Šta ste radili danas u plasteniku?

Lija

Član
Učlanjen(a)
12 Dec 2009
Poruka
69
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Završili gredice ::samo odmor::
Prihranili paradajz i presađeni patlidžan.
I konačno shvatim da su cijevi za grijanje dale sve što su mogle dati i da mi treba love i za njih. ::novac::

ljubek

Član
Učlanjen(a)
18 Okt 2009
Poruka
1.738

Eto topalko ipak ti se naum ostvario krajem marta da uturis paradajz u zemlju.
Meni je isto stigo za rasadjivanje ali nisam jos salatu spicio.Posle uskrsa...... :cao: :cao: :cao:

cabage

Član
Učlanjen(a)
5 Apr 2008
Poruka
139

Ja sam IMT-u 533 vadio dušu s frezom Rau od 2 metra. Šta ćeš, nije bilo drugog izbora. Ovo je novi plastenik postavljen jučer, foliju ću ovih dana, no najprije gredice. Inače samogradnja.

Nadam se da vam se sviđa.

jhon dere

Član
Učlanjen(a)
6 Mar 2009
Poruka
961

cabage svaka čast , ako je tvoj traktor što mu neskratiš malo aupuh da bude niže ?

cabage

Član
Učlanjen(a)
5 Apr 2008
Poruka
139

Moj je, jadnik. Treba mu zamjena al nek još radi godinu dvije. Nije potrebno skraćivati auspuh, još ima prostora nekih 15 cm iznad. Plastenik bih i ovako radio toliko visok zbog svoje visine ::namigivanje:: a i zbog boljeg prozračivanja pa i boljeg :sreca: pa bude valjda i više ::novac:: i onda svi :ppozdrav:
Pozdrav!

ljubek

Član
Učlanjen(a)
18 Okt 2009
Poruka
1.738

cabage i ja imam ferdzu 533 i uprdi se jadan pod frezom ali ne pod 2 m vec pod vocarskom iemtejkom od 1,6 m.Imam kabinu pa mi je malo nezgodno u plasteniku.Al otkad sam nabavio frezu obrada je dignuta na visi nivo.
Ovi plastanici izgledaju dobro al ne vidim ojacanja zbog vetra i kako si zamislio da povezes folije na krajevima ladja.
Nadam se da ces nam objasnit. :cao: :cao: :cao:

cabage

Član
Učlanjen(a)
5 Apr 2008
Poruka
139

ljubek je napisao(la):
cabage i ja imam ferdzu 533 i uprdi se jadan pod frezom ali ne pod 2 m vec pod vocarskom iemtejkom od 1,6 m.Imam kabinu pa mi je malo nezgodno u plasteniku.Al otkad sam nabavio frezu obrada je dignuta na visi nivo.
Ovi plastanici izgledaju dobro al ne vidim ojacanja zbog vetra i kako si zamislio da povezes folije na krajevima ladja.
Nadam se da ces nam objasnit. :cao: :cao: :cao:
Nije još sve gotovo. Žurio sam s frezanjem zbog postavljanja folije na gredice. Kod nas kiša pada skoro svaki dan, ne puno ali ne da raditi. Danas sam navukao foliju na gredice nek se zemlja grije. U subotu ću još završavati konstrukciju pa slijedeći tjedan foliju na plastenik. Uslikat ću kad sve bude gotovo. Ove su slike bile tek tolko da se pohvalim vlastitim trudom. Možda se i raspadne, ko će ga znat.

topalovic

Moderator
Učlanjen(a)
26 Apr 2009
Poruka
2.657

te freze su smrt za traktore ja imam IMT 1.2m i verovali ili ne moj ferdza 539 je procureo na sve strane a korpa i lamela mu je smrvljena i zimus je bio na remontu :D

cabage

Član
Učlanjen(a)
5 Apr 2008
Poruka
139

Da, zato ima svaka preporuku za koju snagu traktora je. S tim da se ta snaga odnosi na priključno vratilo, ne na motor, a na vratilu je uvijek manja snaga neg na motoru.
A koji to IMT nije procurio. Da ne curi nebi bio ispravan. Dok curi znaš da ima ulja u njemu. ::namigivanje::

ljubek

Član
Učlanjen(a)
18 Okt 2009
Poruka
1.738

Tako je cabage dok curi znaci da ima.
A kad postavis foliju obavezno nam posalji slike da vidimo i mi kako to izgleda.
Intresuje me kako spajas krajeve....

topalovic

Moderator
Učlanjen(a)
26 Apr 2009
Poruka
2.657

evo malo mojih plastenika slikano danas
paradajiz iznesen pre par dana

krastavci isto izneseni kad i paradajiz

buranija posejana oko 8 marta

i tikvice inesene oko 15 marta

profan

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2010
Poruka
33

Dobar ti paradajz! ::svaka cast:: Jel to onaj tvoj sa slame i stajnjaka dogrevan sa sijalicom? Ako jeste ajd ne-bilo-ti-teško nabaci kad stigneš još koji detalj kako to radiš pa da malko kraducnemo zanat od majstora. Inače i ja sam neki dan rasadio paradajz (Nemo neta i Nemo tami) i papriku (Apolo i Bibic). Takođe sam ohrabren najavom vremenske prognoze 31.03. krenuo da postavljam foliju na jedan tunel kad posle par sati usred posla vetrina :zli:, gromovi i pljusak, Jedva smo uspeli da sačuvamo novu foliju . Ovi naši stručnjaci više ni prstom u oko ne mogu da ubodu!

dejan sabac

Novajlija
Učlanjen(a)
20 Mar 2010
Poruka
6

i ja sam rasadio paradaiz pre desetak dana minaret a krastavaca sam pola rasadio a pola cu prekosutra ekron

cabage

Član
Učlanjen(a)
5 Apr 2008
Poruka
139

Topaloviću, Ekron je salatar ::super::

topalovic

Moderator
Učlanjen(a)
26 Apr 2009
Poruka
2.657

Poznato mi je ime a nemogu da se setim kod nas salatari nemaju prodju pa moramo da gajimo korisone koje pustimo da prerastu i onda ih prodajemo kao salatare

Vrh