Balirka

torpedo je napisao(la):
Pre neku godinu u šarovini, povučem ručni gas pa strčim da vidim kako veže. Kad sam se vraćao na traktor okliznem se na papuči a koleno mi upadne između krampona i blatobrana i povuče me nadole.
Sreća te sam se uhvatio rukama za cevi na blatobranima i izvučem se naviše inače pregazi me traktor.
Tako da i u ravnom može da se naj...e samo kad se hoće :nono:
@ Montoja

Idem kod starca ali biram parcele. :haha: U jednoj me je gurala presa do pola njive jedva sam se zaustavio a presao sam skroz popreko na drugu stranu :haha:

E cega je sve bilo na brdnom terenu_ proklizavanje na usponu guranje pri spustanju, silazenje sa slogova ixxx problema.

A zamislite sta se dogodilo mom drugu: Balirao on sa 542 bez kabine i seo na levo krilo od traktora, nije primetio da se levi tocak uspenjo na panj i prilikom spustanja sa panja on sklizne sa krila a leva noga mu se zakaci za volan. I bog zna kako se uspeo iscupati.
 
kad su veliki nagibi ja presam samo uz brdo jer kad idem nizbrdo gura masu ispred sebe a i traktor ne moze da drzi brzinu jer ga presa ubi
 
pocerina je napisao(la):
Jel Markant 65 pravi vece bale od Markanta 50?
pravi vecebale u klas 50 tunel je 46 puta 37 cm a u 65 47 puta 40 cm
Post je spojen: [time]1297702646[/time]
_________________________________________________
ide li ko sutra u palanku na vasar ja sam od deset ukafani brvnari na parkingu vasara svratite na pice
 
Kazner je napisao(la):
kad su veliki nagibi ja presam samo uz brdo jer kad idem nizbrdo gura masu ispred sebe a i traktor ne moze da drzi brzinu jer ga presa ubi
kad su veliki nagibi samo popreko
 
Rale 83 je napisao(la):
Kazner je napisao(la):
kad su veliki nagibi ja presam samo uz brdo jer kad idem nizbrdo gura masu ispred sebe a i traktor ne moze da drzi brzinu jer ga presa ubi
To je znak da treba da uzmes il vecu presu il manji traktor
welger 61 a traktor 72 ks,nije da je sad toliko ali praktikujem uvjek uz brijeg,
Post je spojen: [time]1297706701[/time]
_________________________________________________
dacha je napisao(la):
Kazner je napisao(la):
kad su veliki nagibi ja presam samo uz brdo jer kad idem nizbrdo gura masu ispred sebe a i traktor ne moze da drzi brzinu jer ga presa ubi
kad su veliki nagibi samo popreko
jeste ako ja sam sebi spremim njivu za presanje,ali ako kome idem usluzno, oni naprave kako je njima lakse niz njivu i po duzini
 
Kazner je napisao(la):
kad su veliki nagibi ja presam samo uz brdo jer kad idem nizbrdo gura masu ispred sebe a i traktor ne moze da drzi brzinu jer ga presa ubi
jeli brate sa kojim traktorem ti vuces balirku uzbrdo i nizbrdo po velikim nagibima:haha: gde to moze??
 
traktor je 4x4 nije to sad toliko da se ne moze presati niz brdo,ali ja ako je veliko brdo praktikujem uz brijeg,

botjanac,....gde to moze?? e moze na njivi
 
Kosjerac je napisao(la):
Kazner jesi li razmišljo da napraviš kočnicu na balirci da i ona koči kad silaziš nizbrdo?
To je komplikovano za napraviti... i nebitno da li ce prvo da koci presa ili traktor, svejedno ce ga gurati, bar mislim da je tako. Nemam kocnice na presi pa ne mogu da tvrdim sigurno
 
ne bi se to sa kocnicom moglo dobro uskladiti,jer sigurno je neko i prije nas razmisljo o tome,slovenci,svicarci..,jer su kod njih velika brda,pa nisu napravili.rjesenje popreko po njivi ili uz brijeg
 
Nije komplikovano napraviti koćnicu na presi, drugar se stavio diskove i kanđe od moskviča (našao na otpadu) i hidraulični cilindar aktivira sajlom tj ručnom iz kabine.
Levi brate nevalja da koći i da rolja točkove, nego da ukočiš i točkovi da se okreću tako samo da neblokiraju kao ABS na autima.
 
Kosjerac je napisao(la):
Nije komplikovano napraviti koćnicu na presi, drugar se stavio diskove i kanđe od moskviča (našao na otpadu) i hidraulični cilindar aktivira sajlom tj ručnom iz kabine.
Levi brate nevalja da koći i da rolja točkove, nego da ukočiš i točkovi da se okreću tako samo da neblokiraju kao ABS na autima.
I kako mu funkcionise taj sistem?
 
Kazner je napisao(la):
traktor je 4x4 nije to sad toliko da se ne moze presati niz brdo,ali ja ako je veliko brdo praktikujem uz brijeg,

botjanac,....gde to moze?? e moze na njivi

nisam znao koji traktor poneses, ja ivek idem popreko kako god zato sto baliram za fergusonom 533, a sa njim akd okrenem na nizbrdo bolje da skacem odmah sa traktora..:DD ne po njivi vec po livadi.:DD
 
ja sam jednom probo sa 539 da napravim spure(rele)za presanje i ja okrenem niz brdo vjeruj da je sletio niz brdo,samo prokliza koda ga neko sutnuo,a sta bi mu tek presa uradila :sta:
DD ne po njivi vec po livadi.:DD :D
 
Nazad
Vrh