Alati i radionice

Možda ovako da napravim i to sa 3 zuba dovoljno , pa da naknadno kombinujem dodajem štipaljku , Hoću da koristim za krčenje terena , vadjenje panjeva i slično
 
To plazma ne sece xd,sem ako nisi voljan da das za isti preko 1000 eura.
Ima li negde ovako nesto kupiti polovno ?.
 
Bilo je kod nas na pijacama u prošli petak, možda ne baš identično ali na isti fazon. Mislim da je čovek rekao da je nosivost 500 kg a ja i jedan moj drugar smo bili malo sumnjičavi da može toliko da nosi. Prodavac je Jovica iz Novog Bečeja. Ako nije prodao i ako ponovo donese ta kolica sad u petak slikaću ti ih.
 
Ili ovako , u tom smislu

LEA_Straight_Rake.jpg
Imaš kod nas ljude koji prave homologovane kašike,ali cena neće da ti se svidi.

A šta će ti ova kašika?
 
Momo, da li si siguran da ti treba bas takva kasika, ili riperi sta su vec.
Ja bih prvo uradio ovaj pomocni deo, da se moze hvatati granje i samo deblo kasikom obicnom, vidi se na snimku.
Ima dosta snimaka u radu, ovaj mi prvi iskocio....


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Za ciscenje zaraslih njiva u siblje i drvece , do kanala , spajanje nekih parcela , plavni vrbici i slicno . Toga ima kod nas kolko oces . Uglavnom ako hocu da vadima panjeve , rasturam siblje i rastinje , cime drugim da povadim zile i slocno a da ne dizem zemlju kao sa obicnom kasikom.
 
Hvala bosonoga ,podsjetio si me , imam neki podrivac rucni rad , ja ga radio nekad davno , a ni ne koristim ga nesto . Ima 5 tzv organa , uradjeni bas slicno od plocevine kao na slici gore samo nije poluokrugli profil nego ravnije al moglo bi od toga da se napravi . Nadjem neku istrosenu kasiku da iskoristim prihvat , ljudski zavarim i proba
 
Ima Momo covek koji radi te stvari tamo kod tebe samo ne znam gde tacno bese i kako se zove, ali se secam da mu je naziv radionice "HAKER". Uglavnom izradjuje razne kasike za bagere, vrsi remont gradjevinske i sumske mehanizacije i koliko se secam da nije preskup. Potrazi tog HAKERA, verovatno neko zna za njega.
 
Neka ti to neko konstruiše u 3D. Ove radnje organe izreži od Hardoxa ili manganskog lima, i možeš to kod sebe sklopiti i povariti.
To ti je najpovoljnija i najsigurnija opcija da imaš uvid od početka.
 
Momo ja sam nešto slično pravio za ICB 3
Ali jednu nogu od lemind podrivača koristili smo za čupanje drveća, sa tim jednim podsečeš žile sa dve tri strane i rukom srušiš stablo


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Da Luka , to sa jednim prstom je najbolje za vadjenje vecih panjeva ,hrast i sl, al nije za ostalo za sitniji dzumbus i dovodjenje u obradivo je najbolje ovo sto sam stavio .
 
Kod nas ovaj češalj koriste nakon vadjenja nisam primetio da njime i vade panjeve.Komunalno ih koristi da čisti potoke i ostalo kad nanese voda.
 
Prvo moram da rijesim drugi problem na tom bageru. Taj riper cu usput praviti . Slikacu radni tijelo moj rucni rad na homemade podrivacu sto sam radio prije par godina da vidim sta kazete ,dali bi mogao od toga napraviti . Na ovoj slici sto sam stavio , zuti onaj , imam slicne tome organe , ali obicna ploca , mislim da je 25mm. Pitanje za mirosti , jel bas mora hardoks ? Zar nebi mogao taj neki obicni celik koji sam koristio za podrivac , samo je napadni dio i spic navaren tim nekim elektrodama , vjerovatno znate sta se koristi . Mislim u tom smislu , ploca 25mm npr sirine recimo 300mm trpi otpor po toj sirini a ne bocno kad to zabije u zemlju i siblje . Nemogu zamisliti da se to moze iskriviti pod tim uglom ako nije hardoks ? Nadam se da razumijete . Kamena nema . Dali bi onda moglo obicna ploca 25mm sa nanesenim tim tvrdim navarom na napadnu stranu ?
Luka jesi radio te zf osovine , izbija ulje ,vjerovatno od kocnica , iz reduktora do tocka
 
Nazad
Vrh