Alati i radionice

Za zavarivanje,ovi do 180A,a jos i monofazni dobri su samo za auto limariju
A ovi od 200 ampera i vise zasta su oni dobri ?
A ti od 180 ampera pa cak i monofazni mogu jos za svasta dase upotrebe , uz auto limariju , jos ako umes daih nastelujes .
Pitanje glasi cemu sluze ovi od 200+ ampera?
Na bubanj potoku mozes naci za 20 evra manometre sa polupanim satovima , za 100 din po metru creva , za 500 din teleoptikov rukohvat , za 200 din brener teleoptikov + brener za rezanje od 500 din nagore
 
Kako to da vidim, tj ako imas iskustva, na sta sve treba da obratim paznju? Znam da radim s njima ali bas za kupovinu i nisam merodavan...
 
Sta to debelo a treba dase zavari sa co2 aparatom ? Most , celik , raonik , bakar , mesing , aluminijum , gus . Sta to treba zavariti sa co2 aparatom od 200+ ampera i da pritom bude dobro i opravda ::novac:: Nemozes znati da radis sa autogenom a da neznas sta trebati gledati na boci za acetilen , boca za acetilen se bazdari na svake 2 godine i kad kupujes bocu gledas da bude u roku bazdarenja , da nebi platio skuplje bazdarenje od boce
 
@ Rale 83

Vario i sekao s njima kod ujaka, ali nikada nisam se raspitivao kako da ih odrzavam tj nesto da znam o njima, on mi je pokaziovao ja radio po potrebi i tako ostalo, sada kada nemam kod koga, moram ih kupiti...

U sustini kao i boce za gasenje pozara?
 
Neznam sta da ti odgovorim.te male igracke moras da navuces do kraja da vare,a tim tempom mogu da rade 2-3min i pregreju se!a da se nasteluju dobró nemogu,jer imaju obicno svi 4podeoka za jacinu struje,prvi je preslab i za zicu 0.6 znaci ostaju tri...a za to sto kazes da opravdaju pare...pa sto ljudi kupuju novu,skuplju i jacu mehanizaciju?
 
Moj co2 je od 200a trofazni pa mi je mali i planiram da uzmem veci.Sa njim mi je var mnogo lepsi i mnogo mi je lakse sa njim variti.Varim sve sa njim sa amperazom do kraja i zicom 0,8 ili 1,2 a posle 3 min. mu snaga toliko opada da je veoma tesko variti.
sa njim sam sastavio ovu polu sasiju
0m05.jpg
 
Nisu to su kolko vidim neke elektrode sa srebrom(Ag) i kadmijumom,i stvaraju neki opasan gas,jer ima na kutiji upozorenje,elektrodu sa sivi liv prepoznas tako,sto je stavis u klesta za varenje i oblogom dotaknes masu,ako ima kontakt preko obloge,ta je za gus,one obicno imaju oznaku Ni(NiFe,NiCl,99Ni...)
 
Nadam se da nisam promasio temu,potrebna mi je mala pomoc,u pitanju je Varstroj CO2 aparat,model Varmig 180.
Danas kada sam vario u jednom trenutku pocinje nenormalno brzo da izbacuje zicu i jednostavno pri takvom izbacivanju varenje je nemoguce,ili bolje reci zavarivanje.
Probao sam da regulisem na potenciometru,ali ocigledno je tu neki problem,jer se zica izbacuje istom brzinom i ako je namesten na 1 i na 10,takodje kada ga stavim na 0 on opet istom brzinom izbacuje zicu,a valjda tada ne bi trebao nikako,da li je moguce da je otisao potenciometar ili je mozda nesto drugo u pitanje?
Inace je aparat jako malo radio,pa sam prilicno iznenadjen...

Evo da kazem sta je bilo sa aparatom na kraju,mozda nekom nekad pomogne.
Nije otisao potenciometar,vec jedan tranzistor na ploci,nismo imali originalni ili neki slicne vrednosti,pa mi je drugar ubacio taj koji je imao,sad da bi radio kao pre (brzina kojom izlazi zica) mora biti podeseno na maksimum,ali to je sasvim dovoljno da radi kao i pre.
 
Nazad
Vrh