Alati i radionice

Koja je cena ovih ljučeva 17 i 19? Kod nas na pijaci su 300din kom.
 
Poluga-pajser za demontazu lezajeva,bolcni,zupcanika.Ja trazim tako nesto ali nisam jos naisao.Posto je bilo?Nov je skup.
 
Pošto je cela gomila 1200 dinara ova poluga je ,možda 200 dinara.Nova je stvarno skupa.
 
  • Like
Reagovanja: FL
Kiraj to je monterska poluga koja pomaze pri montazi teskih delova i konstrukcija ima konus na dugackoj strani za natezanje kroz rupu a na "glavi" ima jezik i chelo
Jako dobra stvar imao sam jednu pa mi je POPLASHILI!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Narandžaste neuništive mašine .



Dowidatova No 11 ima partnera .Istih je dimenzila Gedore No 7 xl.
Pored njih je Hazet 600 i na kraju običan Heyco 400

 
Poslednja izmena:
Jeste, Gedore je vlasnik svega.

Gebrüder Dowidat Remscheid (Braća Dowidat iz Remscheida, koji je čuveno mesto gde se proizvode alati).
Richard Abraham Herder Solingen (Čuveni noževi iz Solingena).
 
Dowidat se više ne proizvodi barem ne u Eyropi.Kada su se braća razišla ,jedno vreme su radili samostalno .Gedore je opstala na tržištu dok je Dowidat promenuo više vlasnika.Jedno vreme su se prodavali kao Belzer-Dowidat a od 1988 se gubi Dowidat a prodaju se pod imenom Bahco-Belzer.
Rahsol je 70-desetih kupio Gedore .
Zanimljivo da se veliki broj kompanija koje rade alat(Gedore ,VBW,Matador,Padre,Hazet ,Elora) nalazi u gradu Remscheid.

- - - - - - - - - -

Našao sam podatak da Dowidat negde postoji.

"Marka Dowidat pripada Toolmart Australiji"
 
Brusilica Fein Msfa 679 d, jaka i teška ,kupljena bez kabla .Probana sa nekim bezveznim kablom ,radi.Pošto volim da čačkam a trebao je da se stavi novi kabl rastavio sam je i iznenadio se kako ona uopšte radi .Bilo je problema u rastavljanju pošto je po zidovima statora i usmerivačima vazduha bilo nalepljeno preko 200 g nekog crnog peska kojeg sam jedva očistio.
Na ovoj brusilici postoji kanal za vazduh koji prolazi kroz glavu brusilice a služi za hladjenje iste.
Još da dodam mašina je iz 1974.Vidi se na statoru.
Da ne stavljam mnogo slika igrao sam se i sve upakovao u film.

[video=youtube_share;6gNkJxgjJzU]https://youtu.be/6gNkJxgjJzU[/video]
 
Posiljka iz Japana... Prvi put sam otuda kupio nesto :) putovalo 6 nedelje do mene
1e2727387613691bb4aff98ee02dad0b.jpg
eb998bffa4e94fc026e615ff8bfabf0f.jpg
71683d0807e514031118ebb5384d8fd2.jpg
23459a3040fd2b725dbeafb6d4727130.jpg
92eb48e6092b95fd332d401da50c334f.jpg
bd7736a3ffdd58c33725f296283c2ade.jpg
ba22d332bb9a0eedfa4a45663b093d2e.jpg
 
Dowidat se više ne proizvodi barem ne u Eyropi.Kada su se braća razišla ,jedno vreme su radili samostalno .Gedore je opstala na tržištu dok je Dowidat promenuo više vlasnika.Jedno vreme su se prodavali kao Belzer-Dowidat a od 1988 se gubi Dowidat a prodaju se pod imenom Bahco-Belzer.
Rahsol je 70-desetih kupio Gedore .
Zanimljivo da se veliki broj kompanija koje rade alat(Gedore ,VBW,Matador,Padre,Hazet ,Elora) nalazi u gradu Remscheid.

- - - - - - - - - -

Našao sam podatak da Dowidat negde postoji.

"Marka Dowidat pripada Toolmart Australiji"

Bila su tri brata Dowidat koja su pocela zajedno da rade alat ali su se posvadjali tako da su dva brata otisla i osnovala brend Gedore dok je treci ostao na brendu Dowidat. Kasnije je jedan od dvojice Gedore brace umreo a treci (Dowidat) je vremenom odustao i prodao brend Belzeru koji je neko vreme to ganjao i skoro pa razbucao i zatim prodao dalje.
Elem, svi kazu da je Bahco unistio Belzer kao brend jer su poceli da prodaju jako losu robu pod tim imenom. Vremenom je i taj brend polako zamro.

- - - - - - - - - -

Dowidat se više ne proizvodi barem ne u Eyropi.Kada su se braća razišla ,jedno vreme su radili samostalno .Gedore je opstala na tržištu dok je Dowidat promenuo više vlasnika.Jedno vreme su se prodavali kao Belzer-Dowidat a od 1988 se gubi Dowidat a prodaju se pod imenom Bahco-Belzer.
Rahsol je 70-desetih kupio Gedore .
Zanimljivo da se veliki broj kompanija koje rade alat(Gedore ,VBW,Matador,Padre,Hazet ,Elora) nalazi u gradu Remscheid.

- - - - - - - - - -

Našao sam podatak da Dowidat negde postoji.

"Marka Dowidat pripada Toolmart Australiji"

Bila su tri brata Dowidat koja su pocela zajedno da rade alat ali su se posvadjali tako da su dva brata otisla i osnovala brend Gedore dok je treci ostao na brendu Dowidat. Kasnije je jedan od dvojice Gedore brace umreo a treci (Dowidat) je vremenom odustao i prodao brend Belzeru koji je neko vreme to ganjao i skoro pa razbucao i zatim prodao dalje.
Elem, svi kazu da je Bahco unistio Belzer kao brend jer su poceli da prodaju jako losu robu pod tim imenom. Vremenom je i taj brend polako zamro.
Takodje je zanimljivo da je stahlwille kao i ostatak bavarske industrije tvrdo ostao dosledan kvalitetu.
Hazet vec ima nekoliko klasa alata i velika vecina novog je loseg kvaliteta u odnosu na stari.
 
Nazad
Vrh