Žilogriz, potkornjak, crvi u stablu

Zato što se od njega oboljeva i lako je njime se otrovati. Možda su i ostaci u zemljištu opasni jer dospevaju u plod.

Koristio se i kao otrov za pse, bilo je slučajeva da sa tim "zamkama" i mala deca dođu u kontakt. Bilo je slučajeva da neko zaređa po naselju i postavi ga na mnogo lokacija jer ima nešto protiv pasa lutalica.
 
Sve to stoji da je otrovan,ali da je delotvoran jeste ocisti drvo samo tako.Moji nisu ranije te grane od voca koje su prskane kreozanom donosili kuci za ogrev.Samo smo za rakiju koristili ostalo se spaljivalo u njivi.Kreozan je masan pa dugo ostaje na drvetu i prodire u njega,tesko se i mehanizacija prala posle prskanje.Sve u svemu mozda i bolje sto ga vise nema(bar legalno). Zaboravi kod nas koriste Nurel d pa sa pistoljem od atomizera zabodes na par mesta oko drveta i spricnes,sad koliko je to pametno i koliko otrova ode direktno u zemlju saznacemo za 10-tak godina.:sta:
 
Hemija se koristila i 80tih godina proslog veka i ljudi nisu oboljevali kao danas. Moje licno misljenje je da ljudi danas ne oboljevaju od pesticida nego od zracenja (radijacije).. Sto se tice Kreozana bolje jedan delotvoran preparat nego 2-3 nikakva. Kad spomenuste NurelleD njega ima u legalnoj prodaji ubija sve zivo, eto moze se isprobati protiv zilogriza...
 
Jugi,
imas ih u prilicno mojim *proslogodisnjim* postovima..ukoliko te mrzi da trazis kacim ih ponovo.
Pozdrav
 
crv1_zpsryteg3a3.jpg


Bela sljiva , stara ko zna koliko godina, zanimljivo je da je bila ziva , ove godine je imala rod, na ostalim stablima koje sam pocupao je bilo manjih ubusenja.
 
Ja sam jedanput probao na tog debelog crva da pecam soma u Borskom jezeru. Nisam imao uspeha. Našao sam ih u raspadnutom panju. Bilo davno, još devedesetih....
 
Samo vi maštajte dok vas ne dohvati Nebojša...ha ha ha...samo neznam u koju temu će da ubaci ovo...ha ha ha
Morali bi da otvorimo temu: " besplatno sečem voćnjake da tražimo crve za pecanje...eventualni ulov delimo..." ha ha ha.
No šalu na stranu... taj Nurel ili kako se pravilno piše, za šta se konkretno ( ili protiv) koristi? I kad bi se mogao koristiti( i kako) da se dohvate crvi u stablu?
 
Kod mene nema problema sa zilogrizom pa ga nisam ni suzbijao... Taj nurelleD sam koristio kad je bila najezda gubara 2013te i odlican je, Najezda je bila jako zaEbana postavljao sam i slike ovde na forum.. Kad oprskas jedan red i vratis se gubar vec pao, odlican preparat za kriticne situacije ubija na mrtvo :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Ja imam dosta problema sa tim crvima...Prošle godine ( odnosno ove ...u proleće) sam izvadio tri jabuke , evo sada ću morati jednu trešnju i dve jabuke...a vidim da i kod još nekih ima i tih belih a i tih crvenkastih...
Samo me interesuje kad je najefikasnije dejstvovati i na koji stadijum....?
 
Sta prskate Nurrellom protiv zilogriza? Stablo ili zemlju oko stabla? Ja sam ga ove godine koristio u precvetavanju kod visnje.
 
Nazad
Vrh