Balirka

Simke za te pare kupuj bar po meni.Igle netrpe neka velika opterecenja pa da bas mora biti ekstra kvalitet,odradjivace i ove poso sigurno.
 
Da li praktikujete nocno baliranje. Imam lucerku oko 70 ari i razmisljam veceras da je baliram. To nikad do sad nisam radio, pa me interesuje oko koliko sati lucerka opusti tj. list postane mekan. Dan je bio vetrovit i prijatan.
 
Da li praktikujete nocno baliranje. Imam lucerku oko 70 ari i razmisljam veceras da je baliram. To nikad do sad nisam radio, pa me interesuje oko koliko sati lucerka opusti tj. list postane mekan. Dan je bio vetrovit i prijatan.


Moja iskustva su sl. Lucerku grabim u vecernjim satima kada pocinje rosa, a baliram ujutru kada rosa spada. Na taj nacin svaka liska ostaje na stabljici bez opadanja i drobljenja . Opet to zavisi od dosta faktora. Recimo ako je oblacno nema rose. Dalje zavisi kakav ti je teren da li se rosa pojavljuje i koliko se zadrzava. Kod mene su dosta jake rose a luceriste je u ravnici u blizini reke. U svom slucaju ako bih balirao oko ponoci bale bi bile preteske, zbog jake rose bez obzira koliko je masa suva i stezaci raspusteni.
 
T9yuMsT.jpg


Evo jedna slika iz ovogodišnje sezone slame.
 
Fotografija-0114_zpsias9fybt.jpg

Evo i jedna od danas.Parcela od 3.5 k.j urađena za 40 minuta a bala kao u priči.Celih 120. :haha: Kaže vlasnik ove i još jedne parcele da je baš rodilo a na 10 k.j 350 bala.
 
Svake godine ista prica. Dok nisam doneo vecinu redovno sam obilazio. Meni je ostalo oko 3kj da izbaliram, valjda se necu iznenaditi kad odem. A evo striceva jecmena slama jos stoji na njivi, nece niko da me spase muke. Bice mozda 20-30 bala na 1kj.
 
Nazad
Vrh