Aku makaze za orezivanje vinove loze i voća

Tomix

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2010
Poruka
1.169
Lokacija
Poljna - Trstenik
Započinjem temu o aku makazama namenjenim rezanju vinove loze i voća.
Aku makaze postale su sve pristupačnije i na nasem tržištu ima velika ponuda .
Cene istih je različita prilagodjena svačijem džepu i potrebama, kreću se od par stotina evra pa na gore.
Ima naših kolega koji su kupovali polovne , ima onih koji su kupili nove.
Ovom prilikom ih pozivam da podele iskustva sa ostalim članovima i da im pomognu.


http://timkomerc.rs/shop/dup361z-aku-makaze-za-orezivanje-1818v-li-ion-makita/
 
DUP361-SL3.png
 
Kao i bilo sta dr . tako je i ovde po principu kolko para-tolko muzike.
Za start teme sam iskoristio da postavim sliku i snimak jedne od najskupljih u ponudi.
A odmah potom jedne od jeftinijih kod nas na trzistu.

Shodno svojim potrebama i mogucnostima mozemo odabrati .
I sam znas da ako su rucne makaze za rezanje skuplje , za profesionalnu upotrebu nisu skupe vec neophodne.

Model od oko 200e slican ovim zelenim drugar skoro pazario i probao dan rezanja vinove loze.
Uz same makaze dobije ukupno dve baterije, po njegovim recima sa dobrim tempom neprestanog rezanja te dve baterije su mu trajale ukupno 4h rezanja. Sigurno je kod ovih skupljih baterije traje duze.
 
sto se mene tice i iskustva sa kineskim makazama odlicne nema sta da boli ruka..odsecem proslogodisnju lucu pa nju na pola,pa ako je bas debela i jos na pola..odsecem zamenu i luk za ovu godinu ostatak ide tata zamnom i sa malim felco 2 sece i izvlaci...nit njega boli ruka od secenja debelog nit mene...baterija ako seces sve iz glave sve sa luka traje 2 sata..
a po ovom principu luk zamena debelo izgura komotno 3h i opet nema opterecenja na ruku..
 
Srdjane hvala sto si se ukljucio u temu.
Ocekujemo jos kolega sa njihovim iskustvima, za koje znamo da su vlasnici , aku makaza za rezanje.
Ima onih koji su kupili nove a ima i onih koji su kako ja znam na kp-u kupovali polovne sredjivali baterije i radili prethodnu sezonu.

Po meni je mnogo vaznije sto si ti za ta 2-3 sata rezanja odradio posla sto bi klasicnim makazama radi duplo duze.
A opterecenje na rukama skoro i da ne osecas.
Kolko si npr povrsine odradio za to vreme?
 
sto se mene tice i iskustva sa kineskim makazama odlicne nema sta da boli ruka..odsecem proslogodisnju lucu pa nju na pola,pa ako je bas debela i jos na pola..odsecem zamenu i luk za ovu godinu ostatak ide tata zamnom i sa malim felco 2 sece i izvlaci...nit njega boli ruka od secenja debelog nit mene...baterija ako seces sve iz glave sve sa luka traje 2 sata..
a po ovom principu luk zamena debelo izgura komotno 3h i opet nema opterecenja na ruku..
imas li iskustva koliko bi baterija trajala kada se seku grane u vocnjaku i koliku granu moye odseci sa lakocom
 
Mislim da bi sa ovim tipom makaza imao problema u vocnjaku ,ipak su one dosta glomazne pa jos plus baterija
 
Ove nemogu seci bas debele grane to je manji model do 25mm se otvara ostrica..za vinograd super..jos danas skontam.kad zadtzis prekidac zapisti i otvore se na pola
 
Verovatno da tada manje trose bateriju i imaju otvaranje samo do polovine?Mozda se cak i brze otvaraju i zatvaraju.
Ipak su za voce po meni potrebni oni modeli makaza sa max otvaranjem od 35mm i +.
Za vinograd dovoljno u vecini sorti i do 25-30mm.
 
Nazad
Vrh