Akvarijumske ribice!!!!!!

167cffdf8b9da7c3a0e53702705fa769.jpg


Da li ova somina hoce da jede zivorotke?(male ribice)
 
Ako je ancistrus, onda nece a ako je plecostomus, onda i moze da se desi. Iako zvuci nelogicno da neko ko je algar i cistac jede zivu ribu, postoje dokazi o tome a mogu se naci i na netu.
Po slici bih pre rekao da je ovo ipak plecostomus ali nisam skroz siguran.
 
Nece jesti ribu, ne brini, a pre ce ansictrus (odrasli) da napadne neku ribu nego plechostomus (kolko ja vidim ovo je plecho)
 
Kad se previse zgusti izvadis je, otkines sveze zdrave vrhove i vratis u akvarijum, a ostalo bacis
 
Nemoj bacati probaj se dogovoriti sa najblizim pet sopom da ti u zameni da hranu za ribe ili sta vec ti treba ja sam tako radio.
 
To je drezga. Ona je dobra za akvarijume sa zivorotkama jer se u njoj krije mladj. Veoma brzo raste i mora da se šiša, može da zauzme i više od pola akvarijuma.
 
Riba na slici je plecostomus ali je on za akvarijume vecih zapremina jer mogu da narastu i vise od 30cm. A drezgu je bolje da ne pustas da se previse rasiri jer zaklanja svetlost ako imas jos biljaka i ostale biljke ce uginuti. meni je preosle godine zahvaljujuci njoj u zajednickom akvarijumu opstalo 15-ak mladji skalara, a pored skalara je tu bilo jos 15-ak platika, ali je taj par sada prebacen u novi ak. da im niko ne smeta
 
Pojavili mi se neki puzici u akvarijmu. Da li da ih ostavim ili vadim napolje? Da li su stetni?
Ovaj gde sam kupio ribice kaze da ih izvadim i bacim, a meni zao

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Možeš ostaviti jednog ili dva, ali i to kasnije se može pokazati kao problem.
 
Uvek se razmnoze... dok ih ima malo ima vise koristi nego stete, kad se razmnoze pocnu da prave probleme. Ako se prenamnoze kupis helena puza i uzivas, on istrebljuje ostale vrste puzeva, a nikad se ne prenamnozi
 
ceae1a89014f01ac363e74d342777388.jpg


Mi obnovili nase malo ribno carstvo sa 5 tetre-setre-jetre ili kako se vec zove i sa malo prirodnih travki.I samo da napomenem da je je ova ribica komad u jagodini 70din dok je jedan ksifo u sv 140din.
 
Znaci za sada da ih ostavim....

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
nebojsa, mozes i da ih uklonis, svejedno, pojavice se sa vremenom, unose se preko biljaka najcesce
 
Mi obnovili nase malo ribno carstvo sa 5 tetre-setre-jetre ili kako se vec zove i sa malo prirodnih travki.I samo da napomenem da je je ova ribica komad u jagodini 70din dok je jedan ksifo u sv 140din.
Boldirao sam ti kako je ispravno. Imam ih i ja. Predlazem ti da kupis zelene (plave) barbuse. Po meni su jedne od najlepsih ribica koje nisu skupe.
Evo mozes da ih vidis ovde na ovom snimku

 
Nema takvih.ima neke plavkaste ali izduzene ko sardine...sledeci ponedeljak opet moram do jagodine pa razmisljam da uzmem nekog skalara... i jos neku travu i ako imate predlog koju?
 
Nazad
Vrh