Alati i radionice

Za koliko para bi se mogla kupiti polovna stubna busilica, busio bih rupe do 20mm. Ne treba mi neka ogromna, i kako ide sa tim prihvatima MK1,MK2, sta traziti?
 
Tesko ces naci bez 150-200e
Ja sam po savetu nekadasnjeg clana SAVORIS uzeo kinezaru stavio trofazni motor 0,60kw i stavio veci futer 3-16mm i ide super, majvecu burgiju imam 24,5 mm dobro stegnem i ide polako

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ja bih dao 200-250 eur. Ne zurim, ako ispadne nesto kupio bih jednu. Vise bih isao na polovnu.

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
 
Tesko ces naci bez 150-200e
Ja sam po savetu nekadasnjeg clana SAVORIS uzeo kinezaru stavio trofazni motor 0,60kw i stavio veci futer 3-16mm i ide super, majvecu burgiju imam 24,5 mm dobro stegnem i ide polako

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока

Odkud ti to da je "nekadašnji" ?
Kolega SAVORIS je još uvek Član ovog Foruma, i prati ga redovno....
Koliko sam upoznat...
 
Mozda gresim, koliko se secam da je napustio forum

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam se letos ponovio sa stubnom bušilicom.... MK-2, motor 750w monofazni...za moje potrebe sasvim dovoljno...
U međuvremenu naletim na komplet burgija sa mk2 prihvatom...



Dono babo iz njemačke....
6d7fecd6acb283225ac6a311cc0ebf11.jpg
36b284f3cde3b43c78b0b738f2bfd129.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pre koju godinu sam nabavio osovinu iz konjica struga MK4 prihvat, nasao sam i nacrt kako se pravi velika busilica brojeve obrtaja, remenice idr a nikako da se zaukam da uhvatim vremena da je zavrsim. Posla uvek preko glave!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Što bi moj pokojni teča rekao : posla za 3 života, a život jedan.......

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
E vidis i ja sam razmisljao da napravim sam neku stubnu busilicu i da bude MK 3 ili MK 4. Sto kazes nema se vremena, a po nekad jednostavno iskoristim slobodno vreme na drugi nacin. Tako da jos nista nisam poceo. Nemam nikakav nacrt pa bi bilo dobro ako mozes da postavis ovde. Mozda koristi jos nekom.
 
Mk3 ili 4 ne vredi praviti na remenice,zbog brzine,mora obavezno menjac,jes te burgije koje su mk 3,(preko 22mm)zahtevaju male obrtaje,preko kajseva,to je nemoguce,jer proklize.
 
Mk3 ili 4 ne vredi praviti na remenice,zbog brzine,mora obavezno menjac,jes te burgije koje su mk 3,(preko 22mm)zahtevaju male obrtaje,preko kajseva,to je nemoguce,jer proklize.
Druze ja sam u firmi imao busilicu
MK3 neki stari YU produkt pogon na remenice ali je motor 970obr da odnos redukcije nebi bio previse velik, remen 17mm i busio sam redovno 31mm stoji da remen otpustis namerno da proklizuje da nebi otelo komad, remen trpi ali dugo traje

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Druze ja sam u firmi imao busilicu
MK3 neki stari YU produkt pogon na remenice ali je motor 970obr da odnos redukcije nebi bio previse velik, remen 17mm i busio sam redovno 31mm stoji da remen otpustis namerno da proklizuje da nebi otelo komad, remen trpi ali dugo traje

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Ovaj sistem je i kod mene radio posao.....
 
Sta mislite za koliko moze da se proda ova dalmastrojka mk2 je prihvat.
I vredi li ova stega sa prvomajske alg 200, 200evra?
2e2kyew.jpg


- - - - - - - - - -

http://i64.tinypic.com/2q9kwts.jpg[/IMG
[IMG]http://i68.tinypic.com/2vwzs7c.jpg[/IMG
 
Druze ja sam u firmi imao busilicu
MK3 neki stari YU produkt pogon na remenice ali je motor 970obr da odnos redukcije nebi bio previse velik, remen 17mm i busio sam redovno 31mm stoji da remen otpustis namerno da proklizuje da nebi otelo komad, remen trpi ali dugo traje

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока

Imam 2 takve busilice,a za busenje koristim trecu,koja ima odgovarajuce obrjaje,i sve je ok..moze da se izbusi rupa,dve,ali za vise,tesko da to moze da se nazove busenje..

- - - - - - - - - -

Sta mislite za koliko moze da se proda ova dalmastrojka mk2 je prihvat.
I vredi li ova stega sa prvomajske alg 200, 200evra?
2e2kyew.jpg


- - - - - - - - - -

http://i64.tinypic.com/2q9kwts.jpg[/IMG
[IMG]http://i68.tinypic.com/2vwzs7c.jpg[/IMG[/QUOTE]

Da se proda moze za 300,400eu,mada ima ljudi po oglasima traze i preko 1000,to je ok busilica,ako je ispravna,ne zuji,ali vise je za industriju,nego za kucnu upotrebu,mnogo prakticnija je neka sarlah mk2.ima visji radni hod i ima okretni sto,dok ova mala dalmastrojeva nema,a nema ni manji broj obrtaja od 250?stega se ne vidi nikakva.
 
Nazad
Vrh