Šta ste radili danas u plasteniku?

Danas se ne radi, ali je ispalo da sam ceo dan svrljao po plastenicima.
Nesto se setao po ataru i zavrsim u poseti u ZZ " Zelena Basta".Obilazio malo plastenike, malo se druzili.
Plastenicka proizvodnja na oko 5ha efektivne povrsine, paradajz i krastavac.
Proizvodnja vrhunska,paradajz otvara trecu granu, bas dobar.
Krastavac u plasteniku od 1,4 ha pod grejanjem u berbi.
Sve u svemu lepo proveden dan.
 
Zavrsene pripreme za nastupajuce zimske carolije.Ususkani lufteri i cela a salata pokrivena sa 4 agrila.Jutros bila pokrivena sa 2 spoljna temperatura jutros -1,5 pod 2 agrila u plasteniku 9 znaci da ima sanse.
U rasadu se lozi spremna su i drva za sledeci randevu.
Sretno svima...
 
"Шта сте радили данас у пластенику?", берба била! Набрах пуна колица оне проклете "боце" сунце ли јој.
Шалу на страну, имам неко питање..

Неискусни смо са пластеником, прошле године смо направили један мали за личну употребу, 5х10 метара, и ово нам је прво рано пролеће с њим, лук нам је фантастичан увелико имамо младог за јело, али ЗЕЛЕНА САЛАТА ни макац. 3 пута до сада је сејали, ни једно једино семе да крене. Земљу прерадили стандардно, изриљали, прекопали, стајско ђубре бацили, итд. ништа специјално.. Шта нам је чинити са салатом? Има ли ту нека цака са салатом коју не знамо?

Хвала унапред на одговорима, поздрав свим учесницима ове теме. :)

П.С. Има ли где да се нађе календар радова/култура за пластенике?
 
Poslednja izmena:
probaj te sjeme u neke kontenera sa supstratom,ja sam je sijao u one sa 60 rupa,ima kontenera i sa preko 100 rupa,pa kad nikne rasada sa par listova tek onda u zemlju
 
Treba da se djubri stocnim djubretom,ako si koristio vestacko djubrivo to nista ne pomaze.Nisam mogao da ti posaljem sliku da ti pokazem kako to treba da uradis,za to sto mi nestao internet na pc,a preko telefona nemogu za to sto mi ne podruava to...
 
probaj te sjeme u neke kontenera sa supstratom,ja sam je sijao u one sa 60 rupa,ima kontenera i sa preko 100 rupa,pa kad nikne rasada sa par listova tek onda u zemlju
Да, пре недељу дана сам посејао и у жардињеру да пробамо са расадом. Видећемо како иде.
Treba da se djubri stocnim djubretom,ako si koristio vestacko djubrivo to nista ne pomaze.Nisam mogao da ti posaljem sliku da ti pokazem kako to treba da uradis,za to sto mi nestao internet na pc,a preko telefona nemogu za to sto mi ne podruava to...
Ставио сам стајско ђубриво, написао сам то горе. Овчије и свињско. Па смо прекопали да се помеша и сједини. То смо урадили чини ми се у јануару још. Па после неку недељу смо ставили лук и салату, лук одличан, салате ни семе кренуло није.
 
Moguce da ti zemlja ne valja za zelenu salatu,meni nece beli luk,poraste i uvene posle,pokusaj bolje da izfreziras u plasteniku zemlju...

- - - - - - - - - -

"Шта сте радили данас у пластенику?", берба била! Набрах пуна колица оне проклете "боце" сунце ли јој.
Шалу на страну, имам неко питање..

Неискусни смо са пластеником, прошле године смо направили један мали за личну употребу, 5х10 метара, и ово нам је прво рано пролеће с њим, лук нам је фантастичан увелико имамо младог за јело, али ЗЕЛЕНА САЛАТА ни макац. 3 пута до сада је сејали, ни једно једино семе да крене. Земљу прерадили стандардно, изриљали, прекопали, стајско ђубре бацили, итд. ништа специјално.. Шта нам је чинити са салатом? Има ли ту нека цака са салатом коју не знамо?

Хвала унапред на одговорима, поздрав свим учесницима ове теме. :)

П.С. Има ли где да се нађе календар радова/култура за пластенике?


- - - - - - - - - -

124ey60.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

t7hmkz.jpg
[/IMG]
2nhkb6a.jpg
[/IMG]
 
Ima li da je neko pravio spartac mejuredni za rad u foliji. Negde sam video od bicikla da su pravili ali nikako da skontam kako.
 
Nazad
Vrh