Како сам до пластеника?

  • Začetnik teme milan88
  • Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci to te otprilike 1,6mx13m izade 3,5 eura. Ako je 50m 80kg.
 
da, da. Imaju dzambo rolne s folijom sirine 8,10,12 i 13m.
Post je spojen: [time]1266963525[/time]
_________________________________________________
Moj plastenik je 50x8x3.6. Odgovarajuca sirina folije za isti je 13m pa puta 50 m. to je izaslo 80 kg. 80kg po 3..5e svrni obrni, sto bi mi juznjaci rekli, 280e
 
pozdrav svima,imao sam u planu da napravim neki plastenik za svoje potrebe totalni sam lajik,malo sam čitao po forumu ali nigdje nisam pročitao smelio se koristiti kokošije đubre (pomešano sa piljevinom ne sa slamom) umesto stajnjaka.u plasteniku sam planirao držati pomalo paradajza,krastavica i paprike a možda i koju jagodu ubaciti.
 
pozzzz svima...hteo bih da vas pitam nesto oko pocetka podizanja plastenika i nekih saveta za mene pocetnika.planiram da podignem plastenik 20x6m odprilike,da li moze neko da mi kaze oko pocetnickog ulaganja oko folije i cevi koliko ce me to odprilike izaci na ovu duzinu i sirinu sto sam rekao...hvala unapred
 
od 300-400eura da izgleda na nesto :D (mora to bit valjano) to ti je samo za materijal bez folije
i nesto veoma bitno ako radis sam plastenik ,ove popreko cevi spajaj za unutrasnji luk ( nece se voda sakupljati na njima-manje korozije na cevima a i u zimskom periodu sneg lakse sklizne-nece ti se srusiti plastenik :ppozdrav: )
 
DaVinci je napisao(la):
od 300-400eura da izgleda na nesto :D (mora to bit valjano) to ti je samo za materijal bez folije
i nesto veoma bitno ako radis sam plastenik ,ove popreko cevi spajaj za unutrasnji luk ( nece se voda sakupljati na njima-manje korozije na cevima a i u zimskom periodu sneg lakse sklizne-nece ti se srusiti plastenik :ppozdrav: )
zdravo ja sam nov na forumu i zanima me posto pravim sam plastenik ,dali postoji u v plani ili s palanci mjesto gde se prodaju kvalitetne folije ,npr. izraelska ,madjarska
 
forumasi ponovo su aktuelni naj povoljniji krediti na teritoriji vojvodine za izgradnju plastekina sa samo 2,2% godisnje kamate sa godinu dana grejs perioda i jos dve godine otplate sume su do 15000 eura
 
ciak je napisao(la):
forumasi ponovo su aktuelni naj povoljniji krediti na teritoriji vojvodine za izgradnju plastekina sa samo 2,2% godisnje kamate sa godinu dana grejs perioda i jos dve godine otplate sume su do 15000 eura
jel to vazi i za ostatak srbije ili samo za vas iz vojvodine :sta:
 
ocu da napravim plastenik 9 sirina 50 duzina.dali ga je moguce napraviti sa 10 zicu ili moze i sa 8 zicu ??dali je moguce da izadje jevtinje nego od cevke
 
Ajde da malo oživimo ovu temu.
Pa dobro bre Milanče opet topla voda a :haha: Čak i ja ti mogu reči da sa žicu i slična pomoćna sredstva neće da može.

Sad jedno pitanje za iskusnije kolege. Razmišljam o pravljenju tunela širine 4.5-5m visine oko 2m. Bila bi varijanta ili solo tuneli ili tipa veronezi t.j. spojeno kao lađe. Koje cevi bi mi vi savetovali za tu egzibiciju? Da li su dovoljne cevi od 1/2 cola ili treba ići sa 3/4? Koja debljina zida je dovoljna 1.5, 1.8, 2, 2.5, 3 mm jer je razlika u ceni cevi značajna.
 
@ Nebojsa
Jel" to za jagodu planiras. :D
Kod mene su cevi oko 1/2 cola, mozda malo manji promer.
Debljina je 3 mm. Jeste bitna razlika u ceni, ali ako planras neku proizvodnju preko zime,
pozeljno je da budu debljeg zida.
Takve plastenike kao sto ti planiras, imam ja.
Za taj tip plastenika mora cev duzine 8 metara.
Kod nas je kostala oko 1 000 din po komadu.
 
@ Kurkela

Jeste, za jagodu pošto će me rutava buba uništiti.
Imam dve varijante u planu. Prva je da napravim prave tunele na kojima će folija biti cele godine i tu bi trebala biti ozbiljnija konstrukcija.
Druga varijanta su tzv veronezi. Lakša konstrukcija, veći razmak lukova, folija se uteže kanapima... Folija bi se stavljala tek pred početak vegetacije, dakle nema opasnosti od snega, samo od vetra.
Imaš li negde fotke tih tvojih plastenika? Možda u temi o jagodama, ne sećam se :sta:
 
gledaj nebojsa ja bi to na pravio tako da kad krene vegetacija stavim platno kad se zavrsi rod ja da to skinem .znaci isto kao tunei nema da bude sneg i moze slabija konstrukcija.zasto naprimer da platno gori godinu dana kad moz 4 meseca i manje.jes da poso da stavis i rastavis al pare su to
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh