Alati i radionice

Jedne prilike dokoni bravari uzmu najlon dzak 50_80l i napune ga smesom acetilena i malo kiseonika toliko da lebdi u vazdihu, onda zica 4_5m duzine i na kraju gori parce masTne pucvale i potpale to u radionici
Stakla su izletela sa portala
A mi smo bili gluvi 2_3 dana

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Da li neko zna koji je lanac za Parkside Lidlovu elektricnu testeru 2200 w.
Mač je Oregon .
Hocu da nabavim da imam rezervni lanac pa ne znam moji da trazim.
 
Mislim da ide neki tzv "piko". Neznam sta to znaci , al kad kazes tako u firmama gdje prodaju odma znaju . Nisam siguran al mislim da je taj nadimak . Imam viladzer aku testeru i tako mi rekli da trazim
 
Kad sam išao u prodavnicu da kupim turpiju za oštrenje lanca, kažem testera je električna ali ne znam koji je lanac, oni mi odgovore sve električne testere koriste piko lanac...
 
Zahvaljujujem.
Lako se pamti ...piko.
Za turpiju koja ostri piko lanac treba da je okrugla 4mm. Tako sam sad nasao na netu za lance sa korakom 3/ 8 inca.
 
Poslednja izmena:
Тих "пико" ланаца има и на метар, па тражиш да ти спакују са потребним бројема чланака - ја сам тако купио за своју електричну.

А за оштрење иде турпија од 4 мм, али има код Кинеза (Алиекспрес) и клонова "Пфердовог" оштрача који уједно штри и зуб и онај зуб испред који ограничава дубину реза. Мислим да ме је пре неку годину коштао испод 30 евра.
 
Тих "пико" ланаца има и на метар, па тражиш да ти спакују са потребним бројема чланака - ја сам тако купио за своју електричну.

А за оштрење иде турпија од 4 мм, али има код Кинеза (Алиекспрес) и клонова "Пфердовог" оштрача који уједно штри и зуб и онај зуб испред који ограничава дубину реза. Мислим да ме је пре неку годину коштао испод 30 евра.
Imaš li možda link, ili neku sliku da vidim kako to izgleda?
 
Ne znam da li vredi uzeti onaj lidlov elektricni ostrac za nozeve lance i dleta.
Pre par godina sam nabavio lidlov ostrac za lance i ostrač za burgije,to je obicno smece koje nevredi ni dva dinara.Bolje ostrim burgije na flex nego taj njihov ostrac,aono smece za lance ima lufta u svim smerovima pa previse skida lanac.
Zato sumnjam i u ostale njihove alate :ppozdrav:
 
Pre par godina sam nabavio lidlov ostrac za lance i ostrač za burgije,to je obicno smece koje nevredi ni dva dinara.Bolje ostrim burgije na flex nego taj njihov ostrac,aono smece za lance ima lufta u svim smerovima pa previse skida lanac.
Zato sumnjam i u ostale njihove alate :ppozdrav:

Sigurno ima daleko kvalitetnijih oštrača lanca od Lidlovog, ali ne za tu cijenu. Kad sam prije ohoho godina kupovao oštrač lanca pregledao sam sigurno 20-ka modela tog ranga i na kraju se odlučio za kupnju u Lidlu. Neki nisu imali nkakvu krutost, a o luftu da ne pričam. Onda su ih prodavali pod markom Florabest. Uglavnom sam njime zadovoljan, a da ima ploču većeg promjera bio bih potpuno zadovoljan. Isplatio se odavno. Možda u današnje vrijeme više nije taj kvalitet. :(
 
Burgije nisam ostrio-verovatno bih naostrio kao plitke\kolje za paradajz:) ali ima jedan radnik kod nas koji bas to zna da radi...pogodi taj neki ugao te stvarno idu u metal.Gospodin doduse radio kao varioc u nekoj firmi kad se nisam ni rodio ali ipak impresivno.
 
Pre par godina sam nabavio lidlov ostrac za lance i ostrač za burgije,to je obicno smece koje nevredi ni dva dinara.Bolje ostrim burgije na flex nego taj njihov ostrac,aono smece za lance ima lufta u svim smerovima pa previse skida lanac.
Zato sumnjam i u ostale njihove alate :ppozdrav:
Koji oštrač?Onaj mali kockasti zeleni ili neki drugi.Ja sam to uzeo čim se otvorio Lidl i koristim redovno,oštri baš dobro.
 
Burgije nisam ostrio-verovatno bih naostrio kao plitke\kolje za paradajz:) ali ima jedan radnik kod nas koji bas to zna da radi...pogodi taj neki ugao te stvarno idu u metal.Gospodin doduse radio kao varioc u nekoj firmi kad se nisam ni rodio ali ipak impresivno.
Moje iskustvo, veće burgije mogu da naoštrim solidno. Ove ispod nekih da kažem 5-6 mm, nema šanse.
 
Nazad
Vrh