Bageri u poljoprivredi

zoran0001

Član
Učlanjen(a)
6 Dec 2009
Poruka
225
Lokacija
Sabac
Pozdrav kolege,kako nisam nasao nista o bagerima na poljoinfo forumu da otvorimo ovu temu jer mi se cini da svake godine imamo sve vece potrebe za ovom masinom ili za nekom kombinirkom.Bio bi zahvalan kada bi neko od kolega podelio svoja iskustva zapazanja da bi nam bilo lakse da se odlucimo kako i sta kupiti.
 
Ko ima potrebe za kopanjem kanala, uredjenjem terena, puteva bager moze biti od velike koristi

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Utovarivac sa kasikom je mnogo vise koristan nego bager,pogotovo jos ko se bavi stocarstvom.
 
Jedan ovakav bi zavrsio posao
e7dc3bdf4eb07994ded825e2303eeb49.jpg


Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Jeste Drmno ali druga masina nije 470

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ja sam radio 5 god, od maja ne radim,sad sam na odmoru. Gde ti radis? Na uglju bili onda 400, 800, mali 8 bager i 470. Ovo jedino ako 1300 prebacili ne vidim lepo radni tpcak kofice
 
Kombinirka je najbolja opcija mozda,ali i najskuplja.Moze cistiti puteve,krciti njive,kopati panjeve,kanale,sto god,ali da valja,da je sposobna to raditi,da ima teret i snagu,ispod 20-ak k eura,tesko naci neku.Ovo jeftinije je nista drugo do malo sposobniji manji traktor sa kasikom napred i nazad....
 
Svi ti mali bageri,kombinirke su skupi kao zlato po oglasima.Npr mini bager kosta cesto kao i veliki ,tj da kazem full size bager,slicnog godista i stanja.Prosto neverovatno masina koja ima 4-5t gvozdja u njoj kosta kao masini od 20-30+t.
 
Svi ti mali bageri,kombinirke su skupi kao zlato po oglasima.Npr mini bager kosta cesto kao i veliki ,tj da kazem full size bager,slicnog godista i stanja.Prosto neverovatno masina koja ima 4-5t gvozdja u njoj kosta kao masini od 20-30+t.
Потпуно си у праву. Могао сам велики од 7-9 тона да узмем колико сам овог платио пре неколико година. Али како да транспортујем тај велики? И може свугде да се провуче да прође.
Реално овај ми је дошао за учење и са њиме сам одрадио све. Скоро све пошто ти пањеви као да су посађени код мене и стално ничу :(
 
То ти је незгодно ако сам радиш јер када треба да се помериш са копањем, треба да подигнеш стопе, да пређеш на трактор.... . Ту је багер у предности над комбиниркама јер мораш да урадиш неколико операција да би се померио за следеће копање а код багера не.
 
ја имам мали багер Бобкет е10, 1200кг и мали утоваривач Бобкет 463 1200кг, радим услужно, у пољопривреди највише у чишћењу штала, овчињака и козињака, чишћењу канала и копању нових канала, крчењу мањих пањева, чишћењу воћњака, поставка заливних система, формирање дренажа, на пољопривредним имањима често се изводе инфраструктурни пројекти па је потребан ископ за вод, темељ, пренос материјала
мале машине скупе, поготово у поређењу са истим само већих габарита
али услужно радити са њима по мени је исплативије него услуге рада са трактором или неком другом пољо машином
 
Nazad
Vrh