Agrotehnika u šećernoj repi

ma svejedno je sta ces bacati ja sam uvek bacao predsetveno bacao sam i ureu i an i bilo je slicno mada mislim da je sa ureo bilo bolje a sto se tice padavina to je katastrofa ja sam moje sa tanjiracom i sinom poravno jos tamo oko 10 decembra a kise je kod mene u decembru palo 63 litre
 
Mozda malo neobicno pitanje,da li bi repa mogla da uspe na crnom pesku?Znaci niti je klasican pesak,niti je cernozem,ovo je bas prelaz izmedju ta dva,zemlja se ne nalazi na bregu,i podzemne vode nisu mnogo duboko.
 
Trebalo bi da može, Senćani imaju tako peskovit rit, i gaje repu... Ta bude uvek najčistija, kad se vadi....
 
Ako bi bila godina sa prosečnim padavinama moglo bi da prođe ali u suprotnom mislim da bi bio podbačaj u prinosu i teško bi se izvuklo uloženo.
 
Dali je ko tretirao korove u šećernoj repi sa Manganovim preparatom Belvadere i dali ste zadovoljni.:ppozdrav:
 
jesam ja lane mislim da isao u drugom prohodu ja sam zadovoljan isti je i kao onaj bayerov sad mi je na vrh jezika nemogu da se setim ali znas verovatno na sta mislim
 
Nesto sa danasnjeg predavanja sta preporucuje firma Bayer

2iifl8i.jpg
 
Imenjače sa njinim smo preparatima i radili dosad ali uvek ima nešto novo a uz to i povoljnije.
 
Pitanje za iskusne repare, kojim preparatom je sad najbolje prskati pipu?
Lebaicit je odlican ali usvaja se samo za list repe i posle kad ga gricne pipa odma crkava, ali sad repa nema ni 2 stalna lista pa da li ima nesto za tu variantu
 
I ja sam prskao bilo je pipe i to po jedno dva tri komada na kvadratni m.,do moje njive je bilo lanjsko repiste.
 
ja dok je mala prskam sa nurelom ili califosom a cuo sam da neki prskaju cak i fastacom
 
Mislim da je Safari nezamenljiv, jedino od zamena koji može da prođe je Savana. Prošle godine sam koristio Apex i nisam uspeo da skinem abotilon(lipica). Ako se neko i odluči na neku od zamena treba kontaktirati zašitare iz PSS. Ja sam ih kontaktirao posle prvog tretmana i rečeno mije da sam Apex trebao ići sa dozom od 40 gr/x uz već korišćen AM-11 1L/X i Goltix 1L/X. Apex sam koristio i u drugo tretmanu a AM-11 i Goltix u drugom i trećem.
 
Nazad
Vrh