Aparat za mužu krava, kako da se odabere dobar

aparat je dobar i trajace vecno ako se muze jedna ilia dve krave, ja ga kupio 2003 na dve krave sada imam 15 u pocetku je sluzio dobro ali posle zlo
 
То је зато што и јесте планиран да музе 1-2-3 краве, а не десет. Са друге стране апарет без пулзатора итекако може оштетити виме (изнутра, наравно), тако да се често појављују маститиси "без јасно видљивих разлога" а разлог је "само" застарела технологија апарата за мужу.
На жалост мислим да је код апарата за мужу најтачнија она :"ако не знаш шта је добро, питај шта је слупо"...
 
Burazer ima Lim-plast kraljevo muzilicu INOX-2 pulsnu sa svim delovima od inoxa,kupljena 2004 i dan danas radi bez greska i jednog jedinog servisa.Muze uvek oko 6-7 krava.Sva creva su Good year i dan danas izgleda kao nova,a kosta mislim sad oko 400 eura.Vredi svaku paru.
A stric je kupio neku u Rumi na vaseru,valjda Indjijska,menjo gumice na klipu 5 puta za 2 godine i sva creva.Kvarova redovnih svakih 3-4 meseca.
 
cika jpvo jel vam je trofazni ili monofazni motor na wesfaliji

код мене је монофаѕни ѕато што немам трофаѕну струју ::jako_besan:: , мада до сада нисам имао са њим никаквих проблема да куцнем у дрво, а сваки дан има 3 муже, у просеку се муѕе 10 крава - на мужи, и што се тиче целог система само црева мењам и наравно после сваке муже иде одмах прање и то наиѕменично киселина - баѕа
 
код мене је монофаѕни ѕато што немам трофаѕну струју ::jako_besan:: , мада до сада нисам имао са њим никаквих проблема да куцнем у дрво, а сваки дан има 3 муже, у просеку се муѕе 10 крава - на мужи, и што се тиче целог система само црева мењам и наравно после сваке муже иде одмах прање и то наиѕменично киселина - баѕа
znam cika jovo da je dobar i ja imam isti takav i otprilike u isto vreme kupljen .Pa citam da ste menjali sklopke ,ja sam taj problem resio ,cim je sklopka pocela da zeza od puno paljenja i gasenja ugradio sam obican prekidac za paljenje svetla .pre sklopke,tako da palim muzilicu preko njega .Znate sta mi se isto desavalo kad je struja slaba muzilica tesko radi .i na kraju mi crko kondezator .,dodje majstor i nije mogo da nadje isti .mislim od isto mikrofarada , i on ugradi jaci za 5 mikrofarada jaci sad muzilica radi ko luda bez obzira na struju.Ali da su dobre STVARNO SU DOBRE.Imo sam ranije svakakvix .al mislim da je wesvalija vrx,kazu za ,.te njine pulzatore da ix zovu xitlerovski.da je xitler trazio da se napravi takav nepoderiv,ijednostavan pulzator,mozda je to samo prica .ALI DA OBAVJA POSO OBAVJA.
 
prosle godine sam kupio zidnu muzilicu DE LAVEL sa dve kante sluzi besprekorno ali me ineresuje dali neko moze da mi kaze moze li na njoj da se namontira mlekovod
 
Prije 4 godine sam uzeo polovnu muzu, uzeo sa odvojeno, motor i vakum pumpa su "Miele" a kanta, pulzator i muzna jedinica su "Westfalia". Radi lijepo, ali joj se ponekad desi u zadnje vrijeme da pulzator nece da krene kada se uredjaj ukljuci, ili kada se kanta prenosi sa jadnog ventila na drugi (sto mu dodje isto kao da je i iskljucivana).Ponekad mu pomogne da se malo kucne sa strane, ili ga rasklopim i ocistim, a kad sam ga kupio cistio sam ga samo 2 puta godisnje. Pulzator podmazem kad ga rasklapam sa sasvim malo lanenog ulja, tj samo ove klizne povrsine na ovom klizajucem ventilu sto seta lijevo_desno. Posto nisam mogao znati kada ce praviti problem snimio sam uobicajen rad da se vidi o kakvom modelu pulzatora je rijec, pa ako je neko upucen da kaze o cemu je rijec. Napominjem da vakum pumpa ima stabilan i konstantan vakuum.
View My Video
 
prosle godine sam kupio zidnu muzilicu DE LAVEL sa dve kante sluzi besprekorno ali me ineresuje dali neko moze da mi kaze moze li na njoj da se namontira mlekovod

Nažalost direktno ne može.
A može se upotrebit vakumska pumpa ako je dosta jaka i muzne jedinice te pulzatori.

Ako bi to mogao upotrebiti, trebaš kupit još relizer sa pumpom, i cevi za mleko i vakum. Idealno je još ako bi dobio aparat za pranje sistema.

Mislim da ti se to skoro ne isplati. Jer polovno se obično dobiju komplet sistemi, teško se nađe samo traženu komponentu.
Bolje da tražiš polovni mlekovod, mogu se dobiti za pristojnu cenu i može se prodat komplet stari sitem, pa ne treba da uložiš puno para.
 
Prije 4 godine sam uzeo polovnu muzu, uzeo sa odvojeno, motor i vakum pumpa su "Miele" a kanta, pulzator i muzna jedinica su "Westfalia". Radi lijepo, ali joj se ponekad desi u zadnje vrijeme da pulzator nece da krene kada se uredjaj ukljuci, ili kada se kanta prenosi sa jadnog ventila na drugi (sto mu dodje isto kao da je i iskljucivana).Ponekad mu pomogne da se malo kucne sa strane, ili ga rasklopim i ocistim, a kad sam ga kupio cistio sam ga samo 2 puta godisnje. Pulzator podmazem kad ga rasklapam sa sasvim malo lanenog ulja, tj samo ove klizne povrsine na ovom klizajucem ventilu sto seta lijevo_desno. Posto nisam mogao znati kada ce praviti problem snimio sam uobicajen rad da se vidi o kakvom modelu pulzatora je rijec, pa ako je neko upucen da kaze o cemu je rijec. Napominjem da vakum pumpa ima stabilan i konstantan vakuum.
View My Video

Mislim, da imaš slabo brtvilo na kanti. Pulzator treba određeni nivo vakuma da radi.
Iako ti fino radi kod jedne krave, kad ideš na drugo mesto, vakuma u kanti više nema (obično i prazniš kantu).
Gubitak vakuma kroz netesno brtvilo je velik toliko, da se vakum u kanti uopče ne stvori.

Probaj se samo jače oslonit na poklopac kante, kad pulzator ne radi. Kad se vakum stvori sam drži tesno stisnut poklopac na kanti.
 
Sovo ako nije to sto ti Tine reko ,da ti guma izmedju kante i poklopca nevalja ,onda uzmi i odvrni, one imbus srafove sa starne pulzatora ,tu imas dva mala okrugla plexica i na njima rupice ,te rupice ocisti sa iglom .,jel te rupice pokrecu pulzator ,i dobro pazi da ti neispadnu ti plehici kad ix cistis meni su bili ispali ijedan nisam mogao da nadjem pa sam moro narucivati druge ,sad imam uvek rezervu,iplus nemoj nikad podmazivati pulzator ni sa cim ,jel ti se ne podmazuju,to mi je rekao serviser iz wesvalije ,cao..
 
Mislim momci da nije ni jedno ni drugo u pitanju. Zaptivenost je dobra, cak se ne mora zatvoriti preko pokloca ona rucka od kante vakuum je zalijepi i aparat funkcionise. A te limice sa minijaturnom rupicom skidam i cistim, uostalom rasturim sve i operem alkoholom do najmanje sitnice u pulzatoru. Cudno mi je to sto na oko nista ne fali unutra, nema neke ni pohabanosti na onom fiberu po kom klizi onaj ventil, sve gumice su citave kanalici za zrak prohodni. U svakom slucaju hvala momci.
 
U najgorem slučaju budeš prinuđen da nabaviš novi pulzator.
Možeš original, a postoji na trgu dosta i no-name proizvoda, koji su često vrlo kvalitetni.
Jedino trebaš obratit pažnju, da uzmeš uz takav i adekvatan gumi adapter kako bi ga zakačio na kantu.
 
Kupio sam polovnu staru par godina od jednog prijatelja koji je rasprodao krave.Platio sam je 900 e ali sam uzeo kompletno sve cevovod za vakum dve kante i dva aparata za pranje sistema.
 
Nazad
Vrh