Arenda- pravila, obicaji....

Ja danas pogodio 10 jutara za 150 evra moja je registracija nije medju boljim zemljistem ali ok je,preuzeo od jednog koji je placao 200 ako ne i vise i dobro je zaparlozio,iscrpio i nakraju odustao a gazda nece da mu da za manje para jer je zapustio zemlju sa ambroziom i cickom.Sad mi preostaje ili psenicu ili jecam da tu posejem.
 
Ma repa unisti njivu.. u Crepaji seju,kukuruz-repa-kukuruz repa....ja uzeo 7 lanaca po 190 e. A licitacije nema zato sto cekaju Almeks da resi zabranu u dolovu...i posle kazu da nije covek-drzava..
 
Ja danas pogodio 10 jutara za 150 evra moja je registracija nije medju boljim zemljistem ali ok je,preuzeo od jednog koji je placao 200 ako ne i vise i dobro je zaparlozio,iscrpio i nakraju odustao a gazda nece da mu da za manje para jer je zapustio zemlju sa ambroziom i cickom.Sad mi preostaje ili psenicu ili jecam da tu posejem.
Koja registracija???
Dogodine subvencije SAMO do 5ha
 
Kod nas cuo sam samo od jednog drugara da je uspeo smanjiti arendu kod zakupodavca sa 190 na 160 e. Ja sam takodje smanjio sa 190 na 165 e kod jednog i preostaje mi jos borba sa drugim. Na 200 moze samo da sanja. Ko zeli nek izvoli!!! Ovi drugi jaci, koji su podigli u selu arendu, kolko sam pricao sa nekolicinom, cini mi se da samo radi reda pricaju da bi arenda trebala pasti ali ne vidim jos uvek nikave rezultate sa njihovih strana! Ne daj Boze da i sledece god. bude susa ko i ove jer ce 30% da puknu da vise nece znati da sastave kraj sa krajem!!!
A ti mindjusar palis pa palis, pa se zapitas zasto si Palika!!!:ppozdrav:
 
Sada su smanjili i ovi što nude zemlju,plaše se neplatiša. Pre neki dan mi nudio čovek zemlju ja ga odbijem onako na prvu,kažem nisam zainteresovan, on navalio ko mutav, pitam ga jel bi 200 e i pare unapred,kaže ko je to rekao? 150 e bi a za plaćanje kako se dogovorimo:sta: Malo sam ostao zatečen jel su prošle bili svi poludeli sa cenama .
 
слобо неће он пукнути,већ је пукао.док год је таквих нема реалних цена арендије...а поготово кад ово прочита неки што ради у Роди за 200е месечно.уф.
Taj sto radi u Rodi neka ode kod svog gazde i trazi vecu platu.Kakve on ima veze sa visinom zakupa?
 
Ja danas pogodio 10 jutara za 150 evra moja je registracija nije medju boljim zemljistem ali ok je,preuzeo od jednog koji je placao 200 ako ne i vise i dobro je zaparlozio,iscrpio i nakraju odustao a gazda nece da mu da za manje para jer je zapustio zemlju sa ambroziom i cickom.Sad mi preostaje ili psenicu ili jecam da tu posejem.
Realno,Locka zemlja vide ni ne vredi...
 
Realno,Locka zemlja vide ni ne vredi...
To i ja govorim al dzabe,uvek ima pametnjakovica kao idu na veliko,crkvena izlicitirana nesto preko 250 evra,zemlja nista posebno,jos je njih nekoliko izdalo zemlju ovih dana placeno 220 evra a realno 150 evra vredi ili trecina prosecnog roda sve preko toga slaba racunica bolje dzabe spavati nego dzabe raditi,treba da stave prst na celo sta ce da seju.Ja im predlazem pirinac.
 
Nazad
Vrh