Šta ste radili danas u plasteniku?

Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Završili gredice ::samo odmor::
Prihranili paradajz i presađeni patlidžan.
I konačno shvatim da su cijevi za grijanje dale sve što su mogle dati i da mi treba love i za njih. ::novac::
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Eto topalko ipak ti se naum ostvario krajem marta da uturis paradajz u zemlju.
Meni je isto stigo za rasadjivanje ali nisam jos salatu spicio.Posle uskrsa...... :cao: :cao: :cao:
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Ja sam IMT-u 533 vadio dušu s frezom Rau od 2 metra. Šta ćeš, nije bilo drugog izbora. Ovo je novi plastenik postavljen jučer, foliju ću ovih dana, no najprije gredice. Inače samogradnja.

Nadam se da vam se sviđa.
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

cabage svaka čast , ako je tvoj traktor što mu neskratiš malo aupuh da bude niže ?
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Moj je, jadnik. Treba mu zamjena al nek još radi godinu dvije. Nije potrebno skraćivati auspuh, još ima prostora nekih 15 cm iznad. Plastenik bih i ovako radio toliko visok zbog svoje visine ::namigivanje:: a i zbog boljeg prozračivanja pa i boljeg :sreca: pa bude valjda i više ::novac:: i onda svi :ppozdrav:
Pozdrav!
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

cabage i ja imam ferdzu 533 i uprdi se jadan pod frezom ali ne pod 2 m vec pod vocarskom iemtejkom od 1,6 m.Imam kabinu pa mi je malo nezgodno u plasteniku.Al otkad sam nabavio frezu obrada je dignuta na visi nivo.
Ovi plastanici izgledaju dobro al ne vidim ojacanja zbog vetra i kako si zamislio da povezes folije na krajevima ladja.
Nadam se da ces nam objasnit. :cao: :cao: :cao:
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

ljubek je napisao(la):
cabage i ja imam ferdzu 533 i uprdi se jadan pod frezom ali ne pod 2 m vec pod vocarskom iemtejkom od 1,6 m.Imam kabinu pa mi je malo nezgodno u plasteniku.Al otkad sam nabavio frezu obrada je dignuta na visi nivo.
Ovi plastanici izgledaju dobro al ne vidim ojacanja zbog vetra i kako si zamislio da povezes folije na krajevima ladja.
Nadam se da ces nam objasnit. :cao: :cao: :cao:
Nije još sve gotovo. Žurio sam s frezanjem zbog postavljanja folije na gredice. Kod nas kiša pada skoro svaki dan, ne puno ali ne da raditi. Danas sam navukao foliju na gredice nek se zemlja grije. U subotu ću još završavati konstrukciju pa slijedeći tjedan foliju na plastenik. Uslikat ću kad sve bude gotovo. Ove su slike bile tek tolko da se pohvalim vlastitim trudom. Možda se i raspadne, ko će ga znat.
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

te freze su smrt za traktore ja imam IMT 1.2m i verovali ili ne moj ferdza 539 je procureo na sve strane a korpa i lamela mu je smrvljena i zimus je bio na remontu :D
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Da, zato ima svaka preporuku za koju snagu traktora je. S tim da se ta snaga odnosi na priključno vratilo, ne na motor, a na vratilu je uvijek manja snaga neg na motoru.
A koji to IMT nije procurio. Da ne curi nebi bio ispravan. Dok curi znaš da ima ulja u njemu. ::namigivanje::
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Tako je cabage dok curi znaci da ima.
A kad postavis foliju obavezno nam posalji slike da vidimo i mi kako to izgleda.
Intresuje me kako spajas krajeve....
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

evo malo mojih plastenika slikano danas
paradajiz iznesen pre par dana

krastavci isto izneseni kad i paradajiz

buranija posejana oko 8 marta

i tikvice inesene oko 15 marta
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Dobar ti paradajz! ::svaka cast:: Jel to onaj tvoj sa slame i stajnjaka dogrevan sa sijalicom? Ako jeste ajd ne-bilo-ti-teško nabaci kad stigneš još koji detalj kako to radiš pa da malko kraducnemo zanat od majstora. Inače i ja sam neki dan rasadio paradajz (Nemo neta i Nemo tami) i papriku (Apolo i Bibic). Takođe sam ohrabren najavom vremenske prognoze 31.03. krenuo da postavljam foliju na jedan tunel kad posle par sati usred posla vetrina :zli:, gromovi i pljusak, Jedva smo uspeli da sačuvamo novu foliju . Ovi naši stručnjaci više ni prstom u oko ne mogu da ubodu!
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

i ja sam rasadio paradaiz pre desetak dana minaret a krastavaca sam pola rasadio a pola cu prekosutra ekron
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Topaloviću, Ekron je salatar ::super::
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Poznato mi je ime a nemogu da se setim kod nas salatari nemaju prodju pa moramo da gajimo korisone koje pustimo da prerastu i onda ih prodajemo kao salatare
 
Nazad
Vrh