Arenda- pravila, obicaji....

Nisam nikad ucestvovao u ovoj temi iz razloga sto sam radio samo svoju zemlju, medjutim ponudjeno mi je danas 5 kj do mojih 3 kj i dogovorio sam se da pazarim stim sto zakupodavcu moram da isplatim zakup 3 godine unapred, pa bi zbog toga hteo da sastavim ugovor da sam mu isplatio novac. Gde overavam taj ugovor?kako posle da prijavim tu zemlju u trezor i ako bi mogao link neki kako bi taj ugovor trebao da izgleda. Hvala unapred!
 
Ako on sad trazi 3 god unapred,tu ces non stop imati veselja sa njim,tj nikad nece imati kesa,sl god ce ti draziti za 2021 itd
 
Upravu je gumeni,tako se moj drugar zaj.... Uvek mu trazi pare... Daj boze da ovaj tvoj nije takav...
 
Ako mu već dajes tri u napred pokušaj da napraviš pravi ugovor na bar 6 godina. Tom treba lova, gori mu.
 
Možda je loša informacija. Ne verujem da je crkvena zemlja otkud njima 800 HA jer je Kostić kupio davno poljoprivredno dobro Labudnjaču u Vajskoj.
Niste u pravu radi se o cifri koja je blizu 900 ha, i pola je preprodao agronomu despotovo - pivnice. Radi se o zemlji daljske patrijarsije. E nije u bodjanima nego u ko vajska. Kako mozete da pricate nesto iza cega ne stojite. Ta zemlja je vec godinama predmet preprodaje i slicnog sitnog kriminala. A posebno ima i vajska i bodjani i pravoslavne i katolicke crkvene zemlje, koja isto cudnim nacinima dospeva u zaakupe.

- - - - - - - - - -

Labudnjaca je imala svoje zemlje oko 500ha tj. Radnicke koja je u prljavoj provatizaciji prodana kao njeno vlasnistvo, takodje je od mesnog samodoprinosa izgradjen veliki betonski silos sa susarom koji je pripao mk grupi. A motel na jezeru Provala koji je isto tako izgradjen je vec dva puta prodavan a prvo je bio miskovicev.
 
Kod nas se kod notara prave takvi ugovori i eventualno ovjere u opstini a kad se napravi dobar ugovor moze on poslije trazit sta hoce...a mozda se i on hoce da obezbijedi (da ti nebi radio jednu godinu pa odusto)
 
Nisam nikad ucestvovao u ovoj temi iz razloga sto sam radio samo svoju zemlju, medjutim ponudjeno mi je danas 5 kj do mojih 3 kj i dogovorio sam se da pazarim stim sto zakupodavcu moram da isplatim zakup 3 godine unapred, pa bi zbog toga hteo da sastavim ugovor da sam mu isplatio novac. Gde overavam taj ugovor?kako posle da prijavim tu zemlju u trezor i ako bi mogao link neki kako bi taj ugovor trebao da izgleda. Hvala unapred!


1) Kao prvo i osnovno traži potvrdu da je zemlja odjavljena sa gazdinstva na koje je do sada bila prijavljena kako bi je ti mogao uneti u svoje gazdinstvo.

2) Ugovor overavate kod notara. U ugovoru ćeš navesti da je zakupnina isplaćena unapred. Povedi računa ko će platiti porez na prihode od izdavanja, po zakonu je obavezan zakupodavac, ali se svašta da ugovoriti.

3) Mudro kaže Paorpaor, probaj da uzmeš na više od tri godine, plaćanje prilagodiš svojim mogućnostima.

4) Umesto da tražiš linkove i ugovore po netu, a obzirom na tvoje neiskustvo, dogovori se sa notarom da ti on sačini ugovor. Platiš nekoliko crvenih i mirna glava.

Srećno.
 
Ma kod nas je došlo neko novo vreme, svi traže pare unapred a ima i onih koji traže za 3 ili čak 5 godina i izdaje se, ne znam odkud ljudima pare ali izdaje se i ne jeftino , i to nisam baš čuo da je neki jači gazda tako nešto radio već neki novi klinci što bi rekao Balašević,nemaju ni bicikl kako treba al kupuju zemlju ,izgleda da se opanak podpapućio uvelikoj meri........i da i jedni i drugi se drže za reč, kad oni nešto kažu -veruj ni sami neće znati šta su rekli!?
 
Kod nas isto ima vec da se pazari arenda na 3-5god.u napred i to za lepe novce neki novi-stari klinci i to sve cutke bez mnogo pompe uz ugovore takve da ne smes ni pomisliti nekome drugom prodati njivu sem tom zakupcu ako ti padne na pamet da je otudjis.
 
Ostao sam dužan informaciju da je crkvena zemlja 136 ,5 ha otišla po 64000 din po ha a jedini ponudjač je i takodje jedini koji je radi od kako je crkva ima- je isti čovek ....AMIN !
 
Nazad
Vrh