Парадајз

ako si pitao mene 2 sorte sljivar i 2 okrugli... franco...jett...samon..tomsk
 
Kupio sam Fito fert kristalno djubtivo za paradajiz I procitao da treba 2,5 do 3 gr po struku paradajiza . Jedini nikako ne mogu da se snadjem koliko vode treba da .
Inace to bih rastvorio u bure I onda bih zalivao kofom. I to bihzalivao svakih 7 dana.

Ako imam 50 struka to bi bilo 150 grama ali u koliko vode da rastvorim.
 
Koliko me sjecanje sluzi, ide 30-50gr na 10l h2o za folijarni tretman...
Za zalivanje ide 1gr djubriva na 1l h2o...

Recimo za agroleaf ide do 75grama na 10l za folijarni tretman, a do 2gr po biljci za zalivanje...
 
Bitno da se prihranjuje....
Samo mi ne ide ako je 30 gr na 10 litara onda bih trebao sa 150 litara da oprskam 50 struka paradajiza. To mi je nesto mnogo vode.

Da zalijem po 3 litra struk to mi je realno I u redu.
 
Prvi put posadih paradajz ( volujsko srce i jabucar ) ali dosta kasno , pa me zanima koliko vremena treba od pojave prvih cvetova do prvih zrelih plodova ?
 
Sta je ovo ove godine... Jel ima neki razlog zasto svi cvetovi opadaju? Sem na ceri paradajzu on je dobar...
 
Prvi put sam ove god . sadio paradajz , kupovao rasadu nasumice i ovaj mi se pokazao najukusniji .

Sitni plodovi rastu u grozdovima i ima ih 70-tak na biljki koja je otisla u visinu 4 metra . . .




Ako neko zna koja je sorta u pitanju ?
 
Poslednja izmena:
Jel pravi ona neku stetu , cudi me sto je samo na ovoj stabljici ( par desetina sigurno ) a u neposrednoj blizini ima jos paradajiza ?
 
Naravno da su štetne kad ga jedu. Grickaju plod i on na tim mestima pocrni i počinje da truli.
Pokupi ih ručno (ne ujedaju) i na betonu izgazi, ili u flašu pa ostavi na suncu da pocrkaju.
 
Jel pravi ona neku stetu , cudi me sto je samo na ovoj stabljici ( par desetina sigurno ) a u neposrednoj blizini ima jos paradajiza ?

Прави штету. Код мене на парадајзу сам видео рупу од око 10 мм, у којој је ткиво парадајза потпуно црно и било их је прилично унутра. У мањој башти се могу лако стрести са парадајза, док је у великим засадима свакако проблем.



Пази када их стресаш, јер при додиру одмах се отпуштају и падају на тло. Могу се вратити на парадајз. Потури неку посуду са водом и очеткај их неком четком – лако спадају. Оне одраслије, које су већ зелене могу и узлетети.

„Упознао“ сам је на свом парадајзу и потражио на интернету, да видим шта је то.



Упропасти и „исфлека“ плод и мења му укус. Буде их баш пуно на плодовима и брзо се намножи.



Писао сам нешто о јужној смрдибуби у теми Соја 2020.



https://poljoinfo.com/threads/soja-2020.18413/post-1559162
 
Nazad
Vrh