AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
Sejes zato sto je jeftino seme ili zaro sto su dobri?
 
Sobzirom na cenu kukuruza ovo su realne cene semena.

Ove godine od AS-a sejem 507 za probu i 54 za kombajniranje u zrnu, sejem ga vec par godina, zadovoljan sam.
 
Sejes zato sto je jeftino seme ili zaro sto su dobri?
Sejem zato sto je jeftino,sto kaze kolega realni su sa cenom,a drugo zato sto su dobri pogotovo kasnije grupe zrenja.Na nasoj zemlji su odlicni.Sejem AS72 na hektar,to je provereni standard i sejacu AS62 ali nisam siguran bas kakav je od tih jeftiniji u odnosu na 63 ili 51(Sta mislite?),a od drugih kuca sejem Sygentu to seme je vec stiglo i sejacu jos neko domace Agrimax mozda ili nesto drugo KWS...
 
Lacin;
Sejao sam skoro sve AS hibride, ali izdvojio bih AS 51 koji sam sejao 5-6 godina za redom. Po meni odlican hibrid za zemlju u brdu. Mozda ga i ove godine posejem pored 507. Sto se tice 63-ojke sejao sam i njega, ali mi je na istoj njivi bio losiji od Zemunaca iz Fao 600 tako da ga vise ne sejem.
 
Ja sam imao 63 prosle godine, nije bio los.
Lacin, 62 je hibrid za vrsaj, jako puno se kruni ako ga beres na berac.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
jel ove cene u neku prodavnicu ili bas as firma

- - - - - - - - - -

Lacin
user-offline.png


jel ove cene u neku prodavnicu ili bas as firma

- - - - - - - - - -

Odlicne cene AS-a,sejem ga:bravo:
if0239.png
jel ovo u neku apoteku ili as firma
 
Da ovo je cenovnik Cantavir-a.

Mozda ubacim taj 51 posto sve berem,kakav je.Tacnije mene zanima kad stize za branje naprimer u odnosu na 72 (5,10,20 dana).Sigurno je neko imao neki ogled.

Licno ja ne verujem semenskim kucama u FAO grupe i smatram ih neozbiljnim po tom pitanju,ama bas sve koje sam probao.Naprimer drugar je 2015 posejao hektar kukuruza jedan jedini i to u maju,pola njive ZP-434 a na drugoj polovini AS-72,naravno sejano isti dan,isti hektar na 28cm. 72-ka stigla za branje krajem oktobra a 434 koji je rani hibrid obrao oko 20 novembra sa velikom vlagom.Da nisam bio prisutan dok se sejalo i video seme i da mu nisam izvlacio kukuruz nebi verovao,rekao bi da laze.
 
Njiva 4 klase 35 ari i njiva 2 klase 1hektar, sejao bih As160 silazni, moze preporuka za razmak setve??? Njiva 4 klase je sa blagim padom, dok je ova druga njiva klase 2 90% crna smunica ravna...?NJiva klase 4 sejace se u optimalnom roku, a ovu njivu klase 2 sejao bih nakon skidanja Ovsa za kosenje, tacnije krajem Aprila pocetkom Maja...
 
Treba mu 6 meseci od dana setve do dana berbe,to sam bas pratio kod ovog hibrida i kod 63-ke koju seje burazer svake godine.Dobro otpusta vlagu i lepo se bere,mada to sve i zavisi od tipa i stanja beraca pa ce neko reci da se kruni a neko da se bere odlicno.Nizak je,nema tu mnogo mase ali klipa ima.Kod nas se sve seje na 28 a na dobroj zemlji mislim da ga nebi trebalo ispod 24.
Po meni je to hibrid u top10 za nas sirotinju.Odnos cena-kvalitet.
 
Kod nas odlicno,uvek ga bude jer kod nas je uvek susa,takva je zemlja.Meni se nesvidjaju ti hibridi FAO 600 do 700 zbog setve psenice,sve je knap.Ako sad kupim seme 72-ke i neuspem da ga posejem do 15.aprila ugasio sam ga,desi se kisno vreme i setva mora da se obavi pocetkom maja a seme kasnih hibrida kupljeno,tu je problem.Ko ne seje psenicu na kukuruz mislim da je pogodak.
 
AS72 se zaista lako bere, ako zakasnis sa branjem ostace ti na njivi oko cetvrtine roda, odlicna oplodnja ali prinos i nije bas, lepo izgleda u klipu ali kada okrunis imas puno cokova i pomalo zrna. Nepisem bezveze sejao ga nekoliko godina.
 
Nazad
Vrh