Šumske jagode

mi iz vladicinog hana i surdulice smo prosle godine davali firmi floriva iz ivanjice, licno ocekujem ove godine oko 520-550 donara...prosle godine 470 na ruke, 510 na racunu ...mi smo svi uzimali novac odmah a ove godine planiram preko racuna...prosle godine sam postavljao mrezu a ove godine ne verujem da cu, mislim da je kvalitetniji plod sa mrezom ali manje ploda izbaci...
 
To je super cena,kod nas je bila 400 prosle godine kod lokalnih hladnjacara.A floriva jel otkupljuje i sveze ili samo zamrznute i jel bitno ko je uzeo sadnice od njih ili ne ? Ja sam uzeo jednu mrezu da postavim na neku manju povrsinu za probu . Imam neke jagode koje su blizu drveca ,u hladovini i biljka izgleda lepse i zdravije ali definitivno manje cvetaju i imaju manje ploda
 
Seci to drvece sto pravi hladovinu ako hoces veci rod....ja sam uzeo 700 sadnica iz florive a 1400 iz leskovca ali me to nisu ni pitali vec su trazili program zastite I prihrane...otkupljivali su zamrznute a ako zelis posalji mi tvoj broj u private ako hoces da dajes florivi I nama ide u prilog sto smo vise na jugu dobicemo bolju cenu...cak su rekli ako skupimo oko tonu p
o predaji cena ce biti ista kao u ivanjici...
 
ljudi, sta se desava sa cenom regine za ovu godinu? kako se bese zove ona hladnjaca..na s cini mi se kod kraljeva sto je prosle godine otkupljivala reginu....zna li neko...
 
ne mogu da nadjem na netu...

- - - - - - - - - -

da,borkov..ta...ne znas mozda koliko je otkupna cena kod njih?...sad ih zovem..ne javlja se niko...
 
bas tako ivan236....da li je moguce da niko ne zna ni jednu hladnjacu koja otkupljuje reginu? sicobbery kaze da ne otkupljuje..imaju vec ugovoreno od ranije i ne treba im vise....
 
Ma to je sve po malo smesno. Obična, tako da kažem ova krupna jagoda imala cenu od 170-250 a šumska je bila 550 kad je ova bila 80 dinara. A sad jos i kao puni kapaciteti. Obična ide za Rusiju a ova kao ne? Dobro sve će se videti...........
 
mi smo se culi sa florivom rekli su nam da ce ove godine biti snizena cena ali nece da kazu koliko a da ce se ovih dana znati.... nekad kazu 10,20,30 manje , nekad kazu mozda ista, pa onda sigurno manja, da li neko mozda ima informacije otprilike koliko ce biti ili ispod koje cene nece ici......agricolacoop iz cacka prosle godine izasli sa cenom od 500 a ove 370 dinara....STRASNO!!!
 
Bas tako i to je najnize, ukoliko misle da se i inače sadi. Mada i oni znaju a i mi da nemamo kapacitete za skladištenje.....
 
Jel ste sigurni da agricola iz cacka otkupljuje za 370 dinara? ja sam ih sad zvala, ali nisu hteli da mi kazu cenu, otkuljuju samo od onih koji su kupili od njih sadnice

- - - - - - - - - -

Cuh da floriva izlazi do kraja nedelje sa 450 i 500 dinara.....
 
sanja ja sam zvao agricolacoop pre neki dan i tako mi je rekao lik kog sam zvao prosle godine...danas bio nikola vozac iz florive da mi otkupi jagode i potvrdio da ce biti manja cena sigurno ali nije hteo da barata sa cenama..bice preko racuna kao prosle godine placanje za nedelju dana i placanje sukcesivno do nove godine pa kako kome odgovara , naravno cena se povecava ukoliko ide uplata do nove godine.... floriva ce ponovo imati najbolju cenu u srbiji i mislim da ce tako cena biti 450-500 dinara...sta da se radi..ovde kod nas 370-380 dinara...

- - - - - - - - - -

sanja a ko ti rekao da ce biti 450 i 500 dinara
 
rekao mi je jedan lik sa fejsa sa kojim cesto kontaktiram...steta, nije to mala razlika u ceni u odnosu na proslu godinu...razmisljam se da li da se okrenem malo malilnama i kornisonima....moram deo novca od ove godine da usmerim na nesto drugo jer nemam nameru da ponovo sadim reginu...ok je zarada, ali veliki je posao, meni nije ni blizu kuce pa imam i dodatnih troskova..benzin, zenu koja mi bere...
 
Ja sam zvao Florivu i rekose mi da odkupljuju samo od koperanata?Zna li neko ko jos odkupljuje sem Agrikole? jer sam sa njima zavrsio.
 
Ja sam kod njih, predajemo Florivi. Znam da neki hladnjačari, da kažem tako, izbegavaju Reginu da otkupljuju jer nije bas pogodna za slatko i sl. jer brzo omekne kažu. Neznam ta hladnjača u Kraljevu je otkupljivala čuo sam i neka u Raškoj da ima ali ništa bliže neznam.
 
Ja sam kod njih, predajemo Florivi. Znam da neki hladnjačari, da kažem tako, izbegavaju Reginu da otkupljuju jer nije bas pogodna za slatko i sl. jer brzo omekne kažu. Neznam ta hladnjača u Kraljevu je otkupljivala čuo sam i neka u Raškoj da ima ali ništa bliže neznam.
Koja je cena kod tih iz kraljeva?Ovi iz leskovca 380 dinara :haha: razmisljao sam da uznem jos jedan zamrzivac mada cena moze samo jos da padne tako da je ovo zadnja godina da se mucim nizasta!
 
Nazad
Vrh