Кировец (Kirovets)

To nije Kirovets, to je HTZ TK150 (Harkovski Traktorski Zavod) iz Ukrajine. Kirovets je pravi ruski traktor. HTZ se isto smatraju dosta dobrim traktorima. Inače, T150 je isti vrag kao ovaj samo ima gusjenice a TK150 ima točkove.

Inače, postojala je i veoma mala serija Kirovets traktora sa 500KS, ali su rijeđi od IMT 5500.
 
Jos nisam postavio sliku anlasera, to je mali anlaser kao od jugića a on pali mali benzinski dvataktni motor i kad on upali nabije pritisak ulja u velikom motoru onda se uzubi na zamajac i kad ona motorcina upali ispusti oblak dima.
2ahic05.jpg
 
Moj berac samohodni ima takav sistem palenja.

---------- Poruka napisana u 09:59 ---------- Prethodna poruka je at 09:58 ----------

Isto je motor o kirovca 200 konja

---------- Poruka napisana u 10:11 ---------- Prethodna poruka je at 09:59 ----------

Jos nisam postavio sliku anlasera, to je mali anlaser kao od jugića a on pali mali benzinski dvataktni motor i kad on upali nabije pritisak ulja u velikom motoru onda se uzubi na zamajac i kad ona motorcina upali ispusti oblak dima.
2ahic05.jpg
Ciji je ovo traktor kako mu se ponasa mali motor jel imao problema sa njim
 
Ja imam istu muku hoce da presisa mali i onda nista od palenja a hoce i da zaribaju lezajevi u malom ja imam jedan mali u rezervi tako da svasta moze da se ocekuje,dali se raspitivao dali moze umesto malog da se postavi neki anaser direktno da ga vrti?
 
ovo je postavio clan retlove u temi nikad ovako ali mislim da mu je mesto ovde [video]http://www.snotr.com/video/8620/How_...own_your_truck[/video] cisto da se vidi koja je snaga u pitanju i sta sve moze.sto se karburatora tice nadjite nekoga ko popravlja kosilice jer problem se resava sto se stavi karburator od kosilice.
 
Koje su cijene zapadne konkurencije, u tom rangu snage? Mislim da tu spada Case Steiger (točkaši i quadtrack), Claas Xerion, Fendt 930 i 936, mada je Kiro zglobni pa ne znam dal se mogu uporedjivati (sem po snazi)?

Na izgled mu se ne može naći zamjerka, zaista dobar dizajn, može stati uz bilo koji zapadni traktor.
 
Gdje ima podataka o njima, daj neki link?
Čiju vario transmisiju koriste, pored Fendt mislim da ii MF ima neko rješenje kao i CASE (CVT)?
 
Nazad
Vrh