Akvarijumske ribice!!!!!!

Učlanjen(a)
20 Jan 2011
Poruka
215
Lokacija
Ruma
Otvorena je tema o akvarijumskim ribicama.Neka svako ko ima akvarijum postavi slike akvarijuma ili ako neko ima neka pitanja u vezi akvaristike neka pita sigurno ce mu neko odgovoriti.
 
Evo slike mog akvarijuma koji je jos u fazi formiranja:

dsc00404.jpg


dsc00408.jpg


Slike nisu bas neke.

Ovo su jedine ribice koje imam u akvarijumu i trenutno su bacile ikru tako da ce biti mladih inace radi se o vrsti koju popularno zovu kribensis:

p-pulcher-male.jpg
 
Koje su vam dimanzije akvarijuma?Koju pumpu i filter koristite?Imate li prirodne ili veštačke trave unutra?Grejač vode?Termometar?
 
Evo ovako:
Dimenzije su 87cm duzina,40cm visina,30 cm sirina.
Imam pregradni filter, a pumpa je atmanova AT102 .
Sve je prirodna trava samo je tek zasadjena pa cekam da se se rasiri.
Grejac je atmanov 100W.
A termostat imam onaj sto se nalepi na staklo.

Evo i deo sa filterom:

dsc00405.jpg
 
Pitam vas jer i ja od skoro posedujem jedan malecki akvarijum takođe sa svom potrebnom opremom sem grejača jer su mi rekli da nema potrebe za njim jer je mala količina vode(svega 6 litara).
 
Pa da za 6litara nije potrebno.Mada na leto ni meni nije potreban grejac jel gotovo da se i nepali,temperatura cesto bude i 28 stepeni.Sta drzite od ribica?
 
imamo i mi akvarijum,nikad ga ni ne bi kupili,nego zbog klinca.
Dimenzije nemam pojma koje su,nije nesto velik,al' sasvim ok.
Imamo i filter i grejac i 4 zlatne ribice + algar.Sve je vestacko od okruzenja.
photo0069.jpg

photo0070.jpg
 
Dete dobilo za rođendan akvarijum i šta ću ne mogu reći da ga vrate.Imam jednu Japanku nekoliko šarenih nemam pojma kako se zovu,čistača dna i čistača stakla.
 
Pa ako je za klinca onda je tako i najbolje a i te zlatne ribice vole da grickaju travu pa je i bolje vestacka.
 
Hteo sam da postavim sliku mog akvariuma ali za mene je jako zakomplikovano ,onda bar par reci akvarium imam vec vise od 20 godina nekad sam ribice i razmnozavao iz hobija sad imam samo jedan, dimenzije su 135x35x45cm priblizno 300 litara ribice su grgeci ustonose limun zute ,barbusi ,titeje muljari,algari. Koristim spoljasnji filter od dvadesetak litara koji sa vodom zajedo ubacuje i vazduh ,pa se izbegava vazducna pumpa i sa njim velika buka. Za biljke ispod recnog peska imam treset koji blago boji vodu u zuckasto ,sto je dobro za biljke i ribice , u filteru koristim (od dole na kore opisano) aktivni ugalj ,perlon vatu,(vatelin)sto se nalazi i u nekim kaputima ,dzakovi od krompira lepo savijeni i u jednom dzaku iskidani sunder koji zauzuma 70%filtera . Obecavam da cu potaviti i slike samo da nadem patent kako treba
 
moj akvarijum sada stoji dok se ne preselim u kucu,nemam prostora gde da ga stavim ,inace imam dug akvaristicki staz 12 godina i svasta sam probao,100 litara je zapremina + filter.ako treba savet ili nesto oko lecenja bolesti tu sam.
 
evo i ja da postavim koju fotku...
do skoro sam imao ovaj akvarijum , 100ak litara

DSC02229.jpg


a ovaj zavrsavam sad ce vec godinu dana :osmeh: nikako da uhvatim vremena.... verujem da cu ove zime.. 300l

Untitled-1.jpg
 
Nekad sam imao i ja vise komada (10 manjih za razmnozavanje i 4 veca za drzanje 140,160,180,300 L su im bile zapremine)ali sad sam ostavio samo ovaj od 300L ,nije to velika obaveza svaki dan 1minut da nahranis svake dve nedelje dosuti vodu i svaka dva meseca oprati filter ili jos rede jer sa cestim pranjem gubis biolosku razgradnju u filteru . Manjim akvariumima ne mozes na ovaj nacin jer je mala kolicina vode ,a i zavisi koliko riba drzis .
@stdeyan svaka cast ovo sam i ja hteo holandski stil ali zbog ribica to nije bilo izvodljivo :ppozdrav:
 
hvala mihalyocska , ima ti jos puno prostora za napredak , ali slabo vremena za sve to...
mada u celoj ovoj prici oko akvaristike , najvise me zanimaju biljke, kao i u poljoprivredi , jako puno obaveza i znanja treba za sve to ... sto meni manjka i u jednom i u drugom slucaju :osmeh:
 
Nazad
Vrh