Žetva 2013.g

15 ari,50 kg Simonide,u subotu skinuto 1.030 kg danas izmereno i potovareno u dzakove...Nije prskana,ali je bila dosta padnuta,ja zadovoljan!
 
  • Like
Reagovanja: PKB
To bi bilo malteme 4 t po kj sto je vise nego zadovoljavajuce . E kad bi moglo samo na svakoj parceli izbeci maximalno tretiranje. Imamo mi razne oglede koje sprovode razne agencije firme itd , sto za djubrivo sto za zastitu bilja i primetne su drasticne razlike npr tu gde se netretira i tu gde nije ni prosle godine sa nicim tretirano i to im sluzi kao kontrolno polje razlike su u usevu u napredovanju.
 
U našem ataru se kosi uglavnom simonida .Koliko sam čuo ima solidne prinose ,od 3-3,8 t/kj.
Uglavnom su slične agrotehnike 100-tinak kg MAP-a, 2x tanjirača, setva oko 150 kg /kj +100-tinak kg ureje + meteor i kombajniranje.Gde je polegla prinosi su slabiji.
 
Jutros smo nastavili sa zetvom, ali nas je kisa oterala popodne. Odokativno prinos ce biti 3800+kg po jutru(ns 40), videce se jos kad vreme dozvoli da se zavrsi, ako ga pre toga nesto ne omlati. Jedva smo se izvukli iz potesa(za poznavaoce progarsko-asanjskog atara mesto zbivanja je Lestansaka Bara).
http://www.dodaj.rs/f/3l/RI/45rp89ii/21062013046.jpg
http://www.dodaj.rs/f/1d/lA/2zbuMcfi/24062013050.jpg
http://www.dodaj.rs/f/M/UF/1bbnaC7A/24062013051.jpg
http://www.dodaj.rs/f/1e/9Z/dMHOWkI/24062013052.jpg
http://www.dodaj.rs/f/31/ea/3mBQKwE8/24062013056.jpg

Surdonja ako te ne mrzi ajde napisi agrotehniku za ove prinose,orano tanjirano, koliko semena po jutru,koliko kog kog vestaka i sta od hemije.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Surdonja ako te ne mrzi ajde napisi agrotehniku za ove prinose,orano tanjirano, koliko semena po jutru,koliko kog kog vestaka i sta od hemije.

Dva puta tanjirano, pre toga razbacano 100kg mapa po jutru. Prihranjeno sa 150kg ana. Od hemije koristen samo sekator. Trebalo je da bude prskano sa duetom, ali se nije moglo u njivu zbog kise. Posejano je oko 140 kg semenske psenice po jutru. Prethodne godine je na toj parceli bilo 1300kg kukuruza po jutru, tako da mislim da je ostalo fosfora i kalijuma koje je ove godine psenica iskoristila.
 
Danas malo kosio Jecam izasao sam da kosim oko 13h i nije bilo vlazno lepo je islo... Do uvece sam pokosio sve sto sam imao za taj dan usluzno da pokosim...Evo neke slike...


IMG1950cnXD8.jpg


IMG1947Ro42x.jpg
|

A da ja soferiram.... :osmeh:
 
Zahvata 3m.... Smesno je mali ali to nema sanse da se ugusi.... Ide li ide mada ja ga nikad ne forsiram,sluzi me odlicno,posebno sam zadovoljan od kad imam kabinu... A nisam mogao da verujem da cu muziku u kabini moci bez problema da slusam i dok vrsim... A namera mi je bila da se cuje bar u transportu.. (jer taj transport nekad dosadi!!!)..

- - - - - - - - - -

Ajde jos dve da ne ispadnem stipsa.. :osmeh:

IMG1949.jpg



Majku mu neznam sta me ovako najmeja.... :sta: Valjda ova prasincina od Jecma i osecaj sve te prasine na mom vratu i u mojoj majci... :haha: :haha: :haha:

IMG1955.jpg
 
Sreća što si mu metnuo kabinu.Koliko si se nagnuo ispao bi napolje da nije nje. :haha:

Jednom zamalo to da se desi jednom mom prijatelju koji je pri povratku kuci zaspao i hteo da upadne u heder.. :haha: :haha: Okasnili smo jako na njivu a ceo dan mi pomagao a proslo vece negde zaginuo i eto belaja.. :haha:
 
Ćira manekenj :osmeh: . Nema šta, mehanizacija ti ja na nivou, i PP aparat, i metla i muzika itd..Video sam i traktore i ostale mašine. Svaka čast. Zašto neko sad ne kaže, eto vidiš kakvi smo mi Srbi, kako je kod nas sve sređeno, kako se radi, a ne da se uvek taj izraz koristi u negativnom kontekstu....

-Milan
 
Ćiro, vidim "ukrstio" si claasa sa zmajevom kabinom:sta:

Ispalo je bolje nego sto sam ocekivao.... Hteo sam da je pravim iznova i kad sam video da 80% Mercatora imaju kabinu od 142 rekoh sto da se mucim bez veze...

- - - - - - - - - -

Smeskas se ti ,mislis ,skupljaju se musterije . Neka ,neka .!!:osmeh:

Para ce da plusti... :haha: :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ćira manekenj :osmeh: . Nema šta, mehanizacija ti ja na nivou, i PP aparat, i metla i muzika itd..Video sam i traktore i ostale mašine. Svaka čast. Zašto neko sad ne kaže, eto vidiš kakvi smo mi Srbi, kako je kod nas sve sređeno, kako se radi, a ne da se uvek taj izraz koristi u negativnom kontekstu....

-Milan


Trudim se da mi mehanizacija bude dobro odrzavana.... Joj nisam krenuo na njivu a da nisam podmazao kombajn i proverio sve... Volim da sa mehanizacijom radim sa voljom a ne kao da me neko tera,a volju dobijem kad je sve uredno i ispravno... :ppozdrav:
 
I jaooooooooooooo NOV Mercedes???? Tesko da ce da bude i za star.... Salim se imam dosta da skinem usluzno ali imam i dosta svoje... A sve ukupno nadam se da oko 65-70h za sad... Sem ako naleti jos neka musterija.. :osmeh: A svi me zafrkavaju "vrsio si mi a PARE preko Suda"... :haha:
 
Na slici se vidi da je do polovine Jecam a druga polovina parcele je Psenica... A tu u krugi imamo dosta da pokosimo sto moje sto od ta dva domacina,pa se danas uveliko razmatrao predlog da kad se bude to kosilo da se noste obrne na razanj... :osmeh: E sad je dosao red na to ko ce da da to sto ce da se okrece (naravno kombajner) pa ako budu hteli da vrte to i ako ne bude neka frka pozvani ste da dodjete... :ppozdrav: :osmeh:
 
Sad sam merio uzorak psenice sa njive, uzeo sam od najzrelije psenice, vlaga je na ruke 16,6% , znaci dok prodje kroz kombajn bar 18%.Sacekace jos 2-3 dana.
Mada ima ljudi koji su doneli uzorak iz kombajna izmerena vlaga 15,5% im bila ,posto im je njiva bas daleko uradice je danas sam tom vlagom.
 
Nazad
Vrh