Auspusi

Gocem ubacuje i prigušivaš unutra tj. perforiranu cev unutar prohromske...
sad koliko ga utiša ne znam ali sigurno je bolje nego prazna cev
 
Vec je bilo reci..samo gocem se u indjiji stavlja..ja cu za koji dan i na treci traktor da metnem..nije obicna cev,za svaki traktor ide posebno,nisu univerzalni..samo zvizde ko da imaju turbo..imao sam i obicnu cev,ma ni blizu,u kabini se i ne cuje..
 
Kad vec tucete po ovoj temi....Bil mogo na 533 okrenut auspuh....sad je dolje pa kad prikopcavam nesto smeta dim....znaci..taj auspuh da iskoristim
 
Ide druga izduvna grana..jest ta dole sranje,ko je i stavio tamo,sav dim u kabini,desavalo se i njiva fa se zapali u zetvi od tog auspuha..
 
Izduvna grana ostaje ista, dodaje se krivina i novi auspuh a mozda se moze upasovati i onaj koji je okrenut dolje.

Ja sam na 542 imao dolje i kad se auspuh raspao novi sam stavio gore, cini mise da je investicija kostala 100-120 maraka ne secam se tacno
 
Bas cu sutra pogledat kako bi to odradio....kriva nije problem,al ako bi moro i drugi auspuh pored ovog koji je ok. onda ideja otpada.Postavio bi ga gore i zbog retrovizora
 
Nema ništa budženja ako kupiš original krivinu ja sam okretao još davno i samo odvrnuo šrafove sa stare i stavio novu okrenutu prema gore
 
Možeš budžiti ako imaš materijal prirubnicu koja paše na otvor izduvne grane na nju napraviš krivinu pod 90 al da je deblja da može nositi lonac. Ali to ti se ne isplati nije ta kriva skupa.Ono sve ti je gus pa se teško vari a lako puca.
 
Poslednja izmena:
Nije bas lako prepravit...Ona donja kriva nepase na moju granu sto ide sa traktora.Grana sa traktora je ravno zavrsena i na nju se zavrce kriva za dole a da tu krivu okrenem gore dode mi pod haubu...trebo bi izvuc nekih 7 cenat.Uporedivao sam sa rodakovim 539...mozda je na nekim drugcije.Ako se odlucim na to morat ce radit fleksa i aparat
 
Ja sam ti rekao da krivu mora[ praviti drugu od donjeg nepaše Možeš naći koljeno od vode metalno na njega navarit prirubnicu za izduvnnu granu i s druge strane komad cjevi da nabiješ donji lonac.Najbolje odreši novčanik i kupi orginal
 
Ne kriva...i grana sa traktora nema isti izlaz

- - - - - - - - - -

Sad nado kakav mi izlaz treba...kod mene je izlaz sa 2 sarafa i ok...znam sta treba kupit

- - - - - - - - - -

Kupio danas krivu za auspuh...9 evra...na 3 mjesta pito i iste cijene
 
И ја набацио нови ауспух,досадило ми више да оригинални стално верим !
Видећу како ће се овај показати?!

3576b1b51f2507da86cde7e0d209965a.jpg
 
Nikt samo prenesi utiske o buci u kabini i radu. Mene baš zanima kako naći auspuh koji je tiši od sadašnjeg. A vario ga jos uvek nisam.
 
Nazad
Vrh