Awassi ovca

Koliko sam ja shvatio:
Pramenka+ Awassi=F1 (50% Awassi-50% Pramenka)
F1+Awassi=F2 (75% Awassi- 25% Pramenka)
F2=Awassi=F3 (87.5% Awassi-12.5% Pramenka)
Ja sam to tako shvatio ili sam pobrkao loncice, ispravite me ako gresim
 
Hvala za informaciju oko oglasa. On prodaje samo musku jagnjad i ovnove (Izbrisan)
 
Poslednja izmena od urednika:
jedan savet melezenje nije tako jednostavno,u svemu ovom se zaboravlja selekcija,nemora znaciti da f1 bude kvalitetan jer su sanse 50% posto da povuce na ovna a 50%na ovcu pa onda dolazi glavno selekcija,tako isto i f2 i f3,doci do pravog kvaliteta treba dugo vremena,strpljenja i malo znanja,sve je to moguce ali vremenom,
 
Ne shvatam Vas pogresno. Ja sam totalni laik sto se tice stocarstva i ne ljutim se ni na kakav komentar.Nisam ja na forumu da bih ucio nekog, nego da ja naucim nesto. Tako sam shvatio i bolje je ispraviti me na vreme. Sto se tice ukrstanja ja sam ga malo pojednostavio, ali shvatam da je to u sustini tako samo sto odvajas samo najbolje ovce za priplod a ovnove svakako dobre. Za ovnove ne treba stedeti.Mozda lupim ali od 100 ovaca bude 50/50 jagnjica i ovnica. Od 50 zenskih jagnjadi ostavis samo nekoliko dobrih i ides dalje i dalje i itd. Shvatam da je to dugotrajan proces da bi se dobacio do dobrog i velikog stada. Mozda i gresim. Poz.....
 
prijatelju bas tako kako ste rekli,skrenuo sam vam paznju da bi znali da treba vremena doci do dobrih rezultata u ovom slucaju mlecnih ovaca,inace ste dobro razumeli,zelim vam uspeh u vasem planiranju i realizaciji
 
Hvala. Kada (ako)budem krenuo videcemo.Samo do tada ima boga toga da se odradi. Vrlo me plasi odabir awassi ovnova, posto sam totalni laik i nikako da se resim da li iz Makedonije i sve carinske peripetije ili iz Srbije sto je mnogo jednostavnije i jeftinije. Nekih velikih garancija nemam za sta god da se odlucim.
 
Na kraju krajeva ovde imam i kog da psujem. Salim se. Verovatno ce i biti tako.
 
Zamolio bih kolege iz Makedonije @Bokuman @Furgo da mi se jave privatnom porukom ukoliko su jos uvek prisutni na forumu,trebam odredjene informacije u Makedoniji,ili ukoliko neko zna kontakt telefon za pomenute kolege.HVALA
 


Pogleda sam lin i deluje savim ozbiljno, a moram da pitam u vezi podataka o melečnosti. Piše da majka ima 362,9 lit.mleka, a majka od ovna 650-750 lit. Kakvo može biti baš tolika razlika između dve ovce iz iste rase, mislim da je jasno da moraju postojati odstupanja, od grla do grla, ali me je iznenadila ovolika razlik u mlečnosti.
 
E, kupiće i tebe Billy, znaj!!!!!!

33m7l0o.jpg
 
za ljubimce ovih ovaca moze se naci u svilajcu,ima klip na you tube pa se moze i pogledati ako se ukucuju awassi ovca
 
Nazad
Vrh