Agrotehnika u šećernoj repi

Ja prskam samo jednom i to kad Secerna repa ima razvijena 4 stalna lista.Doza primene:2,5 litara po ha Betanal exsperta i 1,1 litat po ha Lontrel ili Hemoklop i to joj je sve od prskanja za sirokolisne korove,a za uskolisne ako ih ima koristim Agil u kolicini od 1 litra po ha.E onda krejem jula ako ima po neka travka da strci cale i ja pretrcimo repu i ocistimo i to
2i0vlp1.jpg
 
Koje preparate koristite u Šećernoj repi za susbijanje širokolisnih i uskolisnih korova. Prvo tretiranje od širokolisnih korova sam obavio 20.04. sa sledećom konbinacijom Betanal AM-11 1 lit./ h i APEX 30 gr/h uz dodatak okvašivača Trend 0,05 % na utrošenu količinu vode. Drugo tretiranje sam obavio 29.04. Betanal AM -11 1 lit/h, APEX 35 gr/h + Trend 0,05 % i Goltix 1 lit./h.

ja sam odradio tako isto u priblizno istim datumima samo umesto apexa sam koristio safari,
jer planiras i treci tretman da radis? meni ostalo jos betanala i ako treba uzecu jos goltixa,
a za uskolisnio korov ne znam jos? sta je najbolje za muhar i sirak (IMA I RIZOMSKI) i kad tretirati?
 
Planiram i treći tretman za desetak dana sa AM-11 1l/h i Goltix 1l/h a što se tiče sirka za sada ima poneki rizomac tako da ću sačekati da izađe i semenac i onda tretirati sa 0,5 L/h Super selekt. Sa njim sam prskao i prošle godine sirak u Šećernoj repi a ove godine ću i u Soji.
 
Dobitna kombinacija je kod mene: Betanal AM-11NEW1l/ha + Goltix750 1l/ha + Lontrell100 1l/ha + safari 30g/ha + okvašivač Trend 0.15l/ha, i to sve na 220lit vode!
 
Planiram i treći tretman za desetak dana sa AM-11 1l/h i Goltix 1l/h a što se tiče sirka za sada ima poneki rizomac tako da ću sačekati da izađe i semenac i onda tretirati sa 0,5 L/h Super selekt. Sa njim sam prskao i prošle godine sirak u Šećernoj repi a ove godine ću i u Soji.
Samo nemoj ni slučajno da ga mešaš sa širokolisnim preparatima...
 
Tretiranja od sirka idem posebno kako kažu stručnjaci nije preporučljivo da se meša sa preparatima za širokolisnate trave.
 
Zato što se prilikom mešanja dobije nešto što dejstvom najviše podseća na "total herbicid"
 
Interesuje me gde si nabavio to djubrivo po toj ceni?
Ja sam ga uzimao od jedne zadruge navodno nisu znali cenu pa kad sam ga bacio poslali fakturu 74500 din po toni.


Poruka se odnosi na mica967
 
Rasho dali je i tvoje đubrivo Yara kao i moje i isti sastav. Sutra ako vreme dozvoli uradiću treće tretiranje od širokolisnih korova sa 1 L betanal AM-11 i 1,5 L Goltixa po hektaru.
 
E video sam tvoju poruku mico967 u kojoj si napisao formulaciju. Ja sam uzimao 16:27:7 i 7:20:28 dobra su djubriva, al je i cena paprena.
Imam repe gde sam bacao NPK 15:15:15 isto u prolece i repa nije nista losija od onih gde sam bacao Yarina djubriva.
Ali videcemo na kraju prinose i digestiju ovo je tek pocetak.
 
Kod nas se pojavilo bledilo u šećernoj repi naročito na onim parcelama gde su primenjena lošija agrotehnika. Kakva je situacija u vašem kraju.
 
kod mene isto samo u straftama i malo neke vrtace a pored nje repa nemoze biti bolja zvao sam zastitara da dodje sutra da vidi o cemu je rec i to mi se pojavilo na 4kj a na druga 4kj nista
 
Mislim da su oštećena izazvana abiotičkim činiocima, sunčevim zracima i toplotom. Čekamo reč zaštitara.
 
Danas sam radio ravnanje-spremiranje na parcelama gde će biti sejana šećerna repa. Sama operacija ravnanja je zadovoljavajuća ali me brine to što jako malo ima dubinske vlage.
 
Skoro sam postao pesimista po pitanju padavina, za zadnji kvartal pošle godine palo je nekoh 30 lit ukupno, a kad će padati ako ne ujesen.:sta:
 
Nazad
Vrh