Šta sve treba imati u traktoru od opreme??

a onda treba da nosimo i lance za zadnje gume!! :haha:
 
sve je ovo ok,a dali ce mo i svakih sest mjeseci na tehnicki,posto je od ovih nasih budala sto krpe zakon sve moguce,a za opremu cemo nekakvu prikolicu malu morati napraviti pa da to sve ptrpamo.
kako sve to da povuce 539 :haha:
 
pozz drustvo!



rotacija, prsluk, prva pomoc, trokut ( onaj sa trakom unutra), tabla za spora vozila na traktoru i prikljucku verovatno za pp aparat nisam siguran (mislim da ne treba, provericu)..
 
ja sam cui da pp aparat treba samo u toku zetve!!! a sad cu da pitam nekog pandura sta sve treba da imamo u traktorima!!
 
markusvb je napisao(la):
pozz drustvo!



rotacija, prsluk, prva pomoc, trokut ( onaj sa trakom unutra), tabla za spora vozila na traktoru i prikljucku verovatno za pp aparat nisam siguran (mislim da ne treba, provericu)..
to sve moze da se pokaci na traktor, ali onda ce prvo traktori liciti na cirkus, a onda bice pretrpani, najebacemo ljudi... :D da malo stanje to pa jos nekako, neg gledaju vise na tehnicku ispravnost. i to je to...
 
ima neki pravilnik o tehnickoj opremljenosti voyila ili nesto sl. nije bio usvojen pre nove god a sad ne ynam. ako je usvojen sve gore navedeno treba.
ima na sajtu mupa negde.
 
kbf2xc.gif


tabla za spora vozila (svuda sam trazio ali nema nigde)

hsu8e8.jpg

trougao ( isto nisam nasao ali sam vidjao u autima koja su kupljena u zadnjih godinu dana i autima sa stranim tablicama)

sve je to bilo u predlozenom pravilniku koji j trebao da stupi na snagu posle nove godine. Da li je stupio ne znam, nisam pratio zakone ovih dana.
Post je spojen: [time]1263070762[/time]
_________________________________________________
a sta bi od teh. ispravnosti mogli da gledaju?

-signalizaciju OK
- kocnice - vecina novih valjaka u tehnickim pregledima ne moze da snimi traktore. mogu da snimaju kocnice sa aparatom koji se postavi na traktor pa kao naletno snima situaciju :) a to je precizno :haha:
uglavnome sve se svodi da nam uzmu pare od kojih ce ziveti silni cinovnici u bg :udri:

smatram da je ok zakon ako bi ga sprovodili, stvarno sam svasta vidjao po putevima...
najvise me nerviraju kad iznesu blato, ja uvek ocistim tockove a kad sam u mogucnosti operem pre nego sto izadjem na put. pre neko vreme sam naisao nocu na traktor koji je imao upaljenu rotaciju a vukao je covek drva, nije imao poziciju na prikolici ali je zato rotacija odradila posao, video sam ga sa pristojne daljine da bi mogao da reagujem ::namigivanje::

a opet znam slucaj kad je covek skretao traktorom propisno a motor se zakucao u njega sa 180km/h i svi su krivili traktoristu a on uopste nije video motor. ko bi ga video a ogranicenje 60km/h
 
markusvb je napisao(la):
a opet znam slucaj kad je covek skretao traktorom propisno a motor se zakucao u njega sa 180km/h i svi su krivili traktoristu a on uopste nije video motor. ko bi ga video a ogranicenje 60km/h
...e toga ima dosta.

...a gde da kupimo prvu pomoc koji odgovara novim standardima SRPS Z.B2.001(procitao u "sat plus" broj 221 1.oktobar) kad ih nema! Video sam na najlonu u NS da prodavaju stare, a "reklamiraju" da odgovaraju novom zakonu :nono:
 
ljudiiiiii aman bre jos nije definisano kakav trokut i sta da ima u prvoj pomoci,moras imati a nije definisano kakav trokut i sta u prvoj pomoci,nije problem kad imas bilo sta problem su oni koji nemaju nista a takvih ima bas dosta.
Koliko je vozaca koji se krste kad ih zaustavi policajac pa se ovaj krsti i vice neka hvala Bogu kad mi nije nikad trebala prva pomoc(a nema je tj ima kuci pa davno izvadio dok nosi alat) :D
 
Kad izadje nova uredba mislim da ce kabina biti mala za sve sto ce biti potrebno, vucicemo i auto-prikolicu za nama...ako bas treba... :haha:
 
Ljudi pa zar stajete traktorom kad vas zaustavlja policija, kod mene traktori drugačije rade dok ima nafta to nemože niko zaustaviti, a kad hoće da prose nek juri zamnom dok nestane nafta (rezervar je od 100l). ::svaka cast::
 
Kako bre nije tako ako staneš sjebo si sam sebe ode jedno tele još u startu, a za dalje da ne govorim kad krene da se šepuri oko traktora i da češa glavu preko kape, ondak kuneš samog sabe što si stao. :zli:
 
Sinoc je kod nas u MZ dosao jedan saobracajac i objasnjavao nam je sta sve treba da imamo od opreme... Za sad treba trokut i prsluk a uredba izlazi u julu pa ce onda konkretno da se zna sta treba da imamo u prvu pomoc itd... Oborena svetla treba da budu upaljena non-stop i rotacija se koristi i nocu i danju sem ako je traktor bez prikljucnjih masina i ako se vuku prikolice a kad imamo plug, sejacicu, tanjiracu itd treba da bude ukljucena.
 
Nazad
Vrh