Alati i radionice

Bolje si prošao nego ja.Ja sam platio 800 dinara ,verovatno je veći.

Jeste tvoj je taj sa oznakom UNIOR-2. (moj ima oznaku UNIOR-1. Inače ovog tipa Unior pravi manji od tog mog sa oznakom 0 i veći od tvog sa oznakom 3, znači 4 različite veličine)
Inače tvoj je isti kao taj što sam link stavio i nazivna veličina mu je 230X190 i video si kolika mu je cena. Tako da si prošao ekstara. Mislim manje više sve ispod 2000 za ovakve radapcigere je povoljno.
 
Evo ga Unior 3. Ne znam koliko je plaćen, otac je davno kupio.
Služi dobro, mada mislim da je rađen navoj i varen jedan krak. Možda je kupljen slomljen ili tako nešto
79cfb58957675899f8597b9d2a275e82.jpg
 
Је.... кад ниси часовничар, као нека господа. Некима све иде глатко, ја једном нисам успео добош са 542 да скинем тако је био заглављен на осовину. На крају сам одустао.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Ручни рад, јуче сам га 5 пута варио, врх му се заврнуо, и није могао да растави грабуљу. На крају је радила мацола од 8 kg.
35d8b90ae0ea46b5a42ef0d85f063791.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
Ne znam za taj dizajn gde na jednom kraju ima dve kuke. Da ne vuce malo nervnomerno lezaj?
Inace macola (ili nesto manje) Treba da bude pomocnik radapcigeru kad god nesto ne ide. Upregne se pa onda cekicem cukas da pusti.
Ljudi misle da su cigeri svemocni i zato lome cak i ove kvalitetne.
 
Ne znam za taj dizajn gde na jednom kraju ima dve kuke. Da ne vuce malo nervnomerno lezaj?
Inace macola (ili nesto manje) Treba da bude pomocnik radapcigeru kad god nesto ne ide. Upregne se pa onda cekicem cukas da pusti.
Ljudi misle da su cigeri svemocni i zato lome cak i ove kvalitetne.
Ово је од стеге за шпренговање гибњева(тако некако се каже), нешто ми је требало па сам на брзину склепао. Кад нешто неће онда не помаже ни преса. То исто кућиште сам носио у Трстеник пре 7 г. Да га раставимо под пресу од 100т. После сам га обрадио на стругу и ишло је глатко, али поново је зарђало .

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Роде, знаш шта, претер'о си са свим тим DIY стварима. Ти канда си решио да у својој авлији направиш неки пичвајз кога ће бити тешко описати у извештају о штети. ;)
Ne mogu da nadjem nigde kalcijum karbid ....
 
Majstori upravo sam imao jedno mozda i prvo negativno iskustvo od kako trgujem preko KP. Narucim bocu CO2 gas i u oglasu lepo pise MESSER i na slikama boce koje imaju MESSER nalepnice, one njihove bar kodove i ventile zapecacene folijom sa natpisom MESSER. Stigla boca nista od toga jedino pise PARTNER preko nje i on me ubedjuje da je to to i da mogu da je punim kod njih.
Inace imam vec od ranije MESSER bocu i svuda pise MESSER i ima bar kod.
Sad me zanima da li je moguce da ova sa natpisom PARTNER ipak moze da se puni kod MESSER-a?
 
Karbit? Jel to ono što smo kao deca stavljali komad u kutiju od farbe i sa jedne strane probušena rupa. Onda pljunemo na taj beli krečnjak ili šta je već,brzo zatvorimo čep,ono počne da oslobadja neki gas i na onu rupicu upalimo papir. Detonacija je bila jača nego bilo koja petarda ili pucanj. Nečiji tata je radio u nekoj firmi gde je toga bilo a kako je to stizalo do nas i ne sećam se već.
 
Ako je tako onda bi trebalo da ste acetilen pravili :).
 
Nazad
Vrh