533 dize temperaturu.

Borkoi

Novajlija
Učlanjen(a)
21 Maj 2017
Poruka
23
Lokacija
Šabac
Pozdrav svima! Imam problem sa 533,dize temperaturu,sta bi moglo da bude.
Pre generalne poceop da dize temperaturu,uradjena generalna puna,sve zamenjeno,trnovanje bloka,hilzne nove,na 91,klipovi,radilica na 1 specijalu,glava ravnana,prosla hidro test,radjeni ventili,i opet dize temperaturu,na kraju promenjebna i glava nova stavljena i opet isto.Nema termostat,u mestu podigne na 65 stepeni,u praznoj voznji do 80stepeni,kad je hladnije vrewme drzi na tome temperaturu,cim je sunce jace,on pocinje da dize temperaturu,ide nak na 95-100.ali ne izbaciva vodu na 90 stepeni.Ja vise neznam sta da mu menjam.
 
Proveri hladnjak, možda mu je saće začepljeno. Pre 20 godina deda na 533 špartao i crkne mu pumpa za vodu, ventilator dobije luft i počne da lupa u hladnjak. Dodje majstor alkos, kaže za generalnu je. Oni urade generalnu, sve sastave, upale traktor, opet lupa. Tek onda su videli da lupa ispred motora a ne u motoru. Deda je bio laik za traktor jer je pre traktora koristio konja kojeg je samo hranio, tako je i u traktor samo sipao gorivo a majstor ga je preveslao. Ništa nije servisirao dok traktor ne stane. Hoću da kažem možda je neka sitnica, nadam se da niste generalnu motora radili bez potrebe i potrošili novac (onda je deda dao nesto preko 1000 dem).
 
Poslednja izmena:
Probaj da zamenis termometar odnosno sat za temperaturu,posto nema termostat sipaj u hladnjak vodu samo da pokrije celije pa ga upali i gledaj dali gura vodu na gornju cev u hladnjak

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Proveri hladnjak, možda mu je saće začepljeno. Pre 20 godina deda na 533 špartao i crkne mu pumpa za vodu, ventilator dobije luft i počne da lupa u hladnjak. Dodje majstor alkos, kaže za generalnu je. Oni urade generalnu, sve sastave, upale traktor, opet lupa. Tek onda su videli da lupa ispred motora a ne u motoru. Deda je bio laik za traktor jer je pre traktora koristio konja kojeg je samo hranio, tako je i u traktor samo sipao gorivo a majstor ga je preveslao. Ništa nije servisirao dok traktor ne stane. Hoću da kažem možda je neka sitnica, nadam se da niste generalnu motora radili bez potrebe i potrošili novac (onda je deda dao nesto preko 1000 dem).
Hladnjak sam promenio pre generalne.Stari hladnjak sam dao komsiji i radi normalno na 539.Bio je tu za generalnu,lose su mu bile hilzne i nije imao snage,troskario je ulje a samim tim je dizao i temperaturu,pa sam odlucio da ga uradim.
 
Probaj da zamenis termometar odnosno sat za temperaturu,posto nema termostat sipaj u hladnjak vodu samo da pokrije celije pa ga upali i gledaj dali gura vodu na gornju cev u hladnjak

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Sat za temperaturu je ok,sve sam to probao.
 
Oseti se toplota od motora,ipromeni zvuk.
Imao sam taj problem na 533 svasta sam radio ali hladnjak je bio problem.Otvorio sam ga ocustio sace namestio stavio termostat i nema vise problema.Imas dve opcije tri opcije.Kamenac negde u bloku, masinska obrada motora ako je mala toleeancija, glava, ventili,opruge zazori.nepitaj me zasto radim mehaniku pa nebih da ulazim u polemiku.Proveri hladnjak svakako ponovo napuni ga do vrha i uspusti vodu na dnu gde ide crevo, mora da ide pun kapacitet.ako te bilo sta zanima i treba posalji u poruci.Da si blize pomogao bih ti svakako i to gratis jer to je problem koji ume da izludi.
 
Poslednja izmena:
Imao sam taj problem na 533 svasta sam radio ali hladnjak je bio problem.Otvorio sam ga ocustio sace namestio stavio termostat i nema vise problema.Imas dve opcije tri opcije.Kamenac negde u bloku, masinska obrada motota ako je mala toleeancija, glava, ventili,opruge zazori.nepitaj me zasto radim mehaniku pa nebih da ulazim u polemiku.Proveri hladnjak svakako ponovo napuni ga do vrha i uspusti vodu na dnu gde ide crevo, mora da ide pun kapacitet.Ko te bilo sta zanima i treba posalji u poruci.Da si blize pomogao bih ti svakako i to gratis jer to je problem koji ume da izludi.
Stavio sam prosle godine nov hladnjak,pre generalne sipao kiseline,master za kamenac za wc solju,dva tri puta,jer sam smatrao da ima u bloku kamenca,belio se traktor koliko je izbacivalo.tako da mislim da nije hladnjak zacepljen.stari hladnjak kojeg sam promenio iz tog razloga,dao sam ga komsiji,kod njega je ok.Glavu sam kupio novu stavio juce i opet isto.Probacu opet hladnjak da vidim da nije do njega.
 
Stavio sam prosle godine nov hladnjak,pre generalne sipao kiseline,master za kamenac za wc solju,dva tri puta,jer sam smatrao da ima u bloku kamenca,belio se traktor koliko je izbacivalo.tako da mislim da nije hladnjak zacepljen.stari hladnjak kojeg sam promenio iz tog razloga,dao sam ga komsiji,kod njega je ok.Glavu sam kupio novu stavio juce i opet isto.Probacu opet hladnjak da vidim da nije do njega.
Bez termostata nebi smeo da se zagreje vise od 50C na prazno.Tebi je temp. Veca kada ugasis traktor skala tek ide na gore verovatno kada se zagreje na 80 tada je preko 100. Pokusaj sa hladnjkom proveri ili porbaj drugi.Vidim da si stavio vece klipove kao kod mene slucaj, i to je vazno kada se krate jesu li uradjeni tacno.
 
Bez termostata nebi smeo da se zagreje vise od 50C na prazno.Tebi je temp. Veca kada ugasis traktor skala tek ide na gore verovatno kada se zagreje na 80 tada je preko 100. Pokusaj sa hladnjkom proveri ili porbaj drugi.Vudim da si stavio vece klipove kao kod mene slucaj, i to je vazno kada se krate jesu li uradjeni tacno.
Treba da jesu,tu gde sam radio obradu,tu su i sklopili polu motor.Kad je napolju hladnije,on drzi temperaturu na 85 i pri opterecenju.
 
Koji si hladnjak kupio? Ranije se pisalo da neki turski ili indijski su lošeg kvaliteta, male zapremine i da dolazi do grejanja motora.
 
Sat za temperaturu je ok,sve sam to probao.
Jebiga kazeš da je sve ok a nešto ne valja. Ako lepo kruzi voda u hladnjaku onda nebi trebalo da dize temperaturu dali je donje crevo na hladnjaku vrelo kad počne da kuva i kada nema termostata onaj bajpas iznad vodene pumpe ispod termostata treba da se blindira

Poslato sa AGS-W09 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ti kako nabrajaš stvari, on bi trebao da bude kao špricer, a nije...Nema tu velike filozofije...pumpa, creva, hladnjak...neću da verujem da su mu zapušeni kanali u bloku motora
 
Nazad
Vrh