanje i treba da skine sa petljaca spagu kad je druga bala gura ,jedna spaga spada lako, druga katastrofa, maltene na ivici pucanja bude.

Popusten petljac dzabe i dalje drzi ne normalno.

Oblecem vec pola dana oko nje nmg ukapirati u cemu je fora.Sve identicno na obe strane.

Znaci na praznoj presi rukom kad okrecem ista ta glupost.Jedna spada normalno druga katastrofa.
To mi se desavalo i sa starim, ali kontao sam da je istrosen sto je i bio,sad stavih novi ma isti djavo.
Gledam sve okolo merim sve isto kao na ispravnoj strani.

Jel imao ko slican problem?


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh