Antiradari, radar detektori, Cobre i slično.

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
23.431
Lokacija
Nožičko,Srbac;BiH
Znamo da brzina ubija i da netreba pretjerivati ali znamo i da policija u zadnje vrijeme ne gleda samo bezbjednost nego nekad idu u krajnost samo sa ciljem da nam uzmu pare pa pita.
Imate li prijedlog za neki dobar a jeftin radar detektor ili nesto slicno? Prvonstveno su u pitanju fiksne i prenosne kamere, dual radari i radari na stalcima.
 
Dobro i jeftino ne idu u istoj recenici.

Ono sto bih ja stavio kod mene na auto, kosta dosta. Jer ako te uhvate da koristis nesto, sledi kazna.

A ako se lepo instalira uredjaj, sakriveno dugme i na dugme da se namena uredjaja promeni, recimo iz blokiranja radara u parking senzor. Ne mogu ti maltene nista. A takvi uredjaji kostaju od 400-500e pa na gore.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Da kako da ne,kad vozis 80 pravis kolonu,a gde su kolone tu su i nesrece,sporo ne znaci uvek i bezbedno.Pre 2 dana ispred sela me zaustave,umesto 50 isao 70,a niko ne postuje tu ogranicenje jer prolazis pored sela a ne u selu,5 000 u roku od 8 dana xd.
 
Da kako da ne,kad vozis 80 pravis kolonu,a gde su kolone tu su i nesrece,sporo ne znaci uvek i bezbedno.Pre 2 dana ispred sela me zaustave,umesto 50 isao 70,a niko ne postuje tu ogranicenje jer prolazis pored sela a ne u selu,5 000 u roku od 8 dana xd.

Nelogično postavljeni znakovi ograničenja uzrokuju nesreće, ne oni koji ih se pridržavaju. Isti problem je i u Hrvatskoj. Često ograničenja nemaju nikakvog opravdanja s obzirom na mjesto gdje su postavljeni. U Sloveniji je situacija kudikamo bolja. U dosta slučajeva je i kroz naseljeno mjesto dopuštena brzina od 60 ili čak 70 km/h. (y)
 
Znaci ludovanje putevima legalno,bolje da su ukinuli ogranicenje brzine,isti kur... kao i legalizovanje detektora radara,glupost nad glupostima,stvarno neki zakoni veze sa vezom nemaju.
 
Detektori su uslovno legalni, ali savremeni radari tipa Fama imaju senzore koji i detektore registruju kao ometace tako da prodaja je legalna, ali posedovanje nije.Tako da onaj koji lovi Famom detektor registruje kao ometac signala, jer i za detekciju snopa su potrebni gubici primarnog snopa koji opet pomenuta Fama registruje kao ometanje.

Tako da moze legalno da se kupi, ali uoptreba je nelegalna.

I pusti price o multifukciji takvih uredjaja, kad dektetor krene da pisti ti si vec u snopu zracenja, tako ds prebacivsnje na parking senzor je cist marketing.
 
Evo dam ti ja moj anti radar pa ga nosi na famu, ako ga detektuje castim te ;)

Dakle, postoje antiradari naravno ne za 50 ili 100eur koji ne moze da detektuje ni jedan radar ali zato kosta.
 
Ja npr ne vozim brzom, ne ludiram se , nemam zestok auto ali ipak ponekad uletim u radar npr jednom ili dvaput godisnje. Trazim zato neki antiradar da je efikasan za nase radare .
 
Ja npr ne vozim brzom, ne ludiram se , nemam zestok auto ali ipak ponekad uletim u radar npr jednom ili dvaput godisnje. Trazim zato neki antiradar da je efikasan za nase radare .
Imas lik u zemunu radi ako hoces samo napred onda je 250e a ako hoces i napred i nazat ( nazat zbog presretaca na auto-putu ) onda je 450e
Tako su bile cene pre mozda pola godine .
 
Svaki dan sam na putu, za radar mi ode godisnje 50€ i da kupujem sarene laze za 300€.Cuj sprava od 300€ detektuje Famu od pa skoro pola miliona RSD.

A nekad se na ovom forumu pisalo i citalo dosta pametnih stvari.
 
Nazad
Vrh